Konu Dışı - Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
upload_2018-9-14_14-10-13.png

Note 4 telefonumda güncellemeleri denetle derken bu hata ile karşılaştım. Telefonuma asla rom atmadım, yazılımsal bir şekilde oynamadım. Play store harici uygulama dahi yüklemedim. Teknoloji forumlarını biraz okudum ama genelde 2. el alan kişiler bu sorunu yaşamış, ben sıfır aldım ve telefonu ilk ben açtım. Şikayetler aşağı yukarı benzer;
upload_2018-9-14_14-15-59.png

Ben de bu arkadaşın dediği gibi ısınma,şebeke ve şarj problemi yaşıyorum. Ama sonrasında dediği TEAMWIN gibi bir şey yada bunun herhangi bir türevi yazı görmedim.

Telefonum son 1 ay içerisinde belki biraz daha fazla süredir ciddi derecede yavaşlamaya başladı, her geçen gün telefonun gücünün düştüğünü gözle görülür bir şekilde anlayabiliyordum. Şimdi whatsapptan bir mesaj yanıtlayacam diyelim her animasyon ağır çekimde hareket ediyor sürekli donuyor. Geçen gün şarjım yüzde 50 lerdeydi ve şarj cihazı bulamayacaktım ertesi güne kadar gitmesini istiyordum, ultra güç tasarrufuna aldım fakat pil azalmaya devam etti. 15 dakika sonra bari güç tasarrufu modunu kapatayım işe yaramadı dedim, telefon kapandı kendi kendine. Yazılımsal bir problem var bu belli ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Mümkün olduğu müddetçe formatlamadan yani telefonu sıfırlamadan çözmeye çalışıyorum. Telefonun yedeğini alabilecek durumda değilim.

Bu sorunu nasıl çözebilirim, anlayan arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
O uyarı mesajını çok fazla takmayın. Zamanında iki adet resmi Samsung bayisinden aynı model Galaxy Grand almıştık.

Telefonların birisinde yazılım güncelleme de sorun olmaz iken diğerinde aynen bu hatayı veriyordu. Telefon daha kutudan çıkarılalı 48 saat olmamıştı :) Yani Samsung yazılıma müdahale edildiğine bir yöntem ile karar veriyor ama ne ile bilmiyorum, bir şey bu hatayı vermesine sebebiyet veriyor.

Örnek verdiğiniz kişideki durum farklı, sizdekiyle bir değil yani.

Dolayısıyla takılacak bir şey değil. Öte yandan cihazınız yeni bir cihaz değil. Samsung'un uzun süreli dayanan cihazları olduğunu söylemekte, en azından benim şahsi tecrübemle yalan olur. Genellikle çevremde çoğu Samsung cihazı olan insan, temiz bakmasına rağmen bir çok sorun yaşadı.

Özellikle şebeke, ısınma ve batarya sorunları başlıca geliyordu hepsinde. Sizde de benzer sorunlar yaşanıyor.

Sorunu çözmek için telefonu yedeklemeniz, ardından hata mesajında belirttiği gibi Smart Switch yazılımını bilgisayarınıza kurarak en son yazılım güncellemesini yapmanız gerekiyor. Şu anda yapılabilecek en kesin yöntem budur. Telefon root'lu olmadığı için telefonu sıfırlamadan belli başlı şeyleri yapmak mümkün değil maalesef.

Yavaşlığa biraz çözüm getirilebilir lakin şebeke ve batarya sorunlarınızın çözüleceğine maalesef inanmıyorum.

Son düzenleme:

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
O uyarı mesajını çok fazla takmayın. Zamanında iki adet resmi Samsung bayisinden aynı model Galaxy Grand almıştık.

Telefonların birisinde yazılım güncelleme de sorun olmaz iken diğerinde aynen bu hatayı veriyordu. Telefon daha kutudan çıkarılalı 48 saat olmamıştı :) Yani Samsung yazılıma müdahale edildiğine bir yöntem ile karar veriyor ama ne ile bilmiyorum, bir şey bu hatayı vermesine sebebiyet veriyor.

Örnek verdiğiniz kişideki durum farklı, sizdekiyle bir değil yani.

Dolayısıyla takılacak bir şey değil. Öte yandan cihazınız yeni bir cihaz değil. Samsung'un uzun süreli dayanan cihazları olduğunu söylemekte, en azından benim şahsi tecrübemle yalan olur. Genellikle çevremde çoğu Samsung cihazı olan insan, temiz bakmasına rağmen bir çok sorun yaşadı.

Özellikle şebeke, ısınma ve batarya sorunları başlıca geliyordu hepsinde. Sizde de benzer sorunlar yaşanıyor.

Sorunu çözmek için telefonu yedeklemeniz, ardından hata mesajında belirttiği gibi Smart Switch yazılımını bilgisayarınıza kurarak en son yazılım güncellemesini yapmanız gerekiyor. Şu anda yapılabilecek en kesin yöntem budur. Telefon root'lu olmadığı için telefonu sıfırlamadan belli başlı şeyleri yapmak mümkün değil maalesef.

Yavaşlığa biraz çözüm getirilebilir lakin şebeke ve batarya sorunlarınızın çözüleceğine maalesef inanmıyorum.

Çok teşekkürler Berkin, dediğin gibi epey eskidi telefon. Yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyordum dolar arttı zam geldi derken öyle kalakaldım :) Artık bu telefonu biraz adam edebilirsem 6-7 ay daha kullanacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım