Kaskosuz arabayla Audi A4'e çarptım çok yansır mı

Yunuss

Yunus Acar
Senkromeççi
Beğeni puanı
2
Marka
Audi
Öncelikle merhabalar.Ben çok bu işlerden anlayan biri değilim o yüzden sormak istedim.Bi tanıdığın arabasıyla trafikte giderken öndeki audiye çok hafif degdirdim ve az bişey iz oldu adam tutturdu tutanak tutalım diye.Gel yaptırayım abi diyorum kabul etmiyor.Neyse en son tutanak tuttuk fakat çok korkuyorum bana çok yansır mı?? (benim olduğum arabanın kaskosu yok)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Berkin

Panpa
Yönetici
Admin
Beğeni puanı
12,386
Marka
Honda
Genel Sohbet'e taşıdım burası yeri değil.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
Beğeni puanı
374
Marka
Volkswagen
Sizin trafik sigortanız karşıyı ödeyecek ve size en ufak bir şey yansımayacak. Tutar karşı tarafın tramerinde görünür sizde sadece çarpma görünür. Kaskonuz olmadığı için kendi aracınızı cebinizden yaptıracaksınız ve seneye sigortanız daha pahalı çıkacak durum bundan ibaret

Yani bu kadar hafif bir şeyi tramere işleterek aslında Audi zararlı çıkıyor. Siz ben ödemem deseniz yine de cebinden yaptırmayı istemesi lazımdı aslında. Muhtemelen tutanağı kullanmaz kendi yaptırır

Son düzenleme:

Mustafak

Panpa
Beğeni puanı
4,596
Marka
Toyota
Ben olsam 500 lira ateşle der yaptırmayıp devam ederdim. Araba yattığı yerde bile bundan daha çok hasar görüyor

Alper45

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
1,142
Tutanak tutmak için fazla küçük bir hasar bence. Geçmiş olsun.

Yunuss

Yunus Acar
Senkromeççi
Beğeni puanı
2
Marka
Audi
Sizin trafik sigortanız karşıyı ödeyecek ve size en ufak bir şey yansımayacak. Tutar karşı tarafın tramerinde görünür sizde sadece çarpma görünür. Kaskonuz olmadığı için kendi aracınızı cebinizden yaptıracaksınız ve seneye sigortanız daha pahalı çıkacak durum bundan ibaret

Yani bu kadar hafif bir şeyi tramere işleterek aslında Audi zararlı çıkıyor. Siz ben ödemem deseniz yine de cebinden yaptırmayı istemesi lazımdı aslında. Muhtemelen tutanağı kullanmaz kendi yaptırır
Çok teşekkürler hocam.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
20,894
Marka
Skoda
Konudan bağımsız hatırlatma yapayım, kaza ne olursa olsun tutanağı tutun canınız istemezse kullanmazsınız :) elinizde bi belge olsun her türlü süprize karşı

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
20,894
Marka
Skoda
Yani bana yansımaz değil mi
2 aracın karıştığı kazada siz suçluysanız (ki öyle) karşı taraf tutanak ile onarım yaptırırsa iki araçta da kaza tarihine hasar kaydı görünür. Suçlu tarafta tutar yazmaz, suçsuz tarafta suçsuz aracın masrafı kadar tutar yazar

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
Beğeni puanı
22,609
Marka
Toyota
Sizin arabaya çarpışma diye girer.Ama siz cebinizden kendi arabanın sorununu yaptırcağınız için tramer miktarı çıkmayacak. A4 ün arka sensöre oturtmuşsunuz biraz gibi.Şansızlık.. Eğer o değişirse servis güzel öper sizin sigortayı:(

furkankaya585597

Profesör
Beğeni puanı
1,048
Şu kadarcık hasar için sorun çıkarmak bile gereksiz bence ben olsam sıkıntı yok der devam ederim. Karşıdaki kişi gereksiz yere uzatmış. Karşıdaki arabanın hasarı sana hasar kaydı olarak yazılmaz. Bu sadece sahibindendeki dolandırıcıların söylediği yalandan ibaret. Senin arabanda kasko olsaydı senin arabanın hasarı sana yansırdı. Sadece bedelsiz bir hasar kaydı görünür.

Son düzenleme: