İstanbul Park 2019 Haziran

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Evet arkadaşlar, dolu dolu bir hafta sonu geçirdik. Kendi aracım Polo GTI ve @aydingokce Octavia vRS ile Cumartesi sabahı peş peşe yola çıktık, bugün İstabul'u gezdik vs.
Gökçe abi adına şanssızlığımız daha yolda kendi belli etti. 18 bin km dir gram arıza yakmayan araba, uzun yolda "fren balatasını kontrol edin" diye fren arıza lambasını yaktı. Sonrasında düşündük taşındık %80 durumdaki balata nası arıza yakar diye, ön balata fişinin eskimiş olabileceğini düşündük. Önceki sahibi değişmemiş olabilir, balatayı o değişmiş.

Sonrasında pist günü geldi, shell de arabamızı yıkadık, lastik basınçlarımızı düşürdük ve benzin aldık :) birazcık da etil alkol (hala metil mi koyduk diye düşünüyoruz) koyduk ikimizde, sonrasında piste doğru gittik. Galiba ben bu yol üzerinde radar koridorunda ceza yedim :( varsa bilenler cevaplarsa sevinirim, maltepeden istanbul parka giderken işte. Gökçe abi B-C seanslarındaydı, ben C. Sonrasında çıktılar piste, Sinan abiyle oturuyoruz anam bi baktık tüm kameralar octiye yönelmiş, neden? 2. virajda araba sağda durmuş. Haydaaa diyerekten aradım hemen, noldu dedim, araba stop etti dediler :D nası lan derkene pite döndüler bi şekilde.

Stock 2.0 TSI bozuldu anasın satayım. Diyecek bişi yok, yakıt katkısından mı oldu hala bilmiyoruz. VCDS ile arızayı falan okuduk, sildik. Sonra bi sıkıp gelelim dedik, hop araba 5500 de duvara çarpmış gibi kesiliyor, anladık ki o gün pist Gökçe abi için bitti.

Sonra tabi aynı yakıtı bende koymuşum, heyecanlandım :D Sinan abiyle bi gezmeye çıktık, sıktık falan, sıkıntı yok ama frenlerimin hemen şiştiğini gördüm ve sinirim bozuldu, çünkü disk balatam kötü durumdaydı ve ben dayanır amaaan diyerek değişmedim.

Piste çıktım ve korktuğum başıma geldi, 1. turun sonuna gelemeden frenler bitti :D süre çıkmadı tabi bu pist gününde, 2.47 civarı bişi geldi galiba.Baya kötü, Hava çok sıcaktı, yağ sıcaklığı kolaylıkla yükseliyordu. Anladım ki haziran-temmuz-ağustos piste gidilmez.

Durum böyle, Ankara'ya döndük, Gökçe abi benim Polo ile Aksaray'a döndü, ben Octi'nin testleri yapıyorum, şimdi testten geldim araba hayvan gibi yürüyor, tutuyor sorun yok, 25 dk da 14 litre yakıt harcayacak kadar zorladım arabayı, frenler nar gibi kızardı, araba sağlam ama hala vagcomda valve for fuel metering N290 arızası var. Bakalım hafta sonu bi sanayiye gideceğim.

İstanbul Park Google Drive Kayıtlarım:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Öncelikle geçmiş olsun, umarım ciddi bir arıza çıkmaz. Maltepeden, istanbul parka giden yolda muhtemelen önce sabiha gökçene doğru oradan da kurtköy yolundan çıktınız. Sahil yolundan saw a giderken yememişsinizdir ceza büyük ihtimalle ama paşaköy yolundan piste doğru çıkan yolda ki 3 şeritli yolda ki eds çalışıyor şirketten çok ceza yiyen oldu. İnşallah gelmez ışığa denk geldiyseniz zaten düşürmüştür ortalamayı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Öncelikle geçmiş olsun, umarım ciddi bir arıza çıkmaz. Maltepeden, istanbul parka giden yolda muhtemelen önce sabiha gökçene doğru oradan da kurtköy yolundan çıktınız. Sahil yolundan saw a giderken yememişsinizdir ceza büyük ihtimalle ama paşaköy yolundan piste doğru çıkan yolda ki 3 şeritli yolda ki eds çalışıyor şirketten çok ceza yiyen oldu. İnşallah gelmez ışığa denk geldiyseniz zaten düşürmüştür ortalamayı.

İstanbul Park yolunda EDS olduğunu biliyorum. Şöyle diyim bakabilirsen, club aydınoğlundan istanbul park a giderkenki yol, ne yolu bilmiyorum ama sahil yolunun paraleli gibi bişi oluyo, otoban değil ama.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
İstanbul Park yolunda EDS olduğunu biliyorum. Şöyle diyim bakabilirsen, club aydınoğlundan istanbul park a giderkenki yol, ne yolu bilmiyorum ama sahil yolunun paraleli gibi bişi oluyo, otoban değil ama.
Harita üstünde gösterme şansın var mı hocam?
Veya ben ss atayım hangi rota?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    466.3 KB · Görüntüleme: 0

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Harita üstünde gösterme şansın var mı hocam?
Veya ben ss atayım hangi rota?
Benim anladığım e5 ten gelip en aşağı rotadan daha sonra saw tarafından yukarıya çıkmışlar bildiğim kadarı ile yok o yolda pendik - kurtköy sıkça kullanıyorum o yolu hic ceza yemedim, hatta ceza yemedigim nadir yerlerden..

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,132
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Aslında Anadolu yakasından pek geçmedim ama Avrupa yakasında var rastgele çalışıyor bazen yazıyorlar bazen yazmıyorlar.
Her gün o güzergahtan geçiyorum hocam, anadolu adliyesinden itibaren Pendik köprüsü'ne kadar trafik açılır ve sınır falan kalmaz genelde orada. ben de 90-100kms bandında geçiyorum sürekli, bu güne kadar bir şey olmadı :)
Sabiha gökçen bağlantı yolunda da olacağını sanmıyorum, orada da genelde trafik çok hızlı akar.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
E5 üzerinde henüz bir ceza yazıldığına şahit olmadım. Radara yakalandıysan bağlantı yolunda yakalanmışsındır. Geçmiş olsun
Avrupa yakasında genelde faal oluyor. Beylikdüzü-avcılar arası ilk aktif olanlardan ve sanırım tek sürekli aktif olan sistem. Silivri yolunda da bir ara aktifti şuan pasif diye duydum. Haliç-zincirlikuyu arası 3-5 sefer sağlam sıkmıştım gelmemişti

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
E5'te yemişsin gibi, geçmiş olsun 😅 E5 garip bir yol limit 80 ama ne zaman gitsem 80'le giden enayi bir ben oluyorum herkes basa basa gidiyor.

Valla herkes bi uçarak gidiyodu, sonra bi anda yavaşladı ben yanlarından 130-140 geçtim arabayı deniyodum etil alkol koydum diye :D sonra arkadaş oğlum kamera vardı la diyince aha dedim yedik :D İstanbul’da da kameralar acayip gizli ya, tabelaların arasına gizlemişler

Gercekten bir kerede japonla ciksan neler olacak cok merak ediyorum artik ama

Yani japon var japon var, fk2 fk8 type r da ısınıyor acayip, 182 lik civic rs de fena ısınıyordı, benim derdim arabamda frenleri değişmemiş olmamdı. Bi dahakine ate power disc-pad ve rbf660 hidrolik.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Valla herkes bi uçarak gidiyodu, sonra bi anda yavaşladı ben yanlarından 130-140 geçtim arabayı deniyodum etil alkol koydum diye :D sonra arkadaş oğlum kamera vardı la diyince aha dedim yedik :D İstanbul’da da kameralar acayip gizli ya, tabelaların arasına gizlemişler

Yani japon var japon var, fk2 fk8 type r da ısınıyor acayip, 182 lik civic rs de fena ısınıyordı, benim derdim arabamda frenleri değişmemiş olmamdı. Bi dahakine ate power disc-pad ve rbf660 hidrolik.
E5'te Pendiğe doğru hız koridoru var. Hatta geçen aylarda ben de fark etmedim ve anladığımda hızım 130 idi. Hemen yavaşladım, henüz bir ceza gelmedi. Kurtköy-Pendik bağlantısında (sabiha gökçen'e çıkan) sabit radar yok. Gezici radara da hiç denk gelmedim. Hatta geçen hafta cuma günü oradan 4 kere geçtim. 2'si hızlı 2'si yavaş. Bir şey yoktu.

Son düzenleme:

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Sonrasında pist günü geldi, shell de arabamızı yıkadık, lastik basınçlarımızı düşürdük ve benzin aldık :) birazcık da etil alkol (hala metil mi koyduk diye düşünüyoruz) koyduk ikimizde, sonrasında piste doğru gittik. Galiba ben bu yol üzerinde radar koridorunda ceza yedim :( varsa bilenler cevaplarsa sevinirim, maltepeden istanbul parka giderken işte. Gökçe abi B-C seanslarındaydı, ben C. Sonrasında çıktılar piste, Sinan abiyle oturuyoruz anam bi baktık tüm kameralar octiye yönelmiş, neden? 2. virajda araba sağda durmuş. Haydaaa diyerekten aradım hemen, noldu dedim, araba stop etti dediler :D nası lan derkene pite döndüler bi şekilde.

Stock 2.0 TSI bozuldu anasın satayım. Diyecek bişi yok, yakıt katkısından mı oldu hala bilmiyoruz. VCDS ile arızayı falan okuduk, sildik. Sonra bi sıkıp gelelim dedik, hop araba 5500 de duvara çarpmış gibi kesiliyor, anladık ki o gün pist Gökçe abi için bitt
Şu durum insanı arabasından soğutur ya. Pist için Ankara'dan kalk gel, pistin zevkini çıkaramadan araban arıza versin. Benim bile moralim bozuldu :(

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 19247

Haritada yeşille boyadığım yol üzerinde diyeyim
O yolda çokça sıkıyorum ama daha hiç ceza gelmedi bana..
Havaalanına doğru çıkan yoldaki tünelde radarlar aktif olarak çalışıyor. Diğerlerini kafalarına eserse açıyorlar.
Tünelde de ben bastım epey ama hiç orda da yemedim gelmedi ceza, ilginç..
Her gün o güzergahtan geçiyorum hocam, anadolu adliyesinden itibaren Pendik köprüsü'ne kadar trafik açılır ve sınır falan kalmaz genelde orada. ben de 90-100kms bandında geçiyorum sürekli, bu güne kadar bir şey olmadı :)
Sabiha gökçen bağlantı yolunda da olacağını sanmıyorum, orada da genelde trafik çok hızlı akar.
Bağlantı yolunda bazen oluyor seyyar radar gibi olan mobilyacılar çarşısı ilerisinde görüyorum nadiren..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım