Konu Dışı: Monster Notebook Nasıl bilirsiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...

@berkertekin hazır başlık açmışken sorayım abi laptop'ın uzun ömürlü ve sağlıklı olması için neler yapmam, nelere dikkat etmem gerekiyor :D
- Çalışırken hareket ettirme, kesinlikle sarsma.
- halının üstünde yatağın üstünde, masa örtüsünün üstünde çalıştırma. Kumaş ve tozlu yüzeylerde çalışırsa hem çalışma esnasında alttaki havalandırma kanalları kapanıp aşırı ısınma yapar, hem de daha çabuk toz toplar. Malum her elektronik cihazın 1. düşmanı sıvı, 2. düşmanı tozdur.
- Kapattıktan sonra sıcakken mümkünse kaldırıp çantaya koyma. Koyacaksan da Mona Lisa tablosunu tutuyormuş gibi iki elinle hiçbir tarafını kanırtmayacak şekilde dikkatle kaldırıp nereye koyacaksan koy. Neden dersen, sıcakken anakartlar kolayca esneme yapar, zamanla üstlerindeki kondansatör vb. şeyler açılıp temassızlık yapar. Onarıma ihtiyaç bırakır.
- imkanın varsa oyun oynarken harici klavye tak onunla oyna. Bir süre sonra laptop klavyeleri en kralı bile olsa oyun performansına dayanamıyor. Tuşlar siliniyor vs.vs.
- genel bilgisayar kullanımına dair bir tavsiye: yanında kesinlikle sıvı bulundurma. 1 bardak su, çay, kahve, bira vb. birşey direk olarak karanlık otoyolda sol şeritte park etmiş araba gibi bir tehlike anlamına gelir :D
- laptop başında yemek yeme. klavyenin içi leş gibi olur :)
- laptop çantalarına fazla güvenme. "ya nasılsa korunaklı, bunun için bu çantalar" dersen bir gün çantayı açıp laptopu çıkardığında ekranında darbeye bağlı bir ölüm, kasasında bir kırık görebilirsin. Özellikle toplu ulaşımda iki kere dikkat et, itiş kakışta çantanın ezilmemesine özen göster.
- laptop yapı olarak ısınma sorunu çeken cinstense, ihmal etme. Ev kullanımlarında mutlaka iyi bir laptop soğutucu stand üzerinde kullan.

Aklıma gelenler bunlar. Düşündükçe eklemeler yapılır. :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
- halının üstünde yatağın üstünde, masa örtüsünün üstünde çalıştırma. Kumaş ve tozlu yüzeylerde çalışırsa hem çalışma esnasında alttaki havalandırma kanalları kapanıp aşırı ısınma yapar, hem de daha çabuk toz toplar. Malum her elektronik cihazın 1. düşmanı sıvı, 2. düşmanı tozdur.
- Kapattıktan sonra sıcakken mümkünse kaldırıp çantaya koyma. Koyacaksan da Mona Lisa tablosunu tutuyormuş gibi iki elinle hiçbir tarafını kanırtmayacak şekilde dikkatle kaldırıp nereye koyacaksan koy. Neden dersen, sıcakken anakartlar kolayca esneme yapar, zamanla üstlerindeki kondansatör vb. şeyler açılıp temassızlık yapar. Onarıma ihtiyaç bırakır.
- imkanın varsa oyun oynarken harici klavye tak onunla oyna. Bir süre sonra laptop klavyeleri en kralı bile olsa oyun performansına dayanamıyor. Tuşlar siliniyor vs.vs.
- genel bilgisayar kullanımına dair bir tavsiye: yanında kesinlikle sıvı bulundurma. 1 bardak su, çay, kahve, bira vb. birşey direk olarak karanlık otoyolda sol şeritte park etmiş araba gibi bir tehlike anlamına gelir :D
- laptop çantalarına fazla güvenme. "ya nasılsa korunaklı, bunun için bu çantalar" dersen bir gün çantayı açıp laptopu çıkardığında ekranında darbeye bağlı bir ölüm, kasasında bir kırık görebilirsin. Özellikle toplu ulaşımda iki kere dikkat et, itiş kakışta çantanın ezilmemesine özen göster.
- laptop yapı olarak ısınma sorunu çeken cinstense, ihmal etme. Ev kullanımlarında mutlaka iyi bir laptop soğutucu stand üzerinde kullan.

hepsini yapıyorm bee, en büyük keyfim klavyenin üstünde pizza yemek bi de bira içmek :D :D

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Monster gamingbookları açıkçası tavsiye etmem kendi deneyimlerime dayanarak. Konudaki arkadaşların aksine belkide tesadüftür fakat çevremde monsterdan canı yanan çok oldu. Tanıdıklarımdan 3 kişi vardı 3 ü de sorun yaşadı. Bir tanesi yandı. Gerçekten yandı şaka değil, gözlerimin önünde çocuk lol oynarken önce dumanlar çıktı, ortamda epey sigara içildiği için hemen fark edilemedi çıkan duman daha sonra kıvılcımlar çıktı arkasından. Tabii garantiye gitti bilgisayar henüz 1 küsür aylıktı ve yenilediler. Modelini hatırlamıyorum fakat 8bin civarına almıştı, olay geçen yaz gerçekleşti. Fakat hiçbir sebep yokken yanması beni markadan soğuttu. Bir diğer arkadaşımda Abra serisi vardı onunkinde ise menteşede problem çıktı ekran bozuldu. 4 kez servise gidip geldi sorunu hala çözülemedi. Yenisini de vermediler diğer arkadaşımda olduğu gibi. Son arkadaşım ise şarj girişi ve adaptör ile sorun yaşadı.
Yakın arkadaşım 1 ay önce Dell aldı çok memnun onu tavsiye edebilirim. Biraz araştırdık almadan, ödüllü bir bilgisayarmış. http://www.hepsiburada.com/dell-ins...lir-bilgisayar-b7700d128f161c-p-HBV000004WF2U

Son düzenleme:

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
Hocam bundan önceki bilgisayarım 12 yıllık masa üstüydü ondaki fan sesi yarım saatte kafa yapıyordu öyle yüksekti eğer dediğiniz sorun titreşim, zıngırdama şeklinde değilse hissetmem mümkün değil :D :D servis konusunda da umutluyum bakalım nasıl çıkacak :D çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)

@berkertekin hazır başlık açmışken sorayım abi laptop'ın uzun ömürlü ve sağlıklı olması için neler yapmam, nelere dikkat etmem gerekiyor :D
Zıngırdama değilde üfleme gibi ses çıkarır genelde, gereğinden fazla olursa zaten verin garantiye onu da yapıyorlar. Facebook da Monster Notebook grubu var oraya girin orda paylaşımlarda genel sorunları görürsünüz zaten. Ha grupta hep sorun paylaşılıyor öyle görüp herkeste sorun var düşünmeyin, oraya sorunu olanlar üye oluyor genelden. :D

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
Monster gamingbookları açıkçası tavsiye etmem kendi deneyimlerime dayanarak. Konudaki arkadaşların aksine belkide tesadüftür fakat çevremde monsterdan canı yanan çok oldu. Tanıdıklarımdan 3 kişi vardı 3 ü de sorun yaşadı. Bir tanesi yandı. Gerçekten yandı şaka değil, gözlerimin önünde çocuk lol oynarken önce dumanlar çıktı, ortamda epey sigara içildiği için hemen fark edilemedi çıkan duman daha sonra kıvılcımlar çıktı arkasından. Tabii garantiye gitti bilgisayar henüz 1 küsür aylıktı ve yenilediler. Modelini hatırlamıyorum fakat 8bin civarına almıştı, olay geçen yaz gerçekleşti. Fakat hiçbir sebep yokken yanması beni markadan soğuttu. Bir diğer arkadaşımda Abra serisi vardı onunkinde ise menteşede problem çıktı ekran bozuldu. 4 kez servise gidip geldi sorunu hala çözülemedi. Yenisini de vermediler diğer arkadaşımda olduğu gibi. Son arkadaşım ise şarj girişi ve adaptör ile sorun yaşadı.
Yakın arkadaşım 1 ay önce Dell aldı çok memnun onu tavsiye edebilirim. Biraz araştırdık almadan, ödüllü bir bilgisayarmış. http://www.hepsiburada.com/dell-ins...lir-bilgisayar-b7700d128f161c-p-HBV000004WF2U
Dediğiniz gibi sorun yaşayanlar evet çok normal bildiğimiz Asus, MSi, Dell, Acer vsvs gibi markalara göre fazla sorun oluyor ama fiyatının biraz daha az olması, sorunsuz iade edebilme ve en önemlisi iyi teknik servis alınası kılıyor Monster ı . Mesela bazı insanlar var Monster aldığına bin pişman, bazıları da mutlu mesut oyununu oynuyor :) .

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Dediğiniz gibi sorun yaşayanlar evet çok normal bildiğimiz Asus, MSi, Dell, Acer vsvs gibi markalara göre fazla sorun oluyor ama fiyatının biraz daha az olması, sorunsuz iade edebilme ve en önemlisi iyi teknik servis alınası kılıyor Monster ı . Mesela bazı insanlar var Monster aldığına bin pişman, bazıları da mutlu mesut oyununu oynuyor :) .
Haklısınız şans mı desem ne desem bilemiyorum özellikle 4 kere servise gönderen arkadaşım tövbe etti monsterin yanından geçmem artık diyor. Ama memnun olanı da vardır elbet dediğiniz gibi. Ben MSI'ın bir tık daha önde olduğunu düşünüyorum diğerlerine göre. Çok acil ihtiyaç değilse bir miktar daha birikim yapıp onlara bakılabilir.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Böyle konuları böyle bilgisayarları görünce lan 3-5 kuruş eksik araba alayım bi pc alayım diyorum sonra da la araba alınca pcyi napcan hakan evin yolunu zor buluyon çalışmaktan diyo
Ben de çok bilgisayar düşkünü olduğumdan değil elde hiç pc yok e lazım da oluyor öyle olunca mecbur alıcam napıcam :D yoksa üstüne 5 daha koyup renault11 flash alsam daha mutlu olurum :D :D

Tamamdır abi bunların hepsini dikkate alıcam uygulamaya çalışıcam. Bu tarz şeylerde pimpirikliyimdir :D

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlarınıza. Gönderdiğiniz model de gayet güzel duruyor ama benim bütçemi çok fazla aşıyor malesef. Sıkıntı çıkarsa da garantiye güveniyorum işte. @krsdqnqrd demiş zaten bütün firmalarda sıkıntı oluyor monsterda da olabilir biraz da şans ve biraz da basit para-çokomel denklemi :D

Zıngırdama değilde üfleme gibi ses çıkarır genelde, gereğinden fazla olursa zaten verin garantiye onu da yapıyorlar. Facebook da Monster Notebook grubu var oraya girin orda paylaşımlarda genel sorunları görürsünüz zaten. Ha grupta hep sorun paylaşılıyor öyle görüp herkeste sorun var düşünmeyin, oraya sorunu olanlar üye oluyor genelden. :D
O sese takılmam ben ya :D gruptan haberim yoktu bakayım ona da bi :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bilgisayardan anlayan panpişler size sorum olacak.Annem bilgisayarın üstündeki kırıntıları alırken 2 tuşu süpürgenin içine çekiverdi nasıl oldu anlamadık valla yanımda süpürüyodu.Neyse bilgisayarcıda idaretenlik yaptırdım ve kardeşim kendince doktorculuk oynarken o tadilat gören tuşları kırmış maalesef.İnternette şöyle ürünlerden var fiyatı bana uygun gördü bunlardan alsam iş görür mü?
http://urun.gittigidiyor.com/bilgis...ApBh8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
Ürün bu
Bu da tuşların fotosu
741f42ea7a0b817fafc00d5e3b1f9913.jpg

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bilgisayardan anlayan panpişler size sorum olacak.Annem bilgisayarın üstündeki kırıntıları alırken 2 tuşu süpürgenin içine çekiverdi nasıl oldu anlamadık valla yanımda süpürüyodu.Neyse bilgisayarcıda idaretenlik yaptırdım ve kardeşim kendince doktorculuk oynarken o tadilat gören tuşları kırmış maalesef.İnternette şöyle ürünlerden var fiyatı bana uygun gördü bunlardan alsam iş görür mü?
http://urun.gittigidiyor.com/bilgis...ApBh8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
Ürün bu
Bu da tuşların fotosu

daha önce gittigidiyor'dan bu tür bi hesaptan aldım, çin malı çıktı dandirikli bişeydi rezillikti. Servisinden al lenovo satıcı olandan al hepsiburadadan al vs ama bu tür kesinliği olmayan satıcılardan alma sakın

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
daha önce gittigidiyor'dan bu tür bi hesaptan aldım, çin malı çıktı dandirikli bişeydi rezillikti. Servisinden al lenovo satıcı olandan al hepsiburadadan al vs ama bu tür kesinliği olmayan satıcılardan alma sakın

Hb ye baktım yok maalesef yedek parça sitesi öneriniz varsa ona da açığım.Bi de böyle bi ürün iş görür de mi?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hb ye baktım yok maalesef yedek parça sitesi öneriniz varsa ona da açığım.Bi de böyle bi ürün iş görür de mi?

Lenovo servisini arayıp fiyat alsana ? 100 lirayı geçmesi mümkün değil uğraşma hiç

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Lenovo servisini arayıp fiyat alsana ? 100 lirayı geçmesi mümkün değil uğraşma hiç

Yarın ilk iş arayacağım bu saatte aramayayım sfsgdgdg fiyat 100 lira filan olursa orjinal gidip taktırırım hemen.Bi de bilgisayarcı tuşu kesmiş diğer tuşun da plastiği kırık iş görür de mi?Komple değişiyor yani?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yarın ilk iş arayacağım bu saatte aramayayım sfsgdgdg fiyat 100 lira filan olursa orjinal gidip taktırırım hemen.Bi de bilgisayarcı tuşu kesmiş diğer tuşun da plastiği kırık iş görür de mi?Komple değişiyor yani?

klavye tuş takımı komple değişiyor hacım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer bütçesi iyi olan gelip sorarsa ben de Dell Alienware almasını öneririm. Çünkü Dell'in satış sonrası iyi çalışıyor. Gerekirse bire bir değişim filan da yapabiliyorlar. Yetkili satıcısından garantisiyle alınırsa güzel.
2. seçenek MSI olurdu. Çünkü genel olarak sorunsuz makineler üretiyor.
Ama fiyat/performans konusu ile gelinirse tereddütsüz Monster derim. "Canavar" sistemler üretiyorlar gerçekten. Ha ne var, kasanın malzeme kalitesi vasat. :) Trim sesi çok gelir :D
Ürün bu
Bu da tuşların fotosu

Bana gece sormak istediğin konu buysa, şöyle diyeyim: Eğer garantisi devam ediyorsa yetkili servise gönder. Eğer garantisi bittiyse Lenovo'nun yetkili servislerinin yanına bir daha yaklaşma derim. Bu noktada istersen sana güvenebileceğim bazı laptop servisleri öneririm. Ama Kadıköy'e gideceksin bir ara. :) İnternetten bu tarz ürünleri ezbere alma. Bazıları @alfhonso nun dediği gibi çok dandik ürünler çıkabiliyor. Daha kötü tarafı, bazıları kaliteli görünse bile kalıbı hatalı filan olabiliyor ve bunu montajını kendin yapmadığın sürece anlayamazsın da, elinde patlar valla :) Bırak tamir edecek kişiler üstüne 10-15TL kâr koyup bizzat kendileri tedarik etsin, karşılığında senin kafan rahat olsun. Bu arada yetkili servis 150 gibi bir fiyat da çekebilir hazırlıklı ol :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eğer bütçesi iyi olan gelip sorarsa ben de Dell Alienware almasını öneririm. Çünkü Dell'in satış sonrası iyi çalışıyor. Gerekirse bire bir değişim filan da yapabiliyorlar. Yetkili satıcısından garantisiyle alınırsa güzel.
2. seçenek MSI olurdu. Çünkü genel olarak sorunsuz makineler üretiyor.
Ama fiyat/performans konusu ile gelinirse tereddütsüz Monster derim. "Canavar" sistemler üretiyorlar gerçekten. Ha ne var, kasanın malzeme kalitesi vasat. :) Trim sesi çok gelir :D

Bana gece sormak istediğin konu buysa, şöyle diyeyim: Eğer garantisi devam ediyorsa yetkili servise gönder. Eğer garantisi bittiyse Lenovo'nun yetkili servislerinin yanına bir daha yaklaşma derim. Bu noktada istersen sana güvenebileceğim bazı laptop servisleri öneririm. Ama Kadıköy'e gideceksin bir ara. :) İnternetten bu tarz ürünleri ezbere alma. Bazıları @alfhonso nun dediği gibi çok dandik ürünler çıkabiliyor. Daha kötü tarafı, bazıları kaliteli görünse bile kalıbı hatalı filan olabiliyor ve bunu montajını kendin yapmadığın sürece anlayamazsın da, elinde patlar valla :) Bırak tamir edecek kişiler üstüne 10-15TL kâr koyup bizzat kendileri tedarik etsin, karşılığında senin kafan rahat olsun. Bu arada yetkili servis 150 gibi bir fiyat da çekebilir hazırlıklı ol :)

Kocaeli'de önerebileceğin yer var mı abi?

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
35
İzmir
Monster ürünleriyle ilk tanışmam 2005 ya da 2006 yılında olmuştu, o zamandan geçtiğimiz birkaç yıl öncesine kadar ürünlerini asla kimseye tavsiye etmedim. Şu anda ise durum biraz daha farklı, eğer bütçede sınır varsa ama cihazın performansı çok iyi olmak zorundaysa alınabilir diyorum fakat yüksek performanslı bir cihaz için iyi bir bütçe ayarlanmışsa Dell - Asus tavsiye ediyorum. MSI'lar ile ilgili bazı modellerde ortaya çıkan kronik sorunlardan dolayı Dell ve Asus'a göre biraz daha uzak olsam da ufak bir araştırmayla MSI da tercih edilir. MSI alınacaksa internetten model adını yazıp "power management problem" ya da "cooler noise problem" yazıp forumlardaki şikayetlere göz atmakta fayda var çünkü gerçekten de bazı modelleri kronik olarak restart sonrasında açılmayabiliyor ya da fanında turbo mod sıkıntısı veya fan yapraklarının bir yere takılmasından dolayı kafa ütüleyen bir ses olabiliyor. Son 3 yılda kullandığım 2 MSI cihazda da bu sorunlar var maalesef.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
rez aldım, aktif monster kullanıcısıyım hemde canını alıcak şekilde kullanıcısıyım ve okulda 10 arkadaşa aldırdım tüm soruları akıtın gelsin, akşam mesai sonrası yazayım cevapları :D

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Arkadaşlar laptopta 7200rpm harddisklere girmemenizi öneririm. Aklınızda bulunsun. 5400rpm kullanmalarının sebebi, sarsıntılara karşı nispeten daha dayanıklı olması. 7200rpm hdd'lerin tamamen sabit konumda çalışması gerekiyor. Yoksa veri güvenliği sakata gelir. Bad sector'u çok olur. hdd yerine ben de direk ssd öneririm.
abi benim monsterda 7200 rpm var hitacinin travelstar modeli alırken monster bayisi özellikle dedi bu model hdd darbeye sarsıntıya özellikle dayanıklı diye 2.5 yıldır hiç sorun cıkartmadı bana, sonunda bu ay 620 gb ssd ye geçtim onu arşiv yaptım hala sapasağlam hdd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım