Kaza yaptım.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Merhaba arkadaşlar çiftlikten dönerken kale malatya yolunda sol şeritte 160km hızla seyir halindeydim işlerim olduğu için fazla suratliydim. Sağ şeritte bi tir vardi. Arkasinda hızla giden ford pikap. Ben sol şeritte giderken pikap hızlı olduğu için tirin arkasina girmeden aynaya bakmayıp sola cikti. tam onu gececegim sırada bende ona vurmamak için arabayı bariyerlere sürttüm. aracım qashqai boydan boya sürttüm. yapabileceğim en iyi refleksti. mazallah pikaba vursaydım takla atabilirdim diye düşündüm. sonra sağa cektim adi insan durmadı ya resmen kovalamaca oynadık ben 180e kadar ciktim hala önümdeydi. kaciyodu benden. insanın düşmanı yapmaz bunu doldum taştım. en son trafiği aradım kontrol noktasında durdurmaları için durdurdular inip üstüne yürüdüm hakaret ettim dayanamayıp memurlar promil testi yaptılar. benim muayenede iki gündür geçmiş diye 236tl para cezası yedim adam suçunu kabul etti polis memuru gidin kaza tespit tutanaginizi tutun dedi yarın gidip beraber tutanağı dolduracaz ne yapmamız gerekiyo yada hangi adımları izliyecem bundan sonra bu benim ilk ve en saçma olabilecek kazamdi. Fotograf atcam sol on camurluk sol on-arka kapi sol arka camurluk bunlar degisir mi sizce yoksa kaporta (macun-duzeltme) islemimi gorur ayrica elektirikli aynamda kirilmis.Tabi o ser.fsizin arabasında bisey yok vurmadım ona. Kisacasi Ne yapmam gerekiyor cevaplarinizi bekliyorum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190706-004316_Gallery.jpg
    Screenshot_20190706-004316_Gallery.jpg
    677.6 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Geçmiş olsun, değişensiz kurtarılır bence, aracı iyice bi kontrol ettirin derim, bizim ülkede gerçekten 110 km/s hız sınır olması normal, trafik bilinci sınırsız otoban için fazlasıyla yetersiz, o yüzden hiç şaşırmıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
adam suçunu kabul etti polis memuru gidin kaza tespit tutanaginizi tutun dedi yarın gidip beraber tutanağı dolduracaz ne yapmamız gerekiyo yada hangi adımları izliyecem
Çok geçmiş olsun hocam. Kaza tespit tutanağı için ehliyet, ruhsat, sigorta poliçeleri gibi belgelerin fotokopileri ıvır zıvır gerekiyor ama bunlardan daha önemlisi tespit tutanağında her iki taraf da olayın nasıl olduğunu, yaşandığını yazıp alta imzasını atar. Bu noktada karşı tarafın ' şöyle şöyle oldu suçlu olduğumu kabul ediyorum ' şeklinde açık beyanının ve muhakkak isim soy isim imzasının olmasına dikkat edin. Hatanın kendisinde olduğuna dair açık beyan ve imza bu ikisi muhakkak olmalı. Gerisi teferruat.

Ek olarak @bt dediği gibi tek gitmeyin. Başınıza her iş gelebilir. Daha önce başıma geldiği için oradan biliyorum.

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Gecmis olsun ama kesin bir kamera kaydi, karsi tarafin kotu niyetinin kesin kaniti falan yoksa gelir size ben mi dedim surt diye icinden gecseydin banane derler. Kendi kaskonuzdan karsilarsiniz boyle durumlarda cunku o pikap karsi taraf degil.

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Gecmis olsun ama kesin bir kamera kaydi, karsi tarafin kotu niyetinin kesin kaniti falan yoksa gelir size ben mi dedim surt diye icinden gecseydin banane derler. Kendi kaskonuzdan karsilarsiniz boyle durumlarda cunku o pikap karsi taraf degil.
Kasko yok zatende şahıs suçunu kabul etti.oyle banane olursa bende elime bi bidon alır arabasını yakarım banane derim😀 o bana dua etsin ki ona vurmadım.

Son düzenleme:

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Geçmiş olsun, değişensiz kurtarılır bence, aracı iyice bi kontrol ettirin derim, bizim ülkede gerçekten 110 km/s hız sınır olması normal, trafik bilinci sınırsız otoban için fazlasıyla yetersiz, o yüzden hiç şaşırmıyorum.
Arkadaşım hızlı sürmek ayrıdır her hız felaket getirmez suratı ele alacağınıza böyle her aptala nasıl ehliyet veriyorlar ona tepki gösterin bende biliyorum suratliydim ama kendi nedenlerim var. Beni bekleyen biçok insan vardi.bana ayak yolu olan bi yol çiftlikten dolayı karışını biliyorum. Bilmediğim bi yolda değildi kaldı ki işlerim vardi lafı size heralde pek bi aciliyet ifade etmiyor napiyosunuz şehirler arası 110la mi gidiyorsunuz.!

Son düzenleme:

Mehmeteminsahin

Senkromeççi
26 Haz 2019
17
12
70
24
Malatya
Marka
Audi
Geçmiş olsun. Bence buluşup beraber kaza tutanağı doldurma meselesinde dikkatli olun, hısım akraba beraber gidin. Pek hoş olaylar olmuyor. Şiddetli pürüzler çıkabiliyor, karakolluk olabilirsiniz.
Arkadaşlar şahıs esnaf babamın tanıdığı cıktı şirketten dolayı. Öyle ters bi hareket yapmaları söz konusu değil. Ben size bugün tutanagi hallettikten sonra yapacaklarimi ve neyin beni beklediğini soruyorum ekspertiz gelecek mevzusu varya kaç gün sürer bunlar sanayide anlaşmalı kaportacilarina mi yaptırır yoksa hepsi kendi servisinde mi yapılacak bu durumları soruyorum.

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Arkadaşım hızlı sürmek ayrıdır her hız felaket getirmez suratı ele alacağınıza böyle her aptala nasıl ehliyet veriyorlar ona tepki gösterin bende biliyorum suratliydim ama kendi nedenlerim var. Beni bekleyen biçok insan vardi.bana ayak yolu olan bi yol çiftlikten dolayı karışını biliyorum. Bilmediğim bi yolda değildi kaldı ki işlerim vardi lafı size heralde pek bi aciliyet ifade etmiyor napiyosunuz şehirler arası 110la mi gidiyorsunuz.!
Hocam arkadaş aslında size hak vermiş yazısında. Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşlar şahıs esnaf babamın tanıdığı cıktı şirketten dolayı. Öyle ters bi hareket yapmaları söz konusu değil. Ben size bugün tutanagi hallettikten sonra yapacaklarimi ve neyin beni beklediğini soruyorum ekspertiz gelecek mevzusu varya kaç gün sürer bunlar sanayide anlaşmalı kaportacilarina mi yaptırır yoksa hepsi kendi servisinde mi yapılacak bu durumları soruyorum.

Bunun cevabını burada bulamazsınız. Yaşadığınız yere, orada çalışan çalışanlara göre değişecek bir şey bu. Eksper ertesi gün gelebilir veya bir kaç gün sonra gelebilir, bunu buradan kimse bilemez.

Arabada çok bir şey yok, yan taraf düzeltilip boyanır gibi duruyor. Dodikler eksik bir onlar alınacak.
Böylesi durumlarda direkt tutanak tutmak gerekli diye düşünüyorum, adam kazanın bir parçası olmadığı için tutanak tutmuyorum dese ve o civarda kamera yoksa hiç bir şey yapamazdınız. Kaldı ki kamera olsa bile size de kusur yazılır, mazeretiniz her ne olursa olsun mazeret bildirmek kural ihlali için geçerli kabul edilmiyor.

Forumun yeni modası oldu bu galiba... Biri gelip yardım istiyor, akıl danışıyor. Herkes iyi niyetle, iyi kötü yardımcı olmaya çalışıyor, sonra soru sahibi dik dik yorum yazıyor. Kaldı ki Özgür orada size karşı olumsuz bir şey yazmamış. Biraz sakin olun.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Sen önce okuduğunu anlamayı öğren, sonra gel burda ahkam kes. Ayrıca, evet, şehirler arası hız sınırlarına uyarım.

Ayrıca burda karşı taraf 8/8 kusurluymuş gibi konuşmussun, yok benim hep gittiğim yolda bilmem ne de, 180 le gidesen 2 şeritli yolda elbette kazar yaparsın, yurt dışında da olsa 2 şeritli yolda hız sınırı olur, trafik bu, haklı haksız olmak önemli değildir, kendini koruman önemlidir ki zaten 180 ile giderek kaza yapmayı kabul etmişsin. Her tip insan var trafikte, anladığım kadarıyla ehliyeti daha yeni almışsın, zamanla trafiği tanırsın umarım.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla bir şey derdim de ceza yemek istemiyorum.

Size neden hızlı gidiyordunuz falan dememiş, insanlarda trafik kültürü yok, kimse araba kullanmayı bilmiyor, her an aynaya bakmadan önünüze biri atlayabilme olasılığı olduğu için hız sınırı olmalı demiş.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,352
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Alıngan davranmışsınız @Ozgur Gunes hocam bir şey dememiş :)

Çok geçmiş olsun.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bildiğim yol diye hızlı gitmenin anlamı yok, polise gidecek kadar vaktiniz varsa demekki çok acil bir durum olmamış. Orda karşı tarafın canını da kendi canınızı da tehlikeye atıyorsunuz. Yukarıda dediğim gibi ucuz yırtmışsınız çok daha kötüleri olabilirdi.

halilcan.oksuzer

Düz Yol Gazcısı
28 May 2019
33
23
120
26
Marka
Volkswagen
geçmiş olsun hocam, ben de olsam o sinirle üstüne yürürdüm sanırım, bu karakterde olan birisi için dikkatli olun tutanak tutmaya gittiğinizde, yanınızda eş dost ahbap da olsun şahsi görüşüm

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım