KAPALI Klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
R19'da klimayı açınca devir yükseliyor kapatınca eski haline dönüyor. Kompresör çalışıyor benim anladığım kadarıyla ama soğutma yok. Bana gazı olmadığı için kompresör çalışmaz demişlerdi. Gazı var mı yok mu nasıl anlayabiliriz?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
kompresör devreye girer, motorun gücünü emer ama yeterli gaz yoksa bedavaya emmiş olur o gücü. Gaz seviyesine sanayide baktırın. Anlamanın en garanti yöntemi o. Eğer klima gazında sorun yoksa bu sefer sıcak/soğuk yönlendirme mekanizmalarıyla ilgili sıkıntılar devreye girer. Orada kolay gelsin derim :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tanıdık eş dost tamirci vs önerisi bulmaya çalış, yoksa haklısın :)
Motoru yapan ustada tanıdıktı güya, sıcakken zor çalışıyor diyorum soğutup çalıştır diyor :)

kompresör devreye girer, motorun gücünü emer ama yeterli gaz yoksa bedavaya emmiş olur o gücü. Gaz seviyesine sanayide baktırın. Anlamanın en garanti yöntemi o. Eğer klima gazında sorun yoksa bu sefer sıcak/soğuk yönlendirme mekanizmalarıyla ilgili sıkıntılar devreye girer. Orada kolay gelsin derim :)
Bunlara bakan kim oluyor tam olarak? Özel servise mi gitmem lazım yoksa klimaci diye bir şey var mı?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Araba değil ama ev/iş klimalarında ne zaman düzgün ısıtma/soğutmaya başlamasa klimanın gazında problem olduğunu anlıyoruz.

Geçen kış ısıtmıyordu mesela, saatlerce açık kalsa bile..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Motoru yapan ustada tanıdıktı güya, sıcakken zor çalışıyor diyorum soğutup çalıştır diyor :)

Bunlara bakan kim oluyor tam olarak? Özel servise mi gitmem lazım yoksa klimaci diye bir şey var mı?
Klimaya oto elektrikçiler bakar.
Sanayi yerine Renault servise gitsem bu araca hala bakarlar mı?
Teorik olarak evet. Ama daha fazla para getirecek gibi bir iş yoğunlukları varsa pek sallamayabilirler. Ülke genelinin iş ahlakı sorunu...
lpg li aracı içeri almama durumu olabilir arayıp sorun bi
Şöyle olmaz: 0 km lpg'li araç da sattıkları için "bizim servis alanımızın havalandırması lpg'li araçlara uygun değil" diyemezler. O servisi yıkarlar :D

Son düzenleme:

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Soğuk üflemez 😬🙄 kış aylarında klimayı çalıştırmak çok önemli, gaz dibe çöktüğü için özelliğini kaybediyor kış aylarında ayda 2 defa klimayı 5-10 dk çalıştırmak gerekiyor.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yetkili servise gittim ama bendeki gazdan onlarda yokmuş, sanayide rastgele bir yere gittim 180 lira dediler. Normal mı bu?

hezgin

Hüseyin
Takipçi
12 Mar 2020
3
1
20
35
İstanbul
Marka
Seat
Manuel olarak kontrolü zor ama şayet kompresör çalışıyorsa ve ona rağmen soğutma ısıtma yapmıyorsa büyük ihtimalle klima gazı bitmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım