MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar.Bir süredir araç bakıyorum.Kia Ceed sıfır km baz paket benzinli manuel 91.000 Tl.Ne yorum yaparsınız? Çevrenizde kullanan var mıdır? Yeni Ceed baya yakışıklı da oldu sanki iç malzeme kalitesi felan cidden arttı deniliyor inceleme videolarında.Sizlerin görüşlerinizi merak ediyorum.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ötv indirimi 9 iken 6 dan aşağı veren yoktu malatyada.hatta vw 7 bin istiyor.skoda eğer siz getiriseniz şu indirimi iptal ederiz diyor fiyatı artıryorlar.indirimin net 15 bin olduğu arabalarda artık hiçbir bayi 3 bine araba vermiyor

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Opel astra öneren arkadaşımızın da önerisini dikkate alarak fiyatlarına baktım.90-91000 tlye sıfır araç ilanları var.Tek sorun Opel motorları hakkında bazen şikayetler duyuyorum.Eskiden babamda da Vectra vardı.Onun motoruna ciddi para harcamıştık.Yağ yakmıştı.Ne dersiniz bu araçla ilgili.Piyasası iyi diye biliyorum.Sokakta sık gördüğüm bir araç.Turbosu sorun çıkarır mı? Çok fazla yakar mı?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Opel astra öneren arkadaşımızın da önerisini dikkate alarak fiyatlarına baktım.90-91000 tlye sıfır araç ilanları var.Tek sorun Opel motorları hakkında bazen şikayetler duyuyorum.Eskiden babamda da Vectra vardı.Onun motoruna ciddi para harcamıştık.Yağ yakmıştı.Ne dersiniz bu araçla ilgili.Piyasası iyi diye biliyorum.Sokakta sık gördüğüm bir araç.Turbosu sorun çıkarır mı? Çok fazla yakar mı?
Zorlandığı zaman kol çıkarmasıyla meşhur bir motor. Bunun dışında Astra J kasaların ve aynı jenerasyon Meriva, Zafira gibi modellerin yetkili servislerde tespit edilemeyen, edilse bile çözülemeyen bir elektronik sorunu var. Arabanın aküsü zayıflasa bile bunu tetikliyor. Sanırım beyin veya GEM modülü ile ilgili bir sorun. Neden tespit edemediklerini ise bilmiyorum. Bizim aynı jenerasyondan Meriva'mız vardı. Biz de yaşadık. Seyir halinde çat diye şalter kapatan, arabada elektriğe dair hiçbir şey bırakmayıp aracı anında taş devrine yollayan bir arızaydı. @DouglasAdams ın arkadaşının aynı kasa Astra'sı vardı. Kendi kendine açılıp kapanan camlar filan diye bahsediyordu bir ara. Detaylarını kendi yazsın =)
Ha, @alfhonso 'da aynı kasadan var. Alalı çok olmadı ama o henüz bir sıkıntı yaşamadı. Tabii ki bütün araçlarında sıkıntı çıkmıyor.
Opel, özellikle Türkiye'de ayıplı mal satış oranı çok yüksek bir marka haline geldi. O yüzden 0 km araçlarından ve düşük km'li 2. ellerinden koşarak uzaklaşmanızı öneririm.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Zorlandığı zaman kol çıkarmasıyla meşhur bir motor. Bunun dışında Astra J kasaların ve aynı jenerasyon Meriva, Zafira gibi modellerin yetkili servislerde tespit edilemeyen, edilse bile çözülemeyen bir elektronik sorunu var. Arabanın aküsü zayıflasa bile bunu tetikliyor. Sanırım beyin veya GEM modülü ile ilgili bir sorun. Neden tespit edemediklerini ise bilmiyorum. Bizim aynı jenerasyondan Meriva'mız vardı. Biz de yaşadık. Seyir halinde çat diye şalter kapatan, arabada elektriğe dair hiçbir şey bırakmayıp aracı anında taş devrine yollayan bir arızaydı. @DouglasAdams ın arkadaşının aynı kasa Astra'sı vardı. Kendi kendine açılıp kapanan camlar filan diye bahsediyordu bir ara. Detaylarını kendi yazsın =)
Ha, @alfhonso 'da aynı kasadan var. Alalı çok olmadı ama o henüz bir sıkıntı yaşamadı. Tabii ki bütün araçlarında sıkıntı çıkmıyor.
Opel, özellikle Türkiye'de ayıplı mal satış oranı çok yüksek bir marka haline geldi. O yüzden 0 km araçlarından ve düşük km'li 2. ellerinden koşarak uzaklaşmanızı öneririm.
neden 90bine sıfır astra verdiklerini çözmüş olduk

Tepkiler: bt ve Bilal

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Maalesef elektronik konuda çok hassas bir kasa astra j ler.Akü bozulduktan sonra arabada kitli kaldı arkadaşım.1 gün sonra arabasını parkettikten sonra tüm camları açık buluyor sabah arabasına geldiğinde.İlk sahibi 35.000 km de astra j 1,6 atmosferik arabadan bahsediyorum.Bu kasalar diğer modellere göre daha kumar kalıyor sanırım elektronik anlamda

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
astra jlerin 1.4 turbo ve 1.6 turbo motorları sıkıntılı. ha sıkıntılı derken arabanın dilinde kullanırsan sıkıntı yaşayan yok, ama özellikle motor soğukken gazlamaya hiç müsait olmayan motor. 1.6 atmosferik motorlar turbolara göre daha dayanıklı.
Elektronik sıkıntıları h kasada arkadaşım da yaşadı. Opellerde olan genel bi sorun sanıyorum. Şu ana kadar bende yok ama olmayacağı anlamına gelmez. Özellikle iş bilmez ustaların beyne müdahalesiyle daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Beyin aksama su kaçsa hangi araba olursa olsun sıkıntı olur ama illa ki bi çözümü vardır, opelde ise öyle değil. Titiz kullanmak gerek. led ampulmüş amfi bas tesisatmış aynaya lambaymış cartmış curtmuş ekstra elektronik yapılanmalardan uzak durmak gerek.

En önemlisi de işini bilen ustalara götürmek gerek. Ve kaliteli akü kullanıp bakımlarını aksatmamak gerek.
Akü zayıfladığı zaman tüm problemler ortaya çıkıyor :)

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eylülde 65 e astra 69 a corolla verdiler sıfır.
2019 MODEL ASTRA SEDAN PLUS 1.4 140 HP 6 VİTES TURBO MOTORİlan No: 651517740
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....4-140-hp-6-vites-turbo-motor-651517740/detay
Bu arada burda da hurdaya 7 bin demiş bayi.
Biz 2013'te Meriva'yı böyle fırsat aracı almıştık. Ucuz etin yahnisi çok çektirdi. Virajda rot başı çıktı ROT BAŞI. Hızı yüksek olsa katil olacaktı araba.
Edit: Arka lastikler alakasız şekilde aşırı aşınıyordu, 5000km'de telleri çıkarıyordu. Servisten torsiyon çubuğu yamuk demişler. Tabii ki kullanıcı hatası, aksini ispat edemezdik. :)

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,107
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Biz 2013'te Meriva'yı böyle fırsat aracı almıştık. Ucuz etin yahnisi çok çektirdi. Virajda rot başı çıktı ROT BAŞI. Hızı yüksek olsa katil olacaktı araba.
Edit: Arka lastikler alakasız şekilde aşırı aşınıyordu, 5000km'de telleri çıkarıyordu. Servisten torsiyon çubuğu yamuk demişler. Tabii ki kullanıcı hatası, aksini ispat edemezdik. :)
Benim ağrıma gidiyor bunyapılanlar.polom vardı belki hatırlarsınız.silecek ve selektör kolları zor çalışıyordu.özellikle su atmasını istediğimde rahat 3 saniye bekliyordum.çok istedim tam 7 kere miram otoya gittim değiştirmediler.sattığım adama söyledim antep bayisine gitmiş anında değiştirmişler.edepli insana rastlamakda zor.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Tüm bu yorumlardan ve birkaç yer ile yaptığım görüşmelerden sonra Ceed'in fiyatının 99.000 tl ve hatchback olması, Opel'in kronik sorunları sebebiyle eledim.Şu an en güçlü adayım Corolla 1.6 vision ama 0 km 97-99.000 tl ve 2.el şu an piyasada çok az.90.000 bütçe ile bu aracı kovalayacağım.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Tabi bu söylediğim araç hurda teşvikli 88 bin eğer 93 e çıkabilirim diyorsanız aynı motor sanziman urban plus paketi var o çok daha iyi olur
Öneriniz için teşekkür ederim.İlla sıfır olacak gibi düşüncem yok.Egea güvenlik açısından sıkıntılı diye biliyorum.Bu önemli benim için.İkinci eksi olarak Egeanın iç mekanını beğenmiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öneriniz için teşekkür ederim.İlla sıfır olacak gibi düşüncem yok.Egea güvenlik açısından sıkıntılı diye biliyorum.Bu önemli benim için.İkinci eksi olarak Egeanın iç mekanını beğenmiyorum.
Egea güvenlik açısından sıkıntılı değil. Nereden baksanız 10 yıl önceki bir Volvo kadar sağlamlığı vardır. Aşağıdan aracın güvenliğine sıkıntılı diyenlerin açıp bakmaya zahmet etmediği şeyleri yazdığım mesajlara ulaşabilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım