Hyundai'ın yeni yayınladığı reklam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,954
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim anlayışımı göre bir malın, ürünün rakiplerinden daha iyi olduğunun ima edilmesi, belirlenmesi ve dillendirilmesi o malın tarafsız test kuruluşları ve kullanıcı tecrübeleri tarafından deneyimlenip, test edilip onaylanması ile gerçek değerini bulur. Bir marka, rakip firmadan daha iyi bir ürün ya da özellik ortaya koyabilmişse rakiplerini aşağılamadan yahut eleştirmeden bunu belirtmeli. Dürüst olmam gerekirse böyle reklamlar yapan firmaların iş ahlakı ve etiği konusunda oldukça eksik olduğunu düşünüyorum ve itici buluyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim anlayışımı göre bir malın, ürünün rakiplerinden daha iyi olduğunun ima edilmesi, belirlenmesi ve dillendirilmesi o malın tarafsız test kuruluşları ve kullanıcı tecrübeleri tarafından deneyimlenip, test edilip onaylanması ile gerçek değerini bulur. Bir marka, rakip firmadan daha iyi bir ürün ya da özellik ortaya koyabilmişse rakiplerini aşağılamadan yahut eleştirmeden bunu belirtmeli. Dürüst olmam gerekirse böyle reklamlar yapan firmaların iş ahlakı ve etiği konusunda oldukça eksik olduğunu düşünüyorum ve itici buluyorum.
Bunu yapanda hyundai hangi segmentte acaba guclulermis neyse

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Büyümekte olan firmalar neden hep rakibinin üzerine basmaya çalışarak ilerlemeye çalışır merak ederim. İşini yap, değerlendirme ve takdiri tüketiciye bırak.
Biraz spora girecek ama küçük takımlar büyük takımları yenmekle,büyük takımlarda kazandığı kupalarla övünür. Bu da bunun gibi bir şey. Hyundai kendi baya sağlam geliştirdi. Arabaları segmenti için biraz ağır en büyük eksiklikleri bu şuan. Zamanla ona da el atarlar inşallah.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,299
45,954
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz spora girecek ama küçük takımlar büyük takımları yenmekle,büyük takımlarda kazandığı kupalarla övünür. Bu da bunun gibi bir şey. Hyundai kendi baya sağlam geliştirdi. Arabaları segmenti için biraz ağır en büyük eksiklikleri bu şuan. Zamanla ona da el atarlar inşallah.
Dediğim gibi Hyundai'nin son yıllardaki gelişimi asla inkar edilemez. İnşaallah daha da gelişirler ki rekabet artar. Rekabet en çok biz tüketicilere yarar. Ama Toyota gibi dünyanın dev üreticilerinden, çoğu kez zirvede veya zirveye ortak olmuş üreticilerinden birini kötü anlamda eleştirerek reklam yapmak çok ucuz bir hareket. Ayrıca da ahlaki değil. İnşaallah bu tutumlarından vazgeçerler.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Büyük ihtimal Hyundai’nin eski araçlarının sağlam olmaması nedeniyle insanlarda yürüyen teneke zihniyeti oluştuğu için bu tarz bir şey yapmış olabilirler.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Güzel güzel. Böyle tatlı sert göndermeler sektörü eğlenceli hale getirir. Hyundai, son dönemde, göze hoş gelen tasarımlarıyla satışlarını bir hayli arttırdı. Gelecekte; büyük ihtimalle; uzakdoğu araçlarından herhangi birini satın almam, ancak, orta segmentte Toyota ve Hyundai arasında kalsam, Hyundai seçerdim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Oldum olası (kişide olsa şirkette olsa) başkasını yererek kendini yüceltmeyi çalışanları sevmem.

Kaldı ki Toyota nerede Hyundai nerede. Daha çok çalışmaları gerekiyor Toyota gibi olabilmeleri için. Türkiye'de Ioniq 1.6 motorlu (vergi meselesi) hibrit diye hemen "Toyota yapamıyor, Hyundai daha iyi yapıyor bla bla" diyenler çıkmıştı. Biri 20 yıldır hibrit araç satıyor, o kulvarda dünyada açık ara birinci. Diğeri daha yeni üretti, kaç tane aracı durduğu yerde akü boşalttı, çekimleri erteletti.
Hyundai'yle bir alıp veremediğim yok, hatta almayı düşüneceğim arabalar üretiyor. Bildiğim kadarıyla mekanik olarakta sağlam araçlar üretiyor ama... amasını az üstte yazdım, bir Toyota değil.

Ayrıca kaputa oturdu göçtü gibi bir durumda yok, son kasa makyajsız Corolla'yla benzer bir şey yaşadık, evrimini tamamlayamamış muhtemelen 42 numara (ayak izini ölçmek için ayakkabımı çıkarıp koydum kaputa) ayakkabı giyen o ayak numarasına bakılırsa yetişkin sınıfına giren biri arabanın üstünde dolaşmıştı bir gece, arabanın bir yerinde ezik yoktu. Ayak izi olmasa anlamamız mümkün değildi. Tüketiciyi yanıltan, abartı ve sevimsiz bir reklam.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Evet haklısın biri Toyota biri Hyundai karıştırmamak lazım onun için IHSS leri ekleyelim
elantra 1.PNG
toyota 1.PNG
elantra 2.PNG
toyota 2.PNG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım