Kulaklıktan anlayan arkadaşlardan yardım istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Kulakiçi kulaklığıma alternatif olarak yeni bir şeyler arıyorum. Bir yıldır bunu kullanıyorum http://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...fit-spor-kulakiçi-kulaklık-yeşil-1138239.html ve memnunum. Artık daha iyi bir kulaklık alma zamanı geldi. Bu iki kulaklık arasında kaldım ancak seçim yapamıyorum. Hangisini tercih edeyim ? Bu fiyat seviyesinde şu var çok güzel diyeceğiniz model/marka var mıdır?
http://www.hepsiburada.com/philips-shl3850nc-gurultu-onleyici-kulaklik-p-BD805338?magaza=Nethouse
http://www.hepsiburada.com/sony-mdr-zx660ap-mikrofonlu-kulaklik-pm-telkulmdr660apb

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bunlarla vakit kaybetme iyi bir kulaklık arıyorsan sennheiser'dan şaşma, fiyat aralığın nedir bilmiyorum ama CX 3.00 çok pahalı değil tavsiye ederim, tabi ki çok daha iyileri var ama fiyat uçuyor

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bunlarla vakit kaybetme iyi bir kulaklık arıyorsan sennheiser'dan şaşma, fiyat aralığın nedir bilmiyorum ama CX 3.00 çok pahalı değil tavsiye ederim, tabi ki çok daha iyileri var ama fiyat uçuyor

sennheiser cx2.0 220 civarı 3.0 250 civarı diye biliyorum, muazzam kulaklık her ikisi de öneririm

Bugün @Berkinka @TheAMG56 @berkertekin @DuzboruDownpipe @kekum34 ile yaptığımız sohbette farklı kulaklık önerileri de gelmişti.

Bang Olufsen H3 'te düşünebilirsin. Biraz zevklere bağlı kulaklık işi.

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Yazdığınız modeller arasında Sony daha iyi duruyor. Ben bir de Urbanears markasına göz atmanızı öneririm. 2 tane var bende, beyaz ve gri. Kullanıyorum, memnunum. Hatta tam olarak dışarıda kullandığım renk bu:
http://www.hepsiburada.com/urbanears-plattan-control-talk-oe-k-gri-zd-4090064-p-BD501160
Duyduğuma göre kulaklıkta empedans değeri ne kadar düşük olursa o kadar verimli ses veriyormuş. Kulaklığı yeri gelince telefona takacağım için 60 ohm luk direnç ses kaybına yol açabilir diye düşünüyorum. Farklı cihazlarda müzik dinleyince kulaklığın ses seviyesinde değişiklik oluyor mu ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
sennheiser cx2.0 220 civarı 3.0 250 civarı diye biliyorum, muazzam kulaklık her ikisi de öneririm

Bugün @Berkinka @TheAMG56 @berkertekin @DuzboruDownpipe @kekum34 ile yaptığımız sohbette farklı kulaklık önerileri de gelmişti.

Bang Olufsen H3 pahalı biraz sahibindenden filan 0 kutu bakarsa bulabilir gibi 150 tl civarına
Bence de sony daha iyi

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Duyduğuma göre kulaklıkta empedans değeri ne kadar düşük olursa o kadar verimli ses veriyormuş. Kulaklığı yeri gelince telefona takacağım için 60 ohm luk direnç ses kaybına yol açabilir diye düşünüyorum. Farklı cihazlarda müzik dinleyince kulaklığın ses seviyesinde değişiklik oluyor mu ?

cihazların kalitesine göre değişir tabi ki.

edit belirttiğiniz 2 model arasında kesinlikle sony

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya

Kulakiçi kulaklıktan sıkıldığım için kulak üstü kulaklığa yönelmiştim dünyadan soyutlaması için :) Sony kulaklığı önerenler sebebini de yazabilirlerse çok sevinirim. Philips'te bulunan gürültü önleyici özelliği ile aklımı çelmişti açıkcası.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kulakiçi kulaklıktan sıkıldığım için kulak üstü kulaklığa yönelmiştim dünyadan soyutlaması için :) Sony kulaklığı önerenler sebebini de yazabilirlerse çok sevinirim. Philips'te bulunan gürültü önleyici özelliği ile aklımı çelmişti açıkcası.

Sony kulaklıkların genel olarak bas tiz ayrımını beğeniyorum, ben de kulakiçi 100 lira civarına aldığım bi kualklığı yıllardır kullanıyorum. Aynı markaların büyük kulaklıklarına da yönelebilirsin, özellikle sennheiser bütçesine ulaşabilirsen muazzam marka. Türkiyede bir çok müzisyen vs bu markayı kullanıyor.

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Sony kulaklıkların genel olarak bas tiz ayrımını beğeniyorum, ben de kulakiçi 100 lira civarına aldığım bi kualklığı yıllardır kullanıyorum. Aynı markaların büyük kulaklıklarına da yönelebilirsin, özellikle sennheiser bütçesine ulaşabilirsen muazzam marka. Türkiyede bir çok müzisyen vs bu markayı kullanıyor.
Sennheiser'ın kulaklıkları çok güzel ama fiyatıyla da doğru orantılı malesef. Gönlümden bunu almak http://www.hepsiburada.com/sennheis...e-uyumlu-kulak-cevreleyen-kulaklik-p-BD802854 geçiyor. Daha sonra bu paraları insanların 10-15 gün ter akıtarak kazandığı gelince vaz geçiyorum .

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
33
İstanbul
Marka
Renault
Ben kendim ve arkadaşlarımın deneyimlerinden yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Sony kafa üstü kulaklıkların malzeme kalitesi başarılı değil, kulaklıkların kabloları ya da iç aksamında ilerleyen dönemlerde sorun çıkabiliyor. Onun dışında empedans değeri başarılı. Ses kalitesi gayet güzel bir kulaklıktır,bas olarak pek tatmin etmez. Philips kulaklıklar hakkında bir bilgim yok sadece şu an kullanıyorum dediğiniz modeli kullanıyorum sporda. Başka bir model önerebilirim, biraz araştırdıktan sonra. :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sennheiser'ın kulaklıkları çok güzel ama fiyatıyla da doğru orantılı malesef. Gönlümden bunu almak http://www.hepsiburada.com/sennheis...e-uyumlu-kulak-cevreleyen-kulaklik-p-BD802854 geçiyor. Daha sonra bu paraları insanların 10-15 gün ter akıtarak kazandığı gelince vaz geçiyorum .

kesinlikle çok pahalı, ben de kulak içi cx 2.00 modelini almayı planlıyorum biraz toparlayınca.

Ben kendim ve arkadaşlarımın deneyimlerinden yola çıkarak şunu söyleyebilirim. Sony kafa üstü kulaklıkların malzeme kalitesi başarılı değil, kulaklıkların kabloları ya da iç aksamında ilerleyen dönemlerde sorun çıkabiliyor. Onun dışında empedans değeri başarılı. Ses kalitesi gayet güzel bir kulaklıktır,bas olarak pek tatmin etmez. Philips kulaklıklar hakkında bir bilgim yok sadece şu an kullanıyorum dediğiniz modeli kullanıyorum sporda. Başka bir model önerebilirim, biraz araştırdıktan sonra. :)

sony'nin kulak içi ürünlerini seviyorum kaç senedir kullandığımı ben bile bilmiyorum ama kafaüstü aynı şekilde olmayabilir tabi ki bişi diyemem

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
B&O H3 kullanıyorum çok iyi sizede tavsiye ederim lg için satılanlar gayet uygun ben 170tl ye almıştım şimdi H5 çıkmış 200-300e bulursam direk alıcam B&O zaten kendini kanıtlamış bi marka ve servisi de var

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
B&O H3 kullanıyorum çok iyi sizede tavsiye ederim lg için satılanlar gayet uygun ben 170tl ye almıştım şimdi H5 çıkmış 200-300e bulursam direk alıcam B&O zaten kendini kanıtlamış bi marka ve servisi de var

150 ye buldum alsam mı acaba

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda

Kulaklığa göre değişir. Bazı kulaklıklar kendi içerisinde amfi barındırır, pille çalışırlar. Bu kulaklıklar aynı zamanda noise cancellation özelliğinede sahiptirler.

Ama genel olarak piyasadaki kulaklıkların %90'ı standart 3.5mm girişlerinden aldıkları güçle çalışmaya uygun tasarlanmışlardır. Dolayısıyla problem olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım