İç tasarımını çirkin bulduğunuz arabalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Kia-Sportage-2014-interior-01.jpg

Ekran koysan eşşek gibi duruyor,koymasan hesap makinesi.Zariflik ve ince ruhlu olmaktan gram nasibini almamış bir iç tasarım.Acaba hangi koreli tasarımcı 'her şeyi ortaya koyalım herkes oynasın' diyerek böyle ortaya gömmüş tüm ıvır zıvırı.Bizde de var ancak eleştirmesem olmazdı :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ha sen yanlış anladın olayı. O sıfatı kullanman onu tasarlayan adama hakaret. Adam uğraşmış yapmışsa saygı duyman gerek. Ama bunun dersini vermeye veya tartışmaya gerek yok. İstediğini de ne diyim...
Aptal = Basit. Bilmiyorum İngilizce'de dull diye bir kelime duydun mu, demeye çalıştığım oydu. Kimseye hakaret etmiyorum, durduk yere etmem de zaten.
Ekli dosyayı görüntüle 6337
Çirkin ve bu? Hocam bi göz doktoru üstünede psikiatri bölümüne bi gözükün bence.
En azından bu tarz kişisel şeylere aleni hakaret etmiyorum.
bmw'ciler de vag'cılar gibi marka fanatikliği yapıyor. :D nefret ediyorum şu marka fanatikliğinden.
Şu yorum da ayrı güldürdü. Marka fanatikliği yaptığım yok. Basit bir şeyi, beğenmediğimi dile getirdim. Baştan zaten BMW'ninki daha iyi diye girmedim olaya. G30'un standart clusterının tartışılması üstüne daha üst versiyonun olduğunu göstermek amacıyla görsel paylaştım. Bilindiği gibi E serisinin ekranının da standart hali var, karşılaştırılacaksa ikisi karşılaştırılsın. Açıklamaya uğraştığım şeye gel.

Ayrıca bir dahaki sefere ortaya laf atmayın rica ediyorum. Diyeceğiniz bir şey varsa direkt bana deyin.

Son düzenleme:

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Ekli dosyayı görüntüle 6337
Çirkin ve bu? Hocam bi göz doktoru üstünede psikiatri bölümüne bi gözükün bence.
Ben beğenmedim hocam, ortaya doğru kavisli konsol, konsolun yarısını kaplayan tepsi gibi ekranlar, hele ki o 4 tane hava kanalı ne bileyim malzeme ve işçilik elbette tavan yapmıştır ama buna göre daha kullanıcı odaklı bir BMW konsolu, daha ufak ama yuvasına daha iyi yedirilmiş, kullanışlı bir iDrive vs. bana daha çok hitap ediyor..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tasarımın kişisel bir şey olduğunu kavrayamamak :(

Arkadaşlar. Berkay'ın şu gönderisinde yazdığı gibi tasarım kişiseldir, herhangi bir markanın herhangi bir modeline dair herkes aynı görüşte olacaklar diye bir şart yokki? Neden başkalarının görüşlerine bu kadar karışıyorsunuz? Özgür bir ülkede yaşıyoruz herkes her arabayı sevebilir veya sevmeyebilir lütfen sakin...

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060
Onları herkes çirkin bulur, öyleyse ortalığı karıştırmanın vakti geldi.. YENİ E SERİSİ :eek::eek::eek:
Çok şaşırdım beğenmeyen başka kişiler de varmış. yeni E serisinin iç tasarımını ben de sevmedim. Dijital kadran ve ekranın aşırı sert hatları varken aşağı iniyorsun gözüne sokar gibi oval klima ızgaraları başlıyor. çizgiler aşırı uyumsuz ve çirkin duruyor.

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060
Güncel Audi A3'ün iç tasarımını da sevmiyorum. Bunun sebebi, düğme sayısının aşırı az olduğu iç mekanlar hoşuma gitmiyor. Tamam minimalist tasarlamışlardır eyvallah da ne bileyim akşam ışıkları yakınca içerisi bir sürü düğmenin ışığıyla kokpit gibi olsun istiyorum.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Eski Japonların büyük çoğunluğu. Tamam sade oluyor içleri ama ne bileyim güzel gelmiyor, hele o saati görünce orta konsolda tuhaf oluyorum artık yeter, Toyota hala kullanıyor...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aslında tasarım o kadar da kişisel değildir. Egitimli gözle egitimsiz göz asla bir olamaz. Üniversitede okurken proje hocalarına "hocam tasarım kişiseldir zevkler ve renkler tartışılmaz" desem emin olun hala okulu bitirmeye çalışıyordum.
Doğru diyorsunuz da arabaları sadece eğitimli gözlere satmıyorlar. :) O noktada kişisele dönüyor işler =)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Doğru diyorsunuz da arabaları sadece eğitimli gözlere satmıyorlar. :) O noktada kişisele dönüyor işler =)
Tabi ki. Ama o kişisel kavramı çok tehlikeli, bıçak sırtı. Ayrıca hiç birimiz %100 tarafsız gözle bakamıyoruz, önceki deneyimlerimiz, bundan önce hangi araçları denedigimiz vb bir çok girdi var. Hatta pek çok zaman bir aracı/ iç mekanı fotoğrafta görmekle gerçekte görmek begenileri etkiliyor. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz lafı bana hep kolaycılık olarak gelmiştir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tabi ki. Ama o kişisel kavramı çok tehlikeli, bıçak sırtı. Ayrıca hiç birimiz %100 tarafsız gözle bakamıyoruz, önceki deneyimlerimiz, bundan önce hangi araçları denedigimiz vb bir çok girdi var. Hatta pek çok zaman bir aracı/ iç mekanı fotoğrafta görmekle gerçekte görmek begenileri etkiliyor. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz lafı bana hep kolaycılık olarak gelmiştir.
Kolaycılık değil de, gerçekçilik derim ben ona. Ben ergonomiyle kullanım kolaylığına bakarım, başkası sadece aydınlatmasına bakar, kimisi de malzemenin dokusuna bakar. Kimisi için ise göz aşinalığı kilit noktadır. Şimdi iç mekanları tasarım jürisine çıkarırsak çok farklı disiplinlerde değerlendirmeler olacaktır tabii ki. :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Tasarım işi sıkıntılı tabi tasarımcı gözünden. Belirli ölçütler, tasarım dilleri ve dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Bu işin eğitimi de boşuna verilmiyor sonuçta. Ama bir insan almayı düşündüğü ürünün tasarımını beğenmiyorsa almaz. Tüketici gözünden bu kadar basit. Kişiseldir noktası da bu zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım