KAPALI İlk Araç için Nissan Almera Nasıldır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Alfalar narinler. Fakat onların narinliği insanların çoğunluğunun kullanım tarzına uymaması. Bu dünya için de geçerli. Şimdi arabaya 7 kişi binip dağ bayır pikniğe gidilecek araba değil. Veyahutta hiç düşünmeden kasidelerden hızlı geçeyim arabası da değil. Arabasına özen gösterecek adamın arabası. Bunu yapan bir kişi sıkıntısız biner ve keyfine bakar

Dediğim gibi bunu yapmayacak kişiler zaten Alfa almasın. Clio 3, megane 2, taa 2001 focus 1 vs gibi bana göre vasat altı araçlarla mutlu olabilir saygı duyarım :)
Oldu olacak garajda tutup sadece haftasonu kullanalım. C segment araba mı aldık Pagani mi belli değil

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Alfalar narinler. Fakat onların narinliği insanların çoğunluğunun kullanım tarzına uymaması. Bu dünya için de geçerli. Şimdi arabaya 7 kişi binip dağ bayır pikniğe gidilecek araba değil. Veyahutta hiç düşünmeden kasidelerden hızlı geçeyim arabası da değil. Arabasına özen gösterecek adamın arabası. Bunu yapan bir kişi sıkıntısız biner ve keyfine bakar

Dediğim gibi bunu yapmayacak kişiler zaten Alfa almasın. Clio 3, megane 2, taa 2001 focus 1 vs gibi bana göre vasat altı araçlarla mutlu olabilir saygı duyarım :)
Aracıma kişisel olarak oldukça dikkat ederim ama herkesten bu özeni bekleyemem. Zaten bu kadar özenince, sen mi Alfa'yı kullanıyorsun, yoksa Alfa mı seni kullanıyor belli olmuyor.

Zaten dayanıklılık dediğin, herkesin altında kullanılırken belli olur. Yani, "aslında fena değil ama kasislerden hızlı geçmeyeceksin" diye bir olay söz konusu değil. Zaten o kadar bebek muamelesi yapınca, piyasada bulunan ve fabrikadan kusursuz çıkan hiçbir araçta sorun yaşamazsın. Bu bir farklılık, bir marifet olamıyor. Aynı bebek muamelesini git Mazda'ya veya eski Mercedes'lere yap, arabaya torunun bile biner.

Fakat sıfır motor yaptırıp da hala aracına düzenli olarak yağ ekleyen arkadaşım var. Sorunca da genelde alınan kanaat: "Bunlar sportif motorlar". Neresi sportif Allah aşkına ? Dönemin 1.6 ies'leri de benzer güçleri veriyordu. O zaman vti'ların, s2000'lerin her depo benzinde bir litre de yağ eklemesi gerekirdi. "Yapamamışlar" olmuyor da, "dikkat etmeliler" oluyor.

Alfa'ların standart araçları, muadillerinden "o kadar da" farklı araçlar değiller. O paralara bulunacak araçlar arasında da nispeten kendine yer bulmasının sebebi, Türkiye'deki bu algısı sebebiyle ikinci elde yaşadığı bazı zorluklar. Yoksa renault megane'ı bilmem ama, focus 1'in yol tutuşu açısından alfa'dan çok da farkı olduğunu düşünmüyorum. En kötü birisinin 120 ile girdiği viraja diğeri 125 km ile girer. 5 km için mi onca sıkıntı ? Daha güzel bir lastik koyar, selam verir yoluma devam ederim.

Tasarım olarak vs özgün araçlar. Fakat öyle bir şişiriliyor ki, karşıda antipati oluşturuyor. Ben bugün para verip de Alfa romeo almaya çekinirim. Türkiye gibi bir ülkede niye o kadar narin araç alayım ? Kaldı ki alfa romeo sahiplerinin "hepsi" araçtan çok anlayan adamlar mı ? Tabi ki değil.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Toyota alalım 😄😄 gerisi bozululyor yolda kalıyor diye çirkin arabalarımızla mutlu olmaya çalışalım. komplekse girmeyin. Sitesine girdiğiniz kişi de Alfa sahibi.
Sitenin adı da otopark.com, alfistiturkey.com değil.

Valla komplekse girmeye gerek yok, komplekse girmelik bir durum da yok. Bir laf vardır: "Alfa'ların dış tasarımı özgün ve güzeldir. Çünkü genelde durur vaziyette olduğu için, o zaman da sahibine keyif verebilmesi gerekir" :) He şükür ki "alfa'lar güzeldir, gerisi çirkindir, sıradandır" kafasına girecek kadar dar bir otomobil vizyonum yok.

Zamanla geçebilecek ufak fanboyluklar bunlar. Aradan belli bir zaman geçsin, farklı araçlar tecrübe edilsin. Ondan sonra sessiz sedasız, kendi kendine düzeliyor zaten.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
alfa karşısında diğer araçlara sağ şerit müdavimi demek ? alfa 147 ler 156 lar 300 hp de biz mi bilmiyoruz? başlıkta arkadaşın sorduğu arabadan yola çıkarak, ekonomik, baş ağrıtmayacak bir otomobil araştırıldığı ve kısıtlı bütçe olduğunu anlaşılıyorken, twinspark, bolca masraf açabilecek bileşenlere sahip, bunun yanında motor gücü de uçup kaçamayan bir otomobil önermek mi bilgiçlik, veya cahil olmamak? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

focus 1 de vasat altı denildiğini gördüm ya :) tüm dünyada çıktığı yıllarda C segmentte kuralları bozan, yol tutuş limitleri ile fark atan, bağımsız süspansiyon alt yapısı ile yine o dönem C segmentte premium olmayan markalar arasında ayrışan, ve otomobil yorumcuları arasında üst akıl kabul edeceğimiz kurum ve kişiler tarafından kabul görmüş bir otomobile de vasat altı denildi ya :) o sözde Kült olan Golf'ün de üretim hattını bozdurup çeki düzen verdiren modeldir.
ha tüm bu yazdıklarım da tatmin etmiyorsa, o sol şerit fatihi(!) alfa'lardan biri ile virajlı dağ yollarına focus ile çıkalım. bakalım hangisi önce ön takımdan sesler gelerek sağa çekecek?

yok haftasonu arabasıymış da narin kullanılacakmış da öyle dan dun a gelmezmiş de. bu forumda olan çoğu kişi zaten petrolhead kafasında arabasına özen gösteren insanlardır. ama ben arabaya binerim, araba bana binemez. günün sonunda bunlar birer vasıta aynı zamanda. ipek eldivenle sevilecek nadir parçalar değil.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
alfa karşısında diğer araçlara sağ şerit müdavimi demek ? alfa 147 ler 156 lar 300 hp de biz mi bilmiyoruz? başlıkta arkadaşın sorduğu arabadan yola çıkarak, ekonomik, baş ağrıtmayacak bir otomobil araştırıldığı ve kısıtlı bütçe olduğunu anlaşılıyorken, twinspark, bolca masraf açabilecek bileşenlere sahip, bunun yanında motor gücü de uçup kaçamayan bir otomobil önermek mi bilgiçlik, veya cahil olmamak? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

2005 yılından beri ehliyet sahibi ve İstanbul'da hemen her gün aktif otomobil kullanan bir insan olarak ; ömrü hayatımda bir Alfa'nın, ne çılgınca viraj kastığını, ne de sol şeritten yaldır yaldır gittiğini görmedim 😄.
Alfa kadar overrated otomobil de görmedim. Tabi sadece Alfa değil bir kaç örnek daha var. Sorsan herkes önerir ama kimse satın almaz...

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
2005 yılından beri ehliyet sahibi ve İstanbul'da hemen her gün aktif otomobil kullanan bir insan olarak ; ömrü hayatımda bir Alfa'nın, ne çılgınca viraj kastığını, ne de sol şeritten yaldır yaldır gittiğini görmedim 😄.
Alfa kadar overrated otomobil de görmedim. Tabi sadece Alfa değil bir kaç örnek daha var. Sorsan herkes önerir ama kimse satın almaz...

ben genellike serviste liftte görüyorum :p

üff site sahibi Alfa sahibiymiş, kızmasın şimdi bize Sinan abi :D argüman da bu. Sinan abi bile söyler Alfa'nın narin olduğunu, Türkiye yollarında kırılgan olduğunu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
ben genellike serviste liftte görüyorum :p

üff site sahibi Alfa sahibiymiş, kızmasın şimdi bize Sinan abi :D argüman da bu. Sinan abi bile söyler Alfa'nın narin olduğunu, Türkiye yollarında kırılgan olduğunu.

Sinan'ı seviyoruz diye her görüşümüz onunla aynı olacak diye bir kaide yok. Kişisel otomobil tercihlerim Sinan'ın tercihleriyle aynı olacak diye bir şey de yok. Sinan ile Alfa konusunda ayrışıyorum ve tamamen zıt düşüncelere sahibim. Katıldığım noktalar tabii ki var ancak garajımda 3-4 otomobil varken "belki" bir Alfa sahibi olabilirim. O da tadına bakmak için 😄

Bu Sinan'ı izlememe engel mi ?
Veya Sinan'ın Alfa sevmesine karşılık benim sevmemem bir sorun mu ?

Yıl 2019 beyinler halen yoz.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Algıdan bahsetmişsiniz ama size kalsa da sorunsuz araba yok. Her yorumunuzda o sorunlu bu sorunlu. Dsg sorunlu, Nissan ın cvt sorunlu, Peugeot sorunlu, opellerin servisi sorunlu, Alfa baştan aşağı sorunlu... eee dede işi Toyota almayan dolmuşa binsin o zaman. Her şeye sürekli negatif yorumlar yapıyorsunuz.

Alfa dan sorun yaşayan kişiler var demişsiniz topu topu üç başlık açılmış. Birinde kullanıcıyı defalarca yolda bıraktığı söylenilen bir mk1 147 var. Kusura bakmayın ama yanlış bir otomobil almış belli ki arkadaş. Sağlıklı ve bakımlı bir araba bu kadar sorun çıkarmaz. Biri alfhonso isimli arkadaş. O büyük bir sorun yaşamamış. Bir de test yazısı var onda da bir sorundan bahsedilmemiş.

30 küsür bine hiçbir masraf edilmeden binilecek eli yüzü düzgün kaç araba var piyasada o da apayrı bir konu. Araçtan zevk unsuru beklemeyen bir kişiyseniz dediğim gibi eski kasa megane 2, clio 3 2004 model bir yaris falan alıp geçin

Bu konu hk. son defa yazıyorum, gereksiz yere fazlaca işgal ettiğimizi düşünüyorum.

Kah yaşananarak, kah çevreden oradan buradan duyup görüp öğrenilen şeyleri yazmakta bir sakınca görmüyorum. Yazılan sorunların hepsi olasılık herkes bunları yaşayacak diye bir durum yok, tabii bazı markaların bazı ürünleri bu kadar sivrildiklerine göre onlar kuvvetli olasılık. Bu olasılıklar var diye tercih edilmeyecek değiller, ancak kimi markaların ürünlerine göre onları almak olasılığı arttırıyor bunun farkında olunmalı.

Benim kimseye şunu alma bunu alma dediğim yoktur, haddime de değil. Toyota'da Toyota diyen sizsiniz, benim o tarzda cümlelerim yok. Beni Toyota fanatiği sanıyorsunuz ancak Toyota kullanıcısı değilim.
Kim ne alırsa alsın sonuçta parayı verecek, iyisiyle kötüsüyle kullanacak olan ben değilim. Beni tanımadığınız için böyle ithamlarda bulunuyorsunuz ancak ben hangi arabada hangi sorunu yaşarsam direkt yazan biriyim, gizlemem saklamam. Toyota'mda yaşadığım sorunları (mekanik değil, kozmetik) aynı gün yazmıştım forumda. Hiç bir malın, markanın fanatiği, bağımlısı değilim. Ben iyi niyetimle, kendi görüşümü yazıyorum. Bir kişi Y marka almış Z marka almış, maddi manevi bir kazancım yok.

Görüşüme göre her araç her durumda aynı şekilde incelenmez, önerilmez. 50 bin bütçem var benzinli sedan istiyorum diyenle 50 bin bütçem var LPGli sedan istiyorum diyen kişilere aynı arabalar önerilmez, her atmosferik motorun LPG kullanımında sorun açma ihtimali aynı değil.

Bu arada, dede işi dediğiniz Toyota'nın son yıllarda yaptığı aykırı tasarımları hangi marka yapıyor acaba... Beğeniler görecelidir, aykırı olması demek iyi olması demek değil. Aynı şekilde sade olması demek kötü demek değildir. Aykırı veya sade, kişiden kişiye değişir beğeniler. Siz kötü yazdığımı düşünüp savunmaya geçiyorsunuz, anlamıyorum bu tutumunuzu. Evet VW tasarımları gayet sade tasarımlardır. Aykırı olsa bu kadar geniş kitlelere hitap etmezdi muhtemelen.
Size Toyota=dede arabası görüşü yerleşmiş ancak aslı yok.

Hiç Megane 1 e bindiniz mi bilmiyorum da bagaj hariç swift den çok da farklı değil ki zaten orada bu kadar eski yani Megane 1 kadar eski bir araç yerine B alınabilir 36.000 iyi bir rakam dedim yani kastettigim illa buraya düşülecekse bagaj dan vazgeçilmeliydi. Artı Almeranin mantikli olduğunu da ekledim. Konu Sahibine çeşitlilik sunmak neden sorun olsun ki zaten kendisi de ilgi göstermiş ve B almam deyip kestirip atmamış bu kadar katı olmanıza lüzum yok bırakın bu detaylara konu sahibi karar versin

Evet yazılan araçları biliyorum. Konu sahibinin beklentilerinden sapıldığını düşündüğüm için haddim olmayarak karıştım. Üstteki mesajımda yazmıştım, Swift yaşam alanı olarak sorun yaşatmaz ancak bagaj isteyen, hatta hb araç bagajı değil direkt sedan isteyen birine neredeyse bagajı olmayan bir araç önerilmişti. Yani konu sahibinin beklentisi ile taban tabana zıttı. Ancak siz yazdıktan sonra "araba güzelmiş bagaj olmasa da olur" derse kendi tercihidir tabii ki, madem öyle kusura bakmayın her ikinizde.

Toyota alalım 😄😄 gerisi bozululyor yolda kalıyor diye çirkin arabalarımızla mutlu olmaya çalışalım. komplekse girmeyin. Sitesine girdiğiniz kişi de Alfa sahibi.

Yani? Alfa önermiyoruz diye terk mi edelim? Kaldı ki videolarında Alfa'dan çok Clio'yu görüyoruz. Clio günlük kullanılıyor izlenimi var.

26-alfa-romeo-owner-meme.jpg

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Öncelikle herkes sakin olsun :) dün de gereksiz bir tartışma yaşandı. Konuyu ben de dahil biraz uzattık ve başlık amacından da saptı. Kendi adıma bir daha foruma da yazmayacağım. Herkes hakkını helal etsin. Sizden ricam tepki mesajı yerine en fazla yorumumu eksileyin ki başlık daha fazla sapmasın. Herkese iyi günler.

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
maalesef algı gerçeğin ötesindedir :) alfaya çok sorunlu diye bulaşmayan arkadaşlarıma her zaman clio 3, megane 2, yaris falan gibi sağ şeridin müdavimi araçları tavsiye ediyorum. :) muhtemelen alfa sorunlu yolda kalır diye kendilerini tatmin ediyor ve araçlarından memnun olmaya çalışıyorlar
Yarisin clionun memnun olunmayacak nesi var acaba soyleyebilirmisiniz?

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
hocam selam geç gördüm kusura bakmayın ilk araba aile kullanımı artı bagaj için almera tek ve doğru tercih lpg ile yakıt olarak hiç uzmez şuana kadar 11 litre şehir içi klima açık full bagaj ile gördüğüm max değerdir fakat arka koltuklarda isofix noktası bazılarında olmuyor ona dikkat şart onun dışında parça sıkıntısı yok primeralar da ortak parça kullanımı yoğun bakım olarak periyodik bakımı filtre grubu ile birlikte max 400 tl dir uzun yolda 120 km hız ile 2900 devirde seyreder motor sesi az alır fakat yol sesi tekerlerden alır tekerleri ebatı nedeniyle biraz pahalıdır ben en son pirelli cinturato allseason aldım 1900 tuttu süspansiyonda benim arka yaylarda ufak sıkıntı var ondan biraz sert. trigeri zincirlidir değişimi 160k kö civarlarında oluyormuş debriyajı hidroliktir aisin marka daikin marka kullanır yedek parça fiyato 450 tl civarıdır sorucağın ek birşey olursa dm den bana yürüyebilirsin son tavsiyem kesinlikle ilk araç almera alırsan pişman olmazsın ve bu arada bagajı gerçeten büyük bebek arabası bavul vs rahat alır eşyanı

not yazım hatalaı ve imla için özür telefondan yazıyorum dilkat etmedim

Son düzenleme:

Krblt

Taklacı Güvercin
2 Ağu 2019
23
6
345
33
Marka
Volkswagen
hocam selam geç gördüm kusura bakmayın ilk araba aile kullanımı artı bagaj için almera tek ve doğru tercih lpg ile yakıt olarak hiç uzmez şuana kadar 11 litre şehir içi klima açık full bagaj ile gördüğüm max değerdir fakat arka koltuklarda isofix noktası bazılarında olmuyor ona dikkat şart onun dışında parça sıkıntısı yok primeralar da ortak parça kullanımı yoğun bakım olarak periyodik bakımı filtre grubu ile birlikte max 400 tl dir uzun yolda 120 km hız ile 2900 devirde seyreder motor sesi az alır fakat yol sesi tekerlerden alır tekerleri ebatı nedeniyle biraz pahalıdır ben en son pirelli cinturato allseason aldım 1900 tuttu süspansiyonda benim arka yaylarda ufak sıkıntı var ondan biraz sert. trigeri zincirlidir değişimi 160k kö civarlarında oluyormuş debriyajı hidroliktir aisin marka daikin marka kullanır yedek parça fiyato 450 tl civarıdır sorucağın ek birşey olursa dm den bana yürüyebilirsin son tavsiyem kesinlikle ilk araç almera alırsan pişman olmazsın ve bu arada bagajı gerçeten büyük bebek arabası bavul vs rahat alır eşyanı

not yazım hatalaı ve imla için özür telefondan yazıyorum dilkat etmedim
Hocam dm nasıl atılıyor bulamadım 🙂

Krblt

Taklacı Güvercin
2 Ağu 2019
23
6
345
33
Marka
Volkswagen
sağ üstten posta imgesine tıklarsanız atabilirsiniz
Hocam dm atamıyorum. Sizce bu araba nasıldır. İlk sahibinden. Araştırdım doğru ilk sahibi. Km ye biraz fazla gibi geldi siz ne dersiniz bu duruma. 3 4 sene binmeyi düşündüğüm bir araç için bu km fazla mıdır. Sol ön çamurluğun değiştiğini söylüyor. Birde kapılarda lokal boya varmış. Fikrinizi öğrenmek isterim.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Hocam dm atamıyorum. Sizce bu araba nasıldır. İlk sahibinden. Araştırdım doğru ilk sahibi. Km ye biraz fazla gibi geldi siz ne dersiniz bu duruma. 3 4 sene binmeyi düşündüğüm bir araç için bu km fazla mıdır. Sol ön çamurluğun değiştiğini söylüyor. Birde kapılarda lokal boya varmış. Fikrinizi öğrenmek isterim.
merhabalar malesef yeni gördüm mesajını ilandan kalkmış araç o yğzden bakamadım malesef,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım