honda 1.5 rs cvt olmuş mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bir hatamı fark edince mal bulmuş mağribi gibi sevinmişsin ancak hevesini kursağında bırakmak zorundayım. Telefondan yazarken yanlışlıkla başka bir tuşa basmam sonucu 6 ileri ıslak tip yazacağım yerde sehven 7 ileri ıslak tip yazmışım.

Mesajlarımı biraz daha incelersen bir mesajımda da bir koltuğa bir karpuz sığmaz yazmışım fakat hatalı yazımı fark ettiğimde mesaj düzenleme süresi geçtiği için düzenleyemedim. Bunu da iki gün sonra "atasözünü bilmiyor asfsdfsdgsdgsdf" demeyesin diye belirtmek zorunda kaldım.

Cep telefonu ile büyüyen gençlikten olmadığım için telefon ile yazdığım zaman bu tip hatalar olabiliyor.

Yeri gelmişken yöneticilerimize hitaben yazayım. Mesaj düzenleme süresi en azından 24 saate çıkarılırsa bu tip yazım hatalarını fark ettiğimizde düzenleme şansımız olur.

Konu performanstan göçük olayına kaymış. Şasi ile ilgili ayrıntılar ile bu konuyu doldurmayalım. Şasiyi daha derinlemesine incelemek isterseniz yeni konu açın üzerinde konuşalım.

Bu arada Honda Türkiye göçük oluşan araçların arka farından girip C sütununu dolduracakmış. Üretim aşamasında da fabrikadan çıkan araçların C sütununu güçlendirmişler deniyor.
Bir hatamı fark edince mal bulmuş mağribi gibi sevinmişsin ancak hevesini kursağında bırakmak zorundayım. Telefondan yazarken yanlışlıkla başka bir tuşa basmam sonucu 6 ileri ıslak tip yazacağım yerde sehven 7 ileri ıslak tip yazmışım.

Mesajlarımı biraz daha incelersen bir mesajımda da bir koltuğa bir karpuz sığmaz yazmışım fakat hatalı yazımı fark ettiğimde mesaj düzenleme süresi geçtiği için düzenleyemedim. Bunu da iki gün sonra "atasözünü bilmiyor asfsdfsdgsdgsdf" demeyesin diye belirtmek zorunda kaldım.

Cep telefonu ile büyüyen gençlikten olmadığım için telefon ile yazdığım zaman bu tip hatalar olabiliyor.

Yeri gelmişken yöneticilerimize hitaben yazayım. Mesaj düzenleme süresi en azından 24 saate çıkarılırsa bu tip yazım hatalarını fark ettiğimizde düzenleme şansımız olur.

Konu performanstan göçük olayına kaymış. Şasi ile ilgili ayrıntılar ile bu konuyu doldurmayalım. Şasiyi daha derinlemesine incelemek isterseniz yeni konu açın üzerinde konuşalım.

Bu arada Honda Türkiye göçük oluşan araçların arka farından girip C sütununu dolduracakmış. Üretim aşamasında da fabrikadan çıkan araçların C sütununu güçlendirmişler deniyor.

Mal bulmus magribi ha ? Cok guldum. Gunumuzde futursuzca bir tarafi destekleyenler kullanir bu sozu. Ben zeperfs denilen 3.9k begeni almis ne oldugu belli olmayan bir sitenin verileriyle burada masturbasyon yapmiyorum. Oyle ki altinda kabak gibi 6-7 tane siteden veri aldigi yazilmis ki tam bir komedi. Otopark.com'un test videosuna "ama yol gozukmuyor" diye inanmayacaksiniz, test araci alip bizzat veriyi olcecek cesaretiniz olmayacak sonra bize gelip bir seyler iddia edeceksiniz. Ne yapalim ? Inanalim mi ?
Honda Civic fanboylugu konusunda top seviyedesiniz..Keske biraz da okusaniz

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hadi ortaligi kizistirayim, bir honda bayisinde musteri aracina cam filmi yapilmak istenmis, musteri bayide degil disarda yaptiracagini soyleyince bayi cam filmini disarda yaptirirsaniz arabaniz garantiden cikar diye tehdit etmis, baya komik firma bu honda :D

Bende aynısını lastikler için duymuştum, Hondanın önerdiği kış lastiğini, eğer bayi monte etmez ise araç garanti dışı kalıyormuş ..

Not : Dışardan lastik kabul edilmiyor...

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
zaten lemans, gti ve cuprayı da stock olarak ele aldım yazımda fark ettiysen... le mans 175, stock gti ve stock cupra 180 beygir. birinin b sınıfı hot hatch birinin c sınıfı sedan olduğunu bende biliyorum. Bende honda seviyorum diyorum ama ortada gerçekler var onu anlatmaya çalışıyorum. Adamlar 1.5 turbo yapmışlar 182 beygir koymuşlar arkasına da ''RS'' yapıştırmışlar sen b sınıfı hot hatch'e kısada hadi geçildin uzunda farkı kapatacagına iyice açılıyorsa fark zaten diyecek söz yok yani. Hadi kendi sınıfında C sınıfı kıyaslaması yapalım pro ceed gt, i30 gdi turbo, opel astra k opc line hangisini geçecek kısada uzunda? Ayriyetten 140lık leon FR örneğini de verdim. Dp+egzoz falan değil sadece soft yazılımlı leon fr ile anca kafa kafaya yürür demişim. denemesi illa ki vardır ilerleyen günlerde de çıkar zaten..
hocam haklısın lakin aradaki artı ve eksi değerlere bakıp kıyaslama yapınca ( wv de en yakın muadili rs) az cok fark oluyor haliyle. Diğer markaları kötülemek niyetim değil ancak o markalarda muhtemelen 1500 motor sedan 5 kapı ve otomatik sanzıman araç çıkartsalar belkide honda rs'in bu başarısını yakalayamayacaklar. adamlar 1.4 veya 1.6 degil kendi segmentini olusturan 1.5 tasarlamıslar. hepsini geçtim 5 kapı olması nedeni ile de hem spor hem de aile aracı. ve bana gore de sınıfının en karizmatik aracı. O da bi japon arabası ve diger japonlar gibi kendi karizmasına sahip o yuzden honda hayat onda

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Lütfen saygı sınırlarını koruyalım. Karşıt Görüşlere saygı gösterelim. Bu firmaların hiç biri size veya bana ait değil. Honda’dan para kazanmıyoruz hiç birimiz . Yani en azından öyle biliyorum

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
hocam haklısın lakin aradaki artı ve eksi değerlere bakıp kıyaslama yapınca ( wv de en yakın muadili rs) az cok fark oluyor haliyle. Diğer markaları kötülemek niyetim değil ancak o markalarda muhtemelen 1500 motor sedan 5 kapı ve otomatik sanzıman araç çıkartsalar belkide honda rs'in bu başarısını yakalayamayacaklar. adamlar 1.4 veya 1.6 degil kendi segmentini olusturan 1.5 tasarlamıslar. hepsini geçtim 5 kapı olması nedeni ile de hem spor hem de aile aracı. ve bana gore de sınıfının en karizmatik aracı. O da bi japon arabası ve diger japonlar gibi kendi karizmasına sahip o yuzden honda hayat onda
şuan rs olarak sedan satıyorlar ama bence asıl o ismi 1.5vtec sport dedikleri HB kasa hak ediyor. Tasarımı falan çok agresif bayıldım diyebilirim. Şimdi diğer markalar 1500cc üretmemiş diyorsunuz üretse bu başarıyı belki yakalayamazlar diyorsunuz ama varsayım olarak konuşursak sallıyorum vw jettaya 1.5 yapsa mesela dsg şanzımanla beraber işler yine jetta dan taraf olacak. jetta'nın son kasasını gram sevmeyen bir insan olarak söylüyorum bunu. jetta 1.5 Rs olarak çıksa 1-2 makyaj agresif gösteren bodykit vs vs. dsg ile gelse civic yine gölge de kalacak ama bu sefer tasarımdan, tok kapı sesinden yada japon ön yargısından değil tamamiyle şanzımandan dolayı. benim görüşüm de böyle.. rs'in hb manueli gelirse de cok ciddi düşünürüm öyle söyleyeyim.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Yöneticilerin şu seviyesiz yoruma müdahale etmemesi forumun panayır yerine çevirmeye çalışan marka holiganlarına çanak tutmaktan başka bir işe yaramaz. Yöneticiler müdahale etmiyorsa bana da cevap vermek düşüyor.

Mal bulmus magribi ha ? Cok guldum. Gunumuzde futursuzca bir tarafi destekleyenler kullanir bu sozu. Ben zeperfs denilen 3.9k begeni almis ne oldugu belli olmayan bir sitenin verileriyle burada masturbasyon yapmiyorum. Oyle ki altinda kabak gibi 6-7 tane siteden veri aldigi yazilmis ki tam bir komedi. Otopark.com'un test videosuna "ama yol gozukmuyor" diye inanmayacaksiniz, test araci alip bizzat veriyi olcecek cesaretiniz olmayacak sonra bize gelip bir seyler iddia edeceksiniz. Ne yapalim ? Inanalim mi ?
Honda Civic fanboylugu konusunda top seviyedesiniz..Keske biraz da okusaniz

Ortaya sunabileceği bir bilgisi olmayanlar tamda senin yaptığın gibi hakarete başvururlar. Ne yapalım şimdi mahalle karısı gibi kim daha çok hakaret edecek yarışına mı girelim?

Senin mesajlarını okuyunca nedense aklıma şu caps geliyor.

einstein.jpg

Dünyaya at gözlüğü ile baktığınız için ölçüm denilen birşeyden haberiniz olmaması doğaldır. GPS ile ölçümün neden yapıldığını bile bilemeyecek çapta olanlara akşama kadar açıklama yazsam ne işe yarar? Firmalar ne diyorsa doğrudur diyorsun ondan sonra biat ettiğin firmaya sahtekarlık yapıyor diye 11 milyar dolar cezayı köklüyorlar.

Arkadaşımda FC5 Civic Elegance var zaman zaman sürüyorum diyorum "test araci alip bizzat veriyi olcecek cesaretiniz olmayacak" filan diyorsun. İdrak yollarında iltihaplanma filan yok değil mi? Ortada A-B ve B-A güzergahlarında nizami bir şekilde yapılmış GPS ile test videosu var. Bunu bile inkar eden sensin ama benden ispat bekliyorsun. Zaten gps ile ölçülmüş ve videoya alınmış bir testin neyini ispat edeceğim? Aksini iddia ediyorsan aksini ispat etmek senin yükümlülüğündedir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Konunun tamamını okumadım arada bir şeyler karalamışımdır da ama bu forum Civic için 19 sayfa yazacak ne buldu ya :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yöneticilerin şu seviyesiz yoruma müdahale etmemesi forumun panayır yerine çevirmeye çalışan marka holiganlarına çanak tutmaktan başka bir işe yaramaz. Yöneticiler müdahale etmiyorsa bana da cevap vermek düşüyor.

Ortaya sunabileceği bir bilgisi olmayanlar tamda senin yaptığın gibi hakarete başvururlar. Ne yapalım şimdi mahalle karısı gibi kim daha çok hakaret edecek yarışına mı girelim?

Senin mesajlarını okuyunca nedense aklıma şu caps geliyor.

einstein.jpg

Dünyaya at gözlüğü ile baktığınız için ölçüm denilen birşeyden haberiniz olmaması doğaldır. GPS ile ölçümün neden yapıldığını bile bilemeyecek çapta olanlara akşama kadar açıklama yazsam ne işe yarar? Firmalar ne diyorsa doğrudur diyorsun ondan sonra biat ettiğin firmaya sahtekarlık yapıyor diye 11 milyar dolar cezayı köklüyorlar.

Arkadaşımda FC5 Civic Elegance var zaman zaman sürüyorum diyorum "test araci alip bizzat veriyi olcecek cesaretiniz olmayacak" filan diyorsun. İdrak yollarında iltihaplanma filan yok değil mi? Ortada A-B ve B-A güzergahlarında nizami bir şekilde yapılmış GPS ile test videosu var. Bunu bile inkar eden sensin ama benden ispat bekliyorsun. Zaten gps ile ölçülmüş ve videoya alınmış bir testin neyini ispat edeceğim? Aksini iddia ediyorsan aksini ispat etmek senin yükümlülüğündedir.

Yahu pardon da burada herkesi yalanlayan bir siz varsiniz. Sozlerimde kisisel hakaret goremiyorum. Masturbasyon kelimesini kastediyorsaniz ; hakaret olmamakla birlikte kose yazarlarinin bile kullandigi kelimedir. Cok merak ediyorsaniz acip TDK'dan argo olup olmadigina ve dilimize nereden geldigine bakabilirsiniz ;)

Pistte deneyimledigim aracin bana ne hissettirdigini veya limitlerinin ne oldugunu ucuncu sinif site verileriyle veya herhangi bir youtube videosuyla kiyaslamam..Ben burada pistte, limitlerde kullanilan bir aracin hissiyatini anlatiyorum.Kullanmadiginiz araclar hakkinda abidik gubidik site verileriyle bunlar veri diye benim onume gelirseniz komik olursunuz..Bu testi otomobil gazetecileriyle Istanbul Park'ta gerceklestirdik..Hani su veri diye paylastiginiz siteler var ya, hah onlarin sahipleriyle
"Bak bunlar veri, fabrika verileri yalan, tek dogru bunlar.Al bu verileri curut, yapamazsan benim yazdigim dogrudur" Yaptiginiz tam olarak bu. Ha madem insanlara inanciniz yok o zaman mesajindan alinti yapip cevap vermeyeceksiniz. Bu konuyu "gercek performanslarina bakin" diyerek buralara siz getirdiniz. Bizzat deneyimledigim 185 km/h'den sonra yurume isteginin olmadigini belirttigim aracin israrla teknik verilerini google 5. sayfa sitelerindeki verilerle bak bu boyle diye curutmeye calisan da sizsiniz

Ha illa curuteyim diyorsaniz www.automobile-catalog.com var, verilerin orada farkli oldugunu gorursunuz

Ben bu aracla alakali yorumumu belirttim. Hatta kotu bir sey de yazmadim. Cvt'nin surusu baltaladigini, bu aracta bundan daha fazla potansiyel oldugunu yazdim. Buradaki bir cok kisi de ayni fikirde. Siz ayni fikirde olmayabilirsiniz.Insanlarin deneyimlerine ve yazdiklarina saygi duymazsaniz, onlari yalanlamaya calisirsaniz akabinde kendi yazdiklariniza da saygi duyulmasini beklemeyin

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler @byilmaz @AcilStop yeter artık, neyse ne, kim ne iddia ettiyse etti, kim kime laf soktuysa soktu, gurur meselesi yapmayın şu meseleyi, herkes fikrini sunar, yazılır çizilir, ama birbirimize hakaret-laf sokma yapmayalım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Beyler @byilmaz @AcilStop yeter artık, neyse ne, kim ne iddia ettiyse etti, kim kime laf soktuysa soktu, gurur meselesi yapmayın şu meseleyi, herkes fikrini sunar, yazılır çizilir, ama birbirimize hakaret-laf sokma yapmayalım.

Yahu dostum burada kotu seyler yazip cizmedik. Konu basindan beri mesajlarima bak bunu anlarsin. Cvt'nin boyle guzel bir aracin surusu baltaladigini yazdim. Cvt'nin uber bir sanziman oldugunu savunan bir insanin urun gaminin en ustunde yer alan Honda NSX'te neden cift kavramali sanziman kullanildigini oncelikle kendine sormasi gerekir. Herkes benimle ayni fikirde olmayabilir saygi duyarim. Ama buraya gelip tum mesajlarini Honda basligina yazip uzun zamandir forumun sadik kitlesini gelip burada bilgisizlikle suclamak hos bir tavir degil. Bu beyefendiyi tanimam etmem, kendisiyle bir sorunum da yok. Ancak bana saygi duymayan bir insanin da soyleyecegi her seyi alttan almak zorunda degilim. Konuyu uzatmiyorum, gelen mesajlara yanit vermeyecegim

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
OTOPARK.COM forum sitesinde yapılan yorumlarla ilgili gerçekleştirilen moderasyon işlemleri ile alakalı kişilere bilgi verme zorunluluğumuz olmadığı gibi kime ve hangi yoruma hangi işlemi gerçekleştirdiğimize veya gerçekleştireceğimize dair insiyatif hakkı ise forum yetkili kişilerindedir.

Yaptığımız veya yapmadığımız her işlem veya bildiri her kesim tarafından da kabul görmek durumunda değildir.

Otopark Forum sitesi kurallarla yönetilen ve baskıcı olmamaya çalışan bir forumdur . Tartışmanın daha fazla büyümemesi için tarafımızca daha önce de uyarılar yapılmış olup uymayanlar hakkında kim olduğu dikkate alınmadan işlem yapılacaktır.

Karşıt yorumlara dair saygılı olmalı, saygılı olamıyorsanız eğer sakin kalmalısınız.

Israrla tartışmanın devam etmesinden ötürü konuyu kilitliyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım