İşgüzarlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Onun için uygun yazılım da lazım.
@Ozgur Gunes sistemden arıza silmek için "Piston" diye free bir program var, onu denemeni tavsiye ederim. Desteklediği araçta motor ışığını söndürmüşlüğü var ama airbag'e işler mi bilemiyorum. "Torque" diye de bir program var ama onda hata kodu temizleme işleri için ücretli sürüm almak gerekiyor diye biliyorum.
* Bu uygulamalar Android uygulamaları. Apple'da var mı bilmiyorum.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Siz resmen ameliyat etmişsiniz:DBence airbagi halledince birkaç gün arabayı bu halde bi kullanın. Ciddiyim:)tek koltukla:)
Tabi canım :D Düşünsene araban 900 kilo offf ulan..
@Ozgur Gunes hocam ben bi teker poryası söküp toplamaya, torpidoyu söküp polen filtresi değiştirmeye üşeniyorum helal olsun saygılar şelale :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
2 gündür kafa dağıtmak için arabayı soymaya başladım, ilk arka koltukları-stepneyi falan komple söktüm, bugün radyoyu-torpidoyu falan söktüm, ardından bagajdaki çamurluk üstündeki trimleri falan söktüm, arabada ciddi kilo kaybı oldu. Lakin bir işgüzarlık yaptım, o baya kötü oldu. Torpido kısmını soyarken yolcu airbag on/off soketinide söktüm, sonra arka koltuklarda kemer sensörü vardı onlarıda söktüm, sonra ne olsun, şimdi kadranda airbag uyarı lambası yanıyor. Soketleri geri takmama rağmen sönmedi, bu konu hakkında çözüm önerisi olan var mı?
Arabanın marka-modeli nedir? Bazı araçlarda arıza kodlarını silmek için cihaza gerek yok. Bizim eski Nissan Micra'da gaz pedalından kaynaklı bir anlık arıza ışığı yanardı ve öyle kalırdı. Kontak anahtarı+gaz pedalı kombinasyonlarıyla arıza kodunu öğrenebiliyor veya silebiliyordum. Belki sizin araçta da vardır böyle bir şey araştırmak lazım.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
@berkertekin sadece kapının oradaki yolcu koltuğu on/off switchini söktüm, çalışıyor mu diye denemek için off'a getirdiğimde konsoldaki passenger off ışığı yanıyor, açtığımda sönüyor, soketlerde bir şey olmadığına eminim.
@zenesturhan erhan abiye gittim bugün, yoktu da OBD ile siliniyormuş, akşam eve gidince sileceğim
@yehanohaa kanka hallederiiiiz
@Iskender kardeşim vardı zaten bende de kaybetmişim, teşekkür ederim.
@berkertekin torque ile silmeye çalışacağım, hayırlısı :)
@HamzaFurkan zaten 1.5 yıl toplamayı düşünmüyorum, daha soyacağım, bu başlangıç :)
@Yasin Aygun tatile bir gireyim, daha motora gireceğim
@cgkya kia ceed, pek bir şey bulamadım o konu benimde aklıma geldi.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@berkertekin sadece kapının oradaki yolcu koltuğu on/off switchini söktüm, çalışıyor mu diye denemek için off'a getirdiğimde konsoldaki passenger off ışığı yanıyor, açtığımda sönüyor, soketlerde bir şey olmadığına eminim.
@zenesturhan erhan abiye gittim bugün, yoktu da OBD ile siliniyormuş, akşam eve gidince sileceğim
@yehanohaa kanka hallederiiiiz
@Iskender kardeşim vardı zaten bende de kaybetmişim, teşekkür ederim.
@berkertekin torque ile silmeye çalışacağım, hayırlısı :)
@HamzaFurkan zaten 1.5 yıl toplamayı düşünmüyorum, daha soyacağım, bu başlangıç :)
@Yasin Aygun tatile bir gireyim, daha motora gireceğim
@cgkya kia ceed, pek bir şey bulamadım o konu benimde aklıma geldi.
Kardeş sen daha da dağıtacaksan toplamaya zahmet etme bence, parça parça sanayide sat. Zarar etmezsin :)

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
@kerpetenemir trim yokki ses olsun :))) sökersen hepsini fotolayıp videoladım, sıkıntı olmaz takarken

Ayrıca geri takarken yalıtım yapacağım arabaya, premiumlardan bile daha sessiz olacak

Knka o yalıtım çok işe yarıyor varya acaip iyi benim yerim olsa ben komple sökücemde arabayı bi arka koltuk yüzünden annemle kavga ettik eve çıkarma dedi :( kullandığın malzemeleri listeyip memnuniyet seviyeni belirtirsen çok sevinirim hatta bi d.i.y çekersen çok güzel olur bu arada turbo salyangozunu patlattım a..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
@kerpetenemir kanka sen başına büyük bela aldın ya 1.7 dti ile :D ben bugüne kadar bi kere turbo cortlattım, o da bence büyük oranda kullanıcı hatası, onun dışında sıfır sıkıntı, haftaya gene yazılım yaptırıcam :D

Beyler OBD2 de işe yaramadı @stan abimizin önerisiyle yarın yakındaki bosch car service e gidip sildireceğim, belki bu aralar hiç sildirmem, şu arabayı iyice soyayım, sonra da sildirebilirim :)

Ha bu arada sıradaki projeler yazılım, egr iptali(çok pahalı olursa temizler kullanırım), emme ve gaz temizliği, ön sis farı iptali yapıp oradan frenleri soğutmak için bi hortum sistemi düşünüyorum, ferodo ön-disk balata, antifreeze değişimi şimdiki planlarım, sonra pistte hedefim 2.50 nin altına inmek hayırlısıyla Mayıs ayında :)))

Son düzenleme:

zenesturhan

Profesör
7 Eyl 2016
180
246
1,185
Ankara
@kerpetenemir kanka sen başına büyük bela aldın ya 1.7 dti ile :D ben bugüne kadar bi kere turbo cortlattım, o da bence büyük oranda kullanıcı hatası, onun dışında sıfır sıkıntı, haftaya gene yazılım yaptırıcam :D

Beyler OBD2 de işe yaramadı @stan abimizin önerisiyle yarın yakındaki bosch car service e gidip sildireceğim, belki bu aralar hiç sildirmem, şu arabayı iyice soyayım, sonra da sildirebilirim :)

Ha bu arada sıradaki projeler yazılım, egr iptali(çok pahalı olursa temizler kullanırım), emme ve gaz temizliği, ön sis farı iptali yapıp oradan frenleri soğutmak için bi hortum sistemi düşünüyorum, ferodo ön-disk balata, antifreeze değişimi şimdiki planlarım, sonra pistte hedefim 2.50 nin altına inmek hayırlısıyla Mayıs ayında :)))

sen kimin gazına geliyorsun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım