KAPALI İlk Araç için Nissan Almera Nasıldır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bu gün c segment otomobillerden konuşuyorsak sebebi golftür. Yine hayranı olduğunuz hot hatchlerin çıkış sebebidir. Tüm kıyaslamalarda bu segmentte referans modeldir. Bunu her türlü yayında kolaylıkla görürsünüz

Ayrıca tasarımı külttür ve geleneklerini bozmaz. Tıpkı 911, Mustang, BMW 3 serisi gibi :) umarım aydınlanmışsındır
Şimdi çok şey yazılır da yeni bir VAG muhabbetine girmeye hiç gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece şunu söyleyeyim Focus hem RS ile hem de normal hali ile Golf u yaya bırakır. Golf olsa olsa kadınlar yada otomobilden beklentisi A noktasından B noktasına gitmek olan insanlar arasında kült olur. Tamam yıllardır olan ve çoğu şeyi ortalama yapan bir model olarak hak veririz biraz severizde ama abartmaya da gerek yok Sıradanlığın Sözlükteki eş anlamlısıdır Golf

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Benim bu fiyatlara alacağım yegane araç için örnek bir ilan atıyorum hocam. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.

SAHİBİNDEN - 147 -ÇOK TEMİZ - 123.000 KM - ORJİNAL - TAKAS OLURİlan No: 715968601
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...123.000-km-orjinal-takas-olur-715968601/detay
Bakımı, sorun çıkarma olasılığı, Anadolu’da anlayan usta sayısı nasıl? Alfa sahibi olmadım bu model hakkında bilgi sahibi de değilim size soruyorum yürütmesi nasıl olur ?

Krblt

Taklacı Güvercin
2 Ağu 2019
23
6
345
33
Marka
Volkswagen

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yahu demeyeyim, karışmıyorum diyorum da konuyu okumuyor musunuz? :)

Konu sahibi sedan istiyorum demiş, başımı ağrıtmayacak araç istiyorum demiş. Swift kadar küçük (iç hacimde sorun yok ama bagaj yok gibi bir şey) bir araç önerilmiş, bir alanın bir satanın bayram ettiği sahiplerinin bile "sorun yumağı" diye tanımladığı Alfa önerilmiş.

@Krblt Almera'nın Megane 1'den daha iyi bir tercih olacağını düşünüyorum. Megane 1 hem daha yaşlı hemde bu fiyatları edecek seviyede bir araç değil. Efsane kasa Corolla'dan sonra efsane kasa Megane diye bir şey çıkarmaya niyetliler sanırım, kaç yaşında arabaya bu para. :)
Almera dışında bir de Mitsubishi Lancer bakılabilir.

Krblt

Taklacı Güvercin
2 Ağu 2019
23
6
345
33
Marka
Volkswagen
Benim bu fiyatlara alacağım yegane araç için örnek bir ilan atıyorum hocam. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.

SAHİBİNDEN - 147 -ÇOK TEMİZ - 123.000 KM - ORJİNAL - TAKAS OLURİlan No: 715968601
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...123.000-km-orjinal-takas-olur-715968601/detay
Aşfa da aklımda olan bir araç ama diğer arkadaşın dediği gibi bakımı ustası falan kafamı kurcalayan konular. İlk arabam olacağı için bu alfada kafam karışık biraz 🙂

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Bakımı, sorun çıkarma olasılığı, Anadolu’da anlayan usta sayısı nasıl? Alfa sahibi olmadım bu model hakkında bilgi sahibi de değilim size soruyorum yürütmesi nasıl olur ?
araç benim sürekli görüştüğüm yakın bir dostumda var. sürekli birlikte seyahat ediyoruz. bu sebepten yeterince tecrübe sahibi oldum. biz şahsen herhangi bir sorun yaşamadık. ki araç km olarak 180 binin üzerinde ve lpgli. ben genel olarak bakımlı bir aracın çok fazla sorun çıkaracağını düşünen birisi değilim. sürekli çıkaran da muhtemelen ayıplı bir maldır.

dikkat edilmesi gereken şey her aracı alırken olduğu gibi öncelikle geçmişini ve mekanik durumunu iyi araştırmak. bu araç özelinde dikkat etmeniz şey ise varyatör (çok pahalı bir parça değil.), ve özellikle cam açma kapama düğmeleri. bir çıt narinler ve kırılması durumunda ünite komple değişiyor. onun dışında standart triger vs. bakımı yapılıp binilir kolaylıkla.

parça sıkıntısı var deniyor. bir diğer şehir efsanesi (sanki herkes alfa almış. parça bulamamış gibi atıp tutuyor.) bizim bulamadığımız bir parçası olmadı. anadolunun birçok yerinde ustası var. ama geçip de siirtte yaşıyorsanız bulamayabilirsiniz tabii. bakımlarının fiyatları da vw, opel, ford gibi modellerden ucuz; renaulttan, peugeottan pahalıdır öyle söyleyeyim

sürüş zevki gerçekten üst düzeyde bir araç. dediğim gibi ben bunu tercih ederdim. sorun konusunda ağzı olan konuşuyor maalesef. dediğim gibi herkes alfa almış. ne hikmetse hepsi sorun yaşamış. ve parçası bulunmuyor diyor :D Allah akıl fikir versin.

Son düzenleme:

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW

Konu sahibi sedan istiyorum demiş, başımı ağrıtmayacak araç istiyorum demiş. Swift kadar küçük (iç hacimde sorun yok ama bagaj yok gibi bir şey) bir araç önerilmiş, bir alanın bir satanın bayram ettiği sahiplerinin bile "sorun yumağı" diye tanımladığı Alfa önerilmiş.

@Krblt Almera'nın Megane 1'den daha iyi bir tercih olacağını düşünüyorum. Megane 1 hem daha yaşlı hemde bu fiyatları edecek seviyede bir araç değil. Efsane kasa Corolla'dan sonra efsane kasa Megane diye bir şey çıkarmaya niyetliler sanırım, kaç yaşında arabaya bu para. :)
maalesef algı gerçeğin ötesindedir :) alfaya çok sorunlu diye bulaşmayan arkadaşlarıma her zaman clio 3, megane 2, yaris falan gibi sağ şeridin müdavimi araçları tavsiye ediyorum. :) muhtemelen alfa sorunlu yolda kalır diye kendilerini tatmin ediyor ve araçlarından memnun olmaya çalışıyorlar

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
maalesef algı gerçeğin ötesindedir :) alfaya çok sorunlu diye bulaşmayan arkadaşlarıma her zaman clio 3, megane 2, yaris falan gibi sağ şeridin müdavimi araçları tavsiye ediyorum. :) muhtemelen alfa sorunlu yolda kalır diye kendilerini tatmin ediyor ve araçlarından memnun olmaya çalışıyorlar

Forumda yeni olduğunuz için denk gelmediniz herhalde. Eskiden Alfa sahibi olan kişiler araçlarını ne kadar çok sevdiklerini ancak devamlı sorun yaşadıklarını yazıp duruyorlardı.
Size göre demek ki insanları yazdıkları veya reliability indexler falan hep algıdan ibaret, siz bilirsiniz istediğinize inanabilirsiniz.

Arkadaşınızdaki bir aracı baz alarak genele yorum yapamazsınız. Eskiden Peugeot kullanıcısıydım, aldığım araç düşük km de, temiz kullanılmış bir araçtı. Ben de temiz kullanırım, bir sorun yaşamadım. Ama Peugeotlarıyla sorun yaşayan binlerce insan oldu, hâlen de var. Sadece eski kasalardan da bahsetmiyorum, güncel Peugeotlarla da sorun yaşayan çok fazla kişi var. Temiz kullanmaktan bağımsız olarak açtığı sorunlar mevcut. Ben sorun yaşamadım diye veya 3-5 kişi sorun yaşamadı diye genelleme yaparak sorunsuz mu diyeceğim? Bir markada 10 kullanıcıdan 4'ü sorun yaşar, diğer markada 1'i yaşar. Bu sorun yaşayan 4 kişiyi görüp, yaşamayan 6 kişiye bakıp "bu marka sorunsuzdur, sorun yaşadığını söyleyenler algı yaratıyor" mu diyeceğiz? Şöyle diyelim o zaman, Alfa'da sorun yaşamak sürpriz olmayacaktır. Hele de aracın önceki sahipleri hor kullandıysa...

Alıntılayıp cevap yazdığınız mesajlarınızda gülücükler koyarak alttan alttan laf sokmaya, kışkırtmaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın ama karşınızda çocuk yok, amacınızı anlayabiliyorum. Ancak oturup sizinle bir olup tartışacak değilim, tartışacağım kişide de üsluba bakarım. Eğer bir gün "ehe ehe Toyota dede arabası, ehe ehe Yaris sağ şerit müdavimi" seviyesinden yukarı çıkabilirseniz istediğiniz konu üzerine konuşabiliriz.

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Forumda yeni olduğunuz için denk gelmediniz herhalde. Eskiden Alfa sahibi olan kişiler araçlarını ne kadar çok sevdiklerini ancak devamlı sorun yaşadıklarını yazıp duruyorlardı.
Size göre demek ki insanları yazdıkları veya reliability indexler falan hep algıdan ibaret, siz bilirsiniz istediğinize inanabilirsiniz.

Arkadaşınızdaki bir aracı baz alarak genele yorum yapamazsınız. Eskiden Peugeot kullanıcısıydım, aldığım araç düşük km de, temiz kullanılmış bir araçtı. Ben de temiz kullanırım, bir sorun yaşamadım. Ama Peugeotlarıyla sorun yaşayan binlerce insan oldu, hâlen de var. Sadece eski kasalardan da bahsetmiyorum, güncel Peugeotlarla da sorun yaşayan çok fazla kişi var. Temiz kullanmaktan bağımsız olarak açtığı sorunlar mevcut. Ben sorun yaşamadım diye veya 3-5 kişi sorun yaşamadı diye genelleme yaparak sorunsuz mu diyeceğim? Bir markada 10 kullanıcıdan 4'ü sorun yaşar, diğer markada 1'i yaşar. Bu sorun yaşayan 4 kişiyi görüp, yaşamayan 6 kişiye bakıp "bu marka sorunsuzdur, sorun yaşadığını söyleyenler algı yaratıyor" mu diyeceğiz? Şöyle diyelim o zaman, Alfa'da sorun yaşamak sürpriz olmayacaktır. Hele de aracın önceki sahipleri hor kullandıysa...

Alıntılayıp cevap yazdığınız mesajlarınızda gülücükler koyarak alttan alttan laf sokmaya, kışkırtmaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın ama karşınızda çocuk yok, amacınızı anlayabiliyorum. Ancak oturup sizinle bir olup tartışacak değilim, tartışacağım kişide de üsluba bakarım. Eğer bir gün "ehe ehe Toyota dede arabası, ehe ehe Yaris sağ şerit müdavimi" seviyesinden yukarı çıkabilirseniz istediğiniz konu üzerine konuşabiliriz.
Algıdan bahsetmişsiniz ama size kalsa da sorunsuz araba yok. Her yorumunuzda o sorunlu bu sorunlu. Dsg sorunlu, Nissan ın cvt sorunlu, Peugeot sorunlu, opellerin servisi sorunlu, Alfa baştan aşağı sorunlu... eee dede işi Toyota almayan dolmuşa binsin o zaman. Her şeye sürekli negatif yorumlar yapıyorsunuz.

Alfa dan sorun yaşayan kişiler var demişsiniz topu topu üç başlık açılmış. Birinde kullanıcıyı defalarca yolda bıraktığı söylenilen bir mk1 147 var. Kusura bakmayın ama yanlış bir otomobil almış belli ki arkadaş. Sağlıklı ve bakımlı bir araba bu kadar sorun çıkarmaz. Biri alfhonso isimli arkadaş. O büyük bir sorun yaşamamış. Bir de test yazısı var onda da bir sorundan bahsedilmemiş.

30 küsür bine hiçbir masraf edilmeden binilecek eli yüzü düzgün kaç araba var piyasada o da apayrı bir konu. Araçtan zevk unsuru beklemeyen bir kişiyseniz dediğim gibi eski kasa megane 2, clio 3 2004 model bir yaris falan alıp geçin

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Sadece ülkemizdeki ustasıyla ve parçasıyla(artık bu sorun yok) değil, genel sorunlarıyla "dünya çapında" nam salmış bir markadır Alfa Romeo. Tasarımının güzelliği, sürüş keyfi vs ayrı bir konu. Fakat elmaya armut demeye , olmayan bir olayı çıkartmaya, gereksiz güzellemeye hiç lüzum yok. Alfa'lar öyle dayanıklı ve sorunsuz araçlar değiller.

Açın bakın yurt dışı forumlarını. Caps yapıp kafa yapıyorlar aracın sorunlarıyla. Onlarda da mı usta veya parça problemi var :)

Nissan Almera'yı kullanmadım. Fakat teknik verilerine göre o alt devir torkuyla tam şehir içi arabası.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Almera, sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Makyajsız kasada tam olarak bilmediğim ufak sorunlar varmış. Almera ile ilgili deneyimlerini de konuyu görürse @emreozukan iletecektir. Alfa konusunda benim görüşüm; Alfalar, tasarım ve performans gibi konularda çok iyiler ama sorun çıkarmayada çok meyilli otomobiller. Alfa ile sorun yaşayan kullanıcılar 3-5 kişi de değil. Zaten sorunsuz modelleri olsaydı 2. El piyasası ucuz olmaz, Renault, Fiat gibi 2. Eli de hızlı olurdu.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Alınır almera.İlk arabası olacak arkadaşlarım ve kuzenlerime cidden önerdiğim modellerdir.
Golfe gelecek olacaksak c segmentinin kurucusu değildir.İlla bir c harfi başarısı isteniyorsa.C sütununun kalın tarzı kült tarafıdır abartmayın.

• Haha

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Hiç Megane 1 e bindiniz mi bilmiyorum da bagaj hariç swift den çok da farklı değil ki zaten orada bu kadar eski yani Megane 1 kadar eski bir araç yerine B alınabilir 36.000 iyi bir rakam dedim yani kastettigim illa buraya düşülecekse bagaj dan vazgeçilmeliydi. Artı Almeranin mantikli olduğunu da ekledim. Konu Sahibine çeşitlilik sunmak neden sorun olsun ki zaten kendisi de ilgi göstermiş ve B almam deyip kestirip atmamış bu kadar katı olmanıza lüzum yok bırakın bu detaylara konu sahibi karar versin

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Sadece ülkemizdeki ustasıyla ve parçasıyla(artık bu sorun yok) değil, genel sorunlarıyla "dünya çapında" nam salmış bir markadır Alfa Romeo. Tasarımının güzelliği, sürüş keyfi vs ayrı bir konu. Fakat elmaya armut demeye , olmayan bir olayı çıkartmaya, gereksiz güzellemeye hiç lüzum yok. Alfa'lar öyle dayanıklı ve sorunsuz araçlar değiller.

Açın bakın yurt dışı forumlarını. Caps yapıp kafa yapıyorlar aracın sorunlarıyla. Onlarda da mı usta veya parça problemi var :)

Nissan Almera'yı kullanmadım. Fakat teknik verilerine göre o alt devir torkuyla tam şehir içi arabası.
Alfalar narinler. Fakat onların narinliği insanların çoğunluğunun kullanım tarzına uymaması. Bu dünya için de geçerli. Şimdi arabaya 7 kişi binip dağ bayır pikniğe gidilecek araba değil. Veyahutta hiç düşünmeden kasidelerden hızlı geçeyim arabası da değil. Arabasına özen gösterecek adamın arabası. Bunu yapan bir kişi sıkıntısız biner ve keyfine bakar

Dediğim gibi bunu yapmayacak kişiler zaten Alfa almasın. Clio 3, megane 2, taa 2001 focus 1 vs gibi bana göre vasat altı araçlarla mutlu olabilir saygı duyarım :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım