İnceleme | Toyota C-HR & Peugeot 3008

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Araç: Toyota
Modeli: C-HR
Yılı: 2017
KM'si: ?

Artıları:
+
Tasarım
+ Konfor
+ Şanzıman
+ Fiyat/performans

Eksileri:
-
Donanıma göre değişken malzeme kalitesi
- Direksiyondaki tuşların kalite hissi
- Direksiyonla birlikte dönen cruise control kumanda kolu
- Panik frende beklenmeyen fren tepkileri
- Klostrofobik arka yaşam alanı

Araç Hakkında:

Ben tercih etmem ama araba iyi.

Araç: Peugeot
Modeli: 3008
Yılı: 2017
KM'si: ?

Artıları:
+
Tasarım
+ İşçilik ve malzeme kalitesi
+ Şanzıman
+ Dönüş çapı
+ Ferah iç mekan

Eksileri:
-
Ağır bagaj kapağı
- Tamamen ESP temelli yol tutuş
- Auto hold yok
- Göstergeleri kısmen perdeleyen direksiyon simidi

Araç Hakkında:

Bu da iyi.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Abi bide c4 picasso yu kullan cidden 3008 ile arasında sürüş olarak ne kadar fark edebileceksin çok merak ediyorum görüşlerini çünkü bana birebir aynı gelmişti ve 2 yıllık arabayı farklı iç mekan ile yeni diye sunmaları ile hayal kırıklığına uğramıştım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi bide c4 picasso yu kullan cidden 3008 ile arasında sürüş olarak ne kadar fark edebileceksin çok merak ediyorum görüşlerini çünkü bana birebir aynı gelmişti ve 2 yıllık arabayı farklı iç mekan ile yeni diye sunmaları ile hayal kırıklığına uğramıştım.
Hmm... Mantıklı, teşekkürler. Aklımda olsun. Dediğin gibi altyapı ortak olup sürüşte benzerlik olabilir. Çünkü kedi gibi duruşuna rağmen çok fazla yana yatıyor. Denk getirip inceleyebilirsem onu da mutlaka paylaşırım.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Abi eline sağlık çok güzel bilgilendirici bir yazı olmuş.Bir de gerçekten bundan daha mı çok sevdin,beğendin ?
pictures_peugeot_406_1999_4_b.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
abi eline emeğine sağlık sıkılmadan bir çırpıda okudum detayla incelemen araçlar hakkında ufkumu açtı ch-r konusuna katılıyorum ve bagaj banada çok dar gelmişti derinlik neredeyse yok gibiydi hybird modeli bizde 5.8 yakmıştı gazlamalarla beraber ama mtv dez avantajmış aradaki farkı mtv ile her sene kapatmış oluyorlar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Vay be o kadar ha hafta sonu bende gidip bir bakayım neymiş 3008.Abi bende büyük ihtimal senin gibi fikrim değişir.Araba zevklerimiz aynı renault 9 falan. :)
Bak tabii ama @berkay4408 ın yazdığı konu doğru olabilir. Arabaya viraj filan deyince konuyu yadırgıyor :)
araç tasarım olarak çok güzel ama ben iç mekanı çok basık buldum. çok dar gibi. ben rahat edemem
Yok valla basık değil. Özellikle cam tavan ortamı iyice ferahlatıyor. Ben rahat ettiysem herkes eder diye düşünüyorum. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
fuarda bindim cam tavan yoktu çok karanlık dar geldi o yüzden beğenmedim
Fuar / showroom ortamları çok fark ettiriyor her konuda. Cam tavanı olduğunda da gerçekte basık olan arabayı ferah zannedebiliyor insan. Aracın yakınında insan kalabalığı veya açık renkli klip dönen büyük ekran olması bile algılarda çok büyük farklılıklar yaratıyor. Gün ışığı ve asfaltlı çevre ise bambaşka bir etki yaratıyor. Fuardan sonra mutlaka bir bayide açık alanda binmeye bak. Basıklık konusunda fikrin belki aynı kalır ama algıların çok farklı olacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi bizim orada citroen ve pejo aynı güzergahta test yaptırıyor ortalamaları bile aynıydı :) direksiyon,gaz,fren tepkileri,arka kameranın kalitesizliği kadar aynı.
Bide c4 Picasso test ederken sinyal sesine özellikle dikkat et bakalım ne düşüneceksin :)
Sinyalin yankılı link-lonk sesi de mi aynı??

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@berkertekin abi emeğine sağlık, sakin kafayla rahat rahat okudum. Bir derginin testi havasında düzenli ve etkileyici bi anlatım olmuş öncelikle bunun için teşekkürler. 3008 dizel otomatik kullanmışsın gerçi ama bildiğim kadarıyla CH-R'dan daha ağır bi araba, 1.2 turbo benzinli performansa yeterli geliyor mu yahu? Ch-R için seninde onayını aldım, sıra milli piyango bileti almaya geldi. Tasarım olarak zaten standartları çok seven biri değilim, bu arabanın tasarımını gerçekten çok seviyorum. Ama olumlu yorumların sayısı giderek artıyor. Teşekkürler emeğin için :)
Edit: Süleyman başka abi, onla kıyaslaman Süleymana hakaret :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım