Jeep Renegade'in ani frende arkasının havalanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Gta ıv e araba modu yapmışsında arabanın ayarları bozulmuş böyle fren yaptığın da falan araba dağılıyor.Abi Fiat grubunu her şeye rağmen seviyorum güzel ortaklıkların olmasını sağladılar. Örnek Lancia Theme 8.32

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Biride demiyorki bu arabanin arka havalaninca arka tekerler niye donmeye devam ediyor diye bilzat denemeden boyle biseye inan mam ki bi fanidikta var deneyip yazacam buraya

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biride demiyorki bu arabanin arka havalaninca arka tekerler niye donmeye devam ediyor diye bilzat denemeden boyle biseye inan mam ki bi fanidikta var deneyip yazacam buraya
Yukarıda link attım. 4 çeker versiyon da dahil önden çekerlerin bazılarında frenler için üretim hatası olduğunu Fiat markası da kabul etmiş. Hatta test aracındaki bu sorunu frenleri tamir ederek kendileri halletmişler.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
İyi de arkası havalandığında arka tekerleklerin dönmemesi icin bi sebep yok ki boşa dönüyor işte :) neyse sen bi dene bakalım kalkacak mı arkası cok merak ediyorum

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bisiklette frenin sıkıştırdığı yerde paslanma gibi bir pürüz olursa arka havalanabiliyor(muş)..

And

Üye
8 Eyl 2016
144
1,419
3,035
40
İstanbul
Bize gelen Renegade'in efsane frenleri vardı hatta testte sonradan aklıma geldiği için ayrı bir ses kaydı yapmıştım ama Utku kurguda koymamış. "Güm" diye duruyodu araba ama arkasını kaldırdığı olmadı.

Bu videodaki durum büyük sıkıntı fakat ben gene benzeriyle Ring'e çıktığım zaman Clio III RS'te karşılaşmıştım. Onda da Brembo'lar vardı ve sağlam frenlerde burnunun üstüne kalkıyodu neredeyse. Keza pistte Type-R da benzeri şiddetle duruyodu.

Hepsinin ortak noktaları güçlü frenler, öne doğru ağırlık dağılımı ve tutan asfalt. Görünen o ki burda problem, ön süspansiyon sıkışma ayarının frenlere ayak uyduramaması ve arka tarafın hafif kalması.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence araba ile ilgili sorun varsa frenlerden ziyade ön süspansiyon geometrisi ve ön/arka ağırlık dağılımı incelenmelidir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
O arka havalandığında direksiyonu tam kırınca ne olur acaba ben en çok onu merak ediyorum.
Segway Ginger olur, öyle takılırsın :D
1_1_7_x2se_gallery_02.jpg

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bagajla stepne arasındaki zeminin o kadar kalın olmasının sebebi buymuş demek ki, adamlar ağırlık dengesini sağlamaya çalışmışlar. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım