İşgüzarlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Bana gene kızacaksın ama sormadan edemedim >>>Usta açık söyle arabaya ne döktün içerde parti mi verdin? :)))
Sıvı yağ falan tasırken mi döktün? ARABANIN İÇİ VE PASPASLARIN YARISI NEMLİ HALDE KURUMAMIŞ.
Parti hareketli geçti galiba
ıslak kuru.JPG

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Beyler son durum söylüyorum, arabayı biraz daha söktüm, tam tamına 85 kg hafifledi, ön taraf daha duruyor, şimdi tavanı sökme planım var, ayrıca airbag ışığını söndürdüm. Asıl olayı şimdi anlatıyorum. Bu akşam 10 gibi evden çıktım, 1-2 parçayı takayım, fazla abarttım dedim. Neyse radyoyu falan takmaya çalışıyorum, bir araba geçerken durdu, napıyosun sen dedi, arabayı söküyorum dedim, senin mi araba dedi, evet dedim, gitti sandım, gitmemiş, geldi kapıyı açtı napıyosun sen falan dedi, siz kimsiniz dedim, POLİS dedi :D orda benim ipler koptu :D ulan kimlik istedi, yanıma cüzdan almamıştım ne gerek var diye, ulan başladı sorguya, sempatik davranıyorum, gene gıcık gıcık davranıyor, anahtar var aha diyom, napim anahtarı diyor, sinirim bozuldu bi ara artistik yaptım sonra dedim napıyon aptal herif, şimdi seni tutuklayacak adam :D ruhsatı verdim, araba kimin üstüne diyor, babamın, adın ne bu, dedim isterseniz babamın tc sini ezbere söyleyeyim, orda yumuşadı falan, dedim piste falan gircem, ağırlık atıyorum, neyse 1-2 sohbet, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için dedim ama sinirim nası bozuldu gece gece, hala bozuk, annemin bedduası tuttu, kaç gündür evi ambara çevirdim diye, umarım polis çevirirde seni sorguya çeker demişti :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler son durum söylüyorum, arabayı biraz daha söktüm, tam tamına 85 kg hafifledi, ön taraf daha duruyor, şimdi tavanı sökme planım var, ayrıca airbag ışığını söndürdüm. Asıl olayı şimdi anlatıyorum. Bu akşam 10 gibi evden çıktım, 1-2 parçayı takayım, fazla abarttım dedim. Neyse radyoyu falan takmaya çalışıyorum, bir araba geçerken durdu, napıyosun sen dedi, arabayı söküyorum dedim, senin mi araba dedi, evet dedim, gitti sandım, gitmemiş, geldi kapıyı açtı napıyosun sen falan dedi, siz kimsiniz dedim, POLİS dedi :D orda benim ipler koptu :D ulan kimlik istedi, yanıma cüzdan almamıştım ne gerek var diye, ulan başladı sorguya, sempatik davranıyorum, gene gıcık gıcık davranıyor, anahtar var aha diyom, napim anahtarı diyor, sinirim bozuldu bi ara artistik yaptım sonra dedim napıyon aptal herif, şimdi seni tutuklayacak adam :D ruhsatı verdim, araba kimin üstüne diyor, babamın, adın ne bu, dedim isterseniz babamın tc sini ezbere söyleyeyim, orda yumuşadı falan, dedim piste falan gircem, ağırlık atıyorum, neyse 1-2 sohbet, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için dedim ama sinirim nası bozuldu gece gece, hala bozuk, annemin bedduası tuttu, kaç gündür evi ambara çevirdim diye, umarım polis çevirirde seni sorguya çeker demişti :D
Ee polis haklı. Helal olsun vallahi ben olsam tebrik ederdim. Arabayı çalıyor musun, parçalıyor musun, bomba mı döşüyorsun, uyuşturucu mu saklıyorsun nereden bilecek. Sonuçta insan her gün kendi arabasını baştan aşağı söken birine denk gelmiyor. Ohal'i de uzattılar polis artık her şeyi soruyor :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Ee polis haklı. Helal olsun vallahi ben olsam tebrik ederdim. Arabayı çalıyor musun, parçalıyor musun, bomba mı döşüyorsun, uyuşturucu mu saklıyorsun nereden bilecek. Sonuçta insan her gün kendi arabasını baştan aşağı söken birine denk gelmiyor. Ohal'i de uzattılar polis artık her şeyi soruyor :D

E bitmedi mi yahu seçimden sonra OHAL

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Açıkçası tebrik ederim sizi :D bu biraz merak biraz da yetenek işi aslında.. Bakıyorum da aracınız modelli de.. Yani kimi korkar yeni araç, işte yok efendim her yerinde sensör var vs.. Elinize sağlık..Ben de konuyu baştan sonra okudum.. Tıpkı benim gibisiniz.. Ben de zamanında aracıma hem ses hem de ısı izolasyonu için sökmüştüm.. Hem insan aracının ne olduğunu daha iyi anlıyor..Mesela bende arka koltuk ısıtma yoktu fakat opel sağolsun tesisatını çekmiş, koltuğun altına kadar...Bana sadece ısıtma pedi ve arka çakmaklığın oradan 12V u bulmak, sigortalarına da gereken amperli sigortaları takmak kaldı...Yine alarm tesisatı ve cam kırık ikazı hazırlığı vardı..Siz zaten yapacakmışsınız ama ben de kesinlikle tavsiye ediyorum...Özellikle piramit şeklindeki ses yalıtım süngerlerini kullanın koltuklarda..Diğer yerlerde siyah renkli düz ses yalıtım süngerini kulanabilrisiniz.. Ayrıca yaltım olduğu kadar radyonuzun akustiğini de etkiliyor...Müzik stüdyolarında bulunmuşsanız, orada, duvarlarda da aynı sünger malzemelerden kullanılıyor...Gördüğüm kadarıyla kapılara dalmamışınız :D tavsiye ederim... Bir de kapı fitillerine akvaryum hortumu geçirin, böylece daha gergin ama daha sıkı olacaktır kapılar..Dolayısıyla ses ve izolasyona pozitif etki verecektir...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Polise helal olsun, adam inisiyatif kullanmış, görevini yapmış.
Özgür sana ise geçmiş olsun, her ne kadar polis görevini yapmış olsa da gerçekten sinir bozucu bir durum:)
Ama anne bedduası da efsoymuş hani:) Tam olarak şunu hatırlattı:
11809697_502022673300223_781418044_n.jpg

Son düzenleme:

zenesturhan

Profesör
7 Eyl 2016
180
246
1,185
Ankara
o gün sana diyecektim hahahaha unuttum 'dikkat et seni hırsız sanmasınlar'
bu aralar Ankara'da cok fazla bu şekilde hırsızlık olmaya başladı genelde özgürün yaptığı gibi arabayı boşaltıp gidiyorlar

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
İnanmayacaksınız ama arabayı vida dahi artırmadan topladım :) Hatta takarken 1-2 vidanın eksik olduğunu fark ettim, onları da tamamladım. Büyük ihtimal önceki sahibi arkaya kamera kablosu uzatırken eksik vidalamış. Epey gezdim arabayla, sıfır trim sesi. Hatta eskiden bagajın ordan trim sesi gelirdi, o bile kesildi :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnanmayacaksınız ama arabayı vida dahi artırmadan topladım :) Hatta takarken 1-2 vidanın eksik olduğunu fark ettim, onları da tamamladım. Büyük ihtimal önceki sahibi arkaya kamera kablosu uzatırken eksik vidalamış. Epey gezdim arabayla, sıfır trim sesi. Hatta eskiden bagajın ordan trim sesi gelirdi, o bile kesildi :D

Yalıtım uygulaması ne oldu ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Yalıtım uygulaması ne oldu ?

Abi arabayı gene satmaya karar verince vazgeçtim, bu sefer zararınada olsa satacağım. Sıkıldım dizel manuel tek kapı arabadan. Ayrıca sürücü baş mesafesinin alçaklığından kask takamamak canımı sıkıyor. Yıllık 10k km civarı yaptığımı düşünürsek dizele ciddi anlamda ihtiyacım yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi arabayı gene satmaya karar verince vazgeçtim, bu sefer zararınada olsa satacağım. Sıkıldım dizel manuel tek kapı arabadan. Ayrıca sürücü baş mesafesinin alçaklığından kask takamamak canımı sıkıyor. Yıllık 10k km civarı yaptığımı düşünürsek dizele ciddi anlamda ihtiyacım yok.
Bunları düşündüğünde mantıklı tabii haklısın. Yıllık 10 bin km'ye dizelin pek mantıklı bir yanı yok. Satacaksan zaten yalıtımın da bir artısı yok hatta zararı bile var. Yalıtım uygulaması yaptırdım dediğin zaman insanların bir çoğu şöyle bir geri adım atacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım