HABER Hyundai i30 Elite 1.6 CRDi | TEST

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sanki bu araba yeterince veya beklenildiği kadar iyi olmamış izlenimi veriyor... yani genelde testlerde de böyle bir hava var...Hyundai nin marka imajını kırması için en az yıllanmış avrupalılar kadar iyi bir araç yapması beklenirdir ama beklentiler pek karşılanmamış gibi...araç kesinlikl kötü değil..ama parlayan bir tarafı da yok.. biraz abartılı bir fiyatta olunca insan düşünüyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sanki bu araba yeterince veya beklenildiği kadar iyi olmamış izlenimi veriyor... yani genelde testlerde de böyle bir hava var...Hyundai nin marka imajını kırması için en az yıllanmış avrupalılar kadar iyi bir araç yapması beklenirdir ama beklentiler pek karşılanmamış gibi...araç kesinlikl kötü değil..ama parlayan bir tarafı da yok.. biraz abartılı bir fiyatta olunca insan düşünüyor
Kısmen katılıyorum. Handikaplarının karşılığında konfor, geniş iç hacim ve fiyatına göre çok iyi donanım sunuyordu. Şu anda bu üçü arasından ülkemiz piyasasında en önemli koz olan fiyat/donanım silahını kaybetmiş gibi duruyor. Araba geliştirilmiş, handikapları azaltılmış ama fiyat artınca herkesin yüzü ekşiyor artık :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Kısmen katılıyorum. Handikaplarının karşılığında konfor, geniş iç hacim ve fiyatına göre çok iyi donanım sunuyordu. Şu anda bu üçü arasından ülkemiz piyasasında en önemli koz olan fiyat/donanım silahını kaybetmiş gibi duruyor. Araba geliştirilmiş, handikapları azaltılmış ama fiyat artınca herkesin yüzü ekşiyor artık :)

Evet aynen öyle... 308 gibi bir atılımla sınıfının yukarılarında "acaba" dedirtecek bir araç olmamış...
Belki Hyundai bu kozu Kia ya saklıyor.. benim yeni Ceed den umudum var... ama şu anda bile pahallı olan Ceed yeni haliyle daha pahallı olursa onunda işi zor..

Bu sınıf çok kızışık.. iyi yani neredeyse hiç kötü araba yok...

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
(Bir i30 kullanıcısı olarak)
Otomobil alırken herkesin öncelikleri vardır. yakıt tüketimi, kullanışlılık, genişlik,konfor, atik olma,yol tutuşu derken bu liste uzar da uzar. artık hepimiz biliyoruz ki firmalar ortaklaşa üretime geçtiklerinden beri KÖTÜ ARABA kalmadı piyasada.
hepsinin bir üstün yanı var. güvenlikleri de 90 lardaki arabalardan çok çok daha iyi olduğu için ve bu hususta çok sağlam bir rekabet olduğu için o konuda da hepsi hemen hemen aynılar. geriye ne kalıyor ? ilk alım maliyeti, işletme maliyeti, satış sonrasında sizinle ilgilenilmesi ve servis ağı genişliği, kaskosunu muskasını zaten eksik etmiyoruz araçlarımızın.
Gerçekçi olalım ki yüzde doksanımız her gün pistlerde gazlamıyor veya trafikte tapa gaz bir yere gitmiyor. bu yüzden yol tutuş ve performans ta artık lüks ihtiyaçlarımız arasına giriyor. yani asıl önemli olan bizi konforlu ve yormadan gideceğimiz yere götürebilmesi, malum ülkemiz şartlarında yakıtı partiküllerine ayırarak her molekülünden güç elde edebilmesi yani az yakabilmesi yazın serin kışın sıcak olması. ailemiz genişse içinin geniş olması, alışverişlerimiz için bagajının büyüklüğü, ha bir de park edip evimize girerken bir kaç kere dönüp dönüp bakmamızı sağlayan aşık olunası karizması :)

benim 2015 te diğer rakiplerinden ayırarak satın aldığım i30 da acil ihtiyaçların hepsi vardı. donanımı gırtlaktı ki aradan iki yıl geçti halen aldığım fiyata bu donanımları verebilecek başka marka yok. emsallerinden (en yakınındakinden ) 5 bin tl daha ucuzdu ve servisleri yaygın ve memnuniyet verici düzeyde ilgileniyorlar. (daha önce 0 km accent eram vardı oradan biliyordum) ayrıca çok karizmatik bir araba ve her açıdan farklı bir yakışıklı geliyor gözüme. ortalama tüketimim ş.içi 5.4 lt şuan :) ayrıca gaza basınca torku hissettiriyor ve acil hızlanmam gereken yerlerde 1500 kg lık ağırlığını hissettirmiyor.

marka takıntılı biri değilim. hundaya o para verilirmi yeaağ diyenlere gülümseyip geçiyorum. çünkü bunu diyenler hyundai yi hala eski accentlerden ibaret sanıyorlar :) kaldı ki yerine önerdikleri arabaların da i30 da olan eksi yönlerden birçoğuna sahip olduğunu bilerek i30 u aldım. BU KADAAR YAZIMIN ÖZETİNDE ; i30 u emsallerinden ucuz olduğu için tercih ettim. şimdi görüyorum ki piyasanın şişmesine hyundai de ayak uydurmuş. yani artık ucuz değil. benim için. bugün arabamı değiştirmek istersem asla bir sıfır km yi düşünmem. sadece fiyatları yüzünden. yeni i30 da gayet şık ve beyefendi bir araba. diğerlerinden hiç bir eksiği yok. ama tercih etmemem için de tek ve en büyük sebep fiyatlar...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım