Keyifli yollar başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Herkese selamlar, hepimiz virajlarda arabalarımızla tempo tutturmayı, gazlamayı seviyoruz. Yaşadığınız şehirde bol ve keskin virajlı yollar vardır. Nereleri kullanıyorsunuz?

Ben hemen başlatayım;
İlçe: Akfırat
Tarif: Formula 1 pistinden gebze sanayi bölgesine doğru giderken uzun ve kısa virajlarıyla gönlümde taht kurmuş bir yer var... GoogleMaps'den bulursam atacağım.
Hepiniz aslında bu yolu gördünüz... (bkz: 1.8 Cupra Testi :) )

edit: google maps link aşağıda. 3D görünüm seçeneği var. Görebilirsiniz bu sayede iyice...

https://www.google.com/maps/place/A...e4207a50!8m2!3d40.9205497!4d29.428384!6m1!1e1

Son düzenleme:

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Ben de beğendiğim yollardan ekleyim o zaman.
Konya-Hadim arasındaki bu yol 3-5 yıla viyadük yapıldığı için kullanılmayacak malesef.
https://www.google.com.tr/maps/@37.1073617,32.4711819,14.68z?hl=tr
Gülnar'dan Anamur'a giderken 2 kere geçtik bu yerden hem zevkli hem de tehlikeli bir yol. Yolda çimento kamyonlarıyla karşılaşınca bol maceralı ve stresli olmuştu benim için.
https://www.google.com.tr/maps/@36.2204939,33.3691269,15.44z?hl=tr
Valla Antalya'yı göremedim de, Konya-Hadim yolu çok güzel gözüküyor hakikaten...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
* Eski Otopark testlerinin meşhur İstanbul Maltepe-Başıbüyük rampası
* Kocaeli Kartepe dağ yolu. Haftasonu kalabalık olduğundan bir güzelliği yok ama hafta içi güzel virajlı tırmanma parkuru :)
* Bursa çevreyolu. Max.hızla gazlamalık düz yol. Biraz rüzgarı var ama aşina olunca sıkıntı olmuyor.
* Manisa-İzmir arası Sabuncubeli mevkii. Bolca inişli çıkışlı keskin viraj içerir. Arabasının motor ve yol tutuş limitlerini bilenleri fazlasıyla eğlendirir.

Son düzenleme:

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
Güzel bi başlık. Mersinde taşucu ile tisan yolu mükemmeldi. Kısaca anlatayım.

Yolumuz SEKA fabrikasını geçtikten 5-10 km sonra başlıyor... Akdenize paralel denizi izlerken tepelerin eteğinden kıvrıla kıvrıla camı açık arabanızla giderken aldığınız buram buram deniz kokusunun ardından yol denizden uzaklaşırken ağaçlarının arasından oluşan gölgenin oluşturduğu serinliklikte kokladığınız ince deniz kokusu ve eser miktarda kokan çam kokusu ile ilerken köylerin içinden geçerken oluşan gözleme kokularını çocukların cıvıltısı takip ediyor. Tam kuru sıcak başlarken dağın eteğine geliyosun. Esen hafif serinlikteki dağ kokusu ile yolun yarım cm üstünü kaplamış olan toprağın oluşturduğu yolu 70 ile geçerken arkanızda oluşan duman bulunu camdan görüp müziğin sesini açmanızla oluşan her türlü hissi yolun takip ettiği eğimli kıvrımlı ince dağ yolununda yaşamanız; dağın zirvesinde, tam her şeye hakimim derken aşağı doğru inişinizle başlayan manzarının güzelliği... dağdan inerken önü açık evlerin arasından geçerken oluşan samimiyet hissi deniz kıyısına arabanızı park edene kadar doruk noktasına ulaşıyor. İnip arabaya baktığınızda tekerden saçılmış kumların oluşturduğu doğal tablo ile denizin sahile vuruş sesini bir araya getirdiğinizde...

Ama artık otoyol var :)
Kısaca dedim yine uzun yazı olmuş.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Konya-çumra yolu düzlük ve asfaltı iyi olduğu için yüksek hızlarda iyi hissettiriyor. NATO yolu olduğu için bu karar özenli davranmışlar galiba

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Sarıyer ilçesi Bahçeköy Cd. tek geçerim..
01.jpg

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bu yol varya :) pikes peek gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-03-29-12-46-31_1.jpg
    Screenshot_2017-03-29-12-46-31_1.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 165

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Samsun Sinop yolu çok güzel diyorlar daha nasip olmadı gitmek gerçi. Deniz kenarında, manzara on numara ve yoğun olmaz. Yalnız radar çok radar atıyorlar galiba. Yazın bi turlamayı düşünüyorum.
KARADENZ_SAHL.jpg

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ankara'da olan yok mu beyler??
Ankara'dakiler gazlamıyor galiba bende merak ettim şimdi nerede gazlayacağız biz.Hani 70-80 km/h'nin üstüne çıkmadan fiziksel sınırların(limitlerin) bulunacağı yolları ben çok seviyorum iyi eğlendiriyor keratalar.

Son düzenleme:

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Kastamonu- Cide'ye giderken Bartından sonrası çok güzel bol virajlı eğimli ve genelde deniz manzaralı ,2 sene önce otobüsle gitmiştim harikaydı

Son düzenleme:

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Ankara'dakiler gazlamıyor galiba bende merak ettim şimdi nerede gazlayacağız biz.Hani 70-80 km/h'nin üstüne çıkmadan fiziksel sınırların(limitlerin) bulunacağı yolları ben çok seviyorum iyi eğlendiriyor keratalar.
Kesinlikle. Zaten hız yapmak için çevre yoluna çıkmak yeterli :D Bir defa o yoldan geçip radarların yerine bakıp sonrasında sınırsız gazlayabiliyorsun :D Ama virajlı bol eğlenceli bir yol henüz kendimce bulamadım Ankara'da.

Hazar kuru

Profesör
8 Eyl 2016
53
81
1,010
Bir ara testlerin de çekildiği şile yolları her ne kadar kamyonlar olsada. hele köy yolları crz testını unutamıyorum deli gidiyordu oralarda makına

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Konya-çumra yolu düzlük ve asfaltı iyi olduğu için yüksek hızlarda iyi hissettiriyor. NATO yolu olduğu için bu karar özenli davranmışlar galiba
Hocam o yolda nedendir bilinmez kaza da çok olur. Yolun düzlüğünün verdiği rehavetten diye düşünüyorum ben. Uyuyan, mıcıra kaptıran çoktur. O yüzden aman diyim dikkat edin.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Hocam o yolda nedendir bilinmez kaza da çok olur. Yolun düzlüğünün verdiği rehavetten diye düşünüyorum ben. Uyuyan, mıcıra kaptıran çoktur. O yüzden aman diyim dikkat edin.
Haklısınız hocam karaman konya yolu da öyle. Hele birde güneş karşıdan vuruyorsa iyice uyku basıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım