KAPALI LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Ecomotive hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan weah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weah

Asfalt Kurutucu
17
LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Ecomotive hakkında bilgisi olan yada aracı kullanmış olan arkadaşlardan olumlu&olumsuz yorumları alabilir miyim? Eylül ayında bu aracı almayı planlıyorum tavsiye eder misiniz? Bu motorun çok yeni olması sebebi ile çok fazla bilgiye ulaşamadım.

Ne anlamda? Merak ettiğim, mantıklı duran bir araba. İzlenimlerini paylaşırsan sevinirim.
Otopark a testi geldi. İçi sınıfının en büyüğü sanırım,konfor-yol tutuş disiplini sınıf standartlarında yapıyor. Yalıtım konusunda da bir eksiği yok. Şimdi donanımlarına baktım öyle çok dolu bir araba değil ama bluetooth,usb,aux,hız sabitleyici gibi temel donanımlara da sahip. Geriye bir 1.2 motor ve cvt ikilisinin tepkileri kaldı onu belirli bir seviye de yaparsa daha ne yapsın işte?

Ayrı bir konu olarak sonra yazsam olur mu? kısa bir özet geceyim. Iç mekan devasa geniş ama kaliteden eser yok, bagaj güzel, konfor kapak jant ile fena değil yalıtım güzel ama kalan her konuda vasat ve altı.

Beklemedeyim o zaman.
Ben sadece bayide şöyle bir bakmıştım. Uzun süre dayanıklılığı nasıl olur bilmiyorum, neticede Nissan çokta çıt kırıldım olacağını zannetmiyorum açıkçası. Motoru, şanzımanı, boyutlarıyla kötü bir alternatif değil. 80 bin lira iyi para ama daha ucuza veriyorlarmış geçen @emreozukan yazmıştı. 60-65 bine artık b sınıfı veriyorlar, birde Auris ve Corolla'nın 1.33 motorlularını & Megane ve Astra'nın 1.6 motorlularını. Aynı para olsa şu 4 arabadansa pulsar 1.2 xtronic ile daha ciddi ilgilenirim.

Beklemedeyim o zaman.
Ben sadece bayide şöyle bir bakmıştım. Uzun süre dayanıklılığı nasıl olur bilmiyorum, neticede Nissan çokta çıt kırıldım olacağını zannetmiyorum açıkçası. Motoru, şanzımanı, boyutlarıyla kötü bir alternatif değil. 80 bin lira iyi para ama daha ucuza veriyorlarmış geçen @emreozukan yazmıştı. 60-65 bine artık b sınıfı veriyorlar, birde Auris ve Corolla'nın 1.33 motorlularını & Megane ve Astra'nın 1.6 motorlularını. Aynı para olsa şu 4 arabadansa pulsar 1.2 xtronic ile daha ciddi ilgilenirim.
pulsarın değer kaybı babamı korkuttu yoksa alıyorduk , elentraya baktık dün babamla bayağı iyi hem fiyatı hem donanımı leon yerine düşünürüm ben

Son düzenleme:
Auris kullanmadım maalesef ama 1.6 atmosferik cvt alınabilir araba gayet hafif ve tüp ile performans/yakıt dengesi iyi olacağına eminim. Hem öyle sorun çıkarma potansiyeli de yok. Araba hakkında söyleyebileceğim en büyük olumsuzluk iç tasarımı beğenmiyorum ama sırf içi kötü diye araba elemek çok amatörce olur önemli olan altyapı kalitesi araba alıyoruz burada mobilya değil

Leon Test sürüşü yapma fırsatım oldu motor gayet iyi. Bir tek anlamadığım kickdown yapınca araba vites değiştirirken çok öne yığılıyordu dsg den daha pürüzsüz beklerdim o geçişi. Bide iç kalitesi hakkında şüphem var 6000 km deki test arabası dümdüz olan test parkurunda 70 ile giderken sağ kapının oradan ses yapıyordu. Otopark ın testini de bir daha izledim altyapı olarak ta çok iyi gözükmüyor ben olsam düşünmez. Ama arabayı sakin kullanacaksanız alt yapı eksikliği çokta sorun olmayabilir. Eğer leon alacaksanız kesinlikle 8 inç opsiyon ekranı alın değeceğine eminim. Test güzergahı bu yoldu.
Ekli dosyayı görüntüle 8296

Astra 1.4t 150bg at enjoy paketin liste fiyatı 82k gözüküyor enjoy stil paketi ile alırsanız (1800 tl) 7 inç ekran,16 inç jant gibi güzel donanımlar sunuyor. Araba burada herkesinde bana onay vereceği gibi sert ama bu yol tutuş olarak geri dönüyor bide 16 inç ile daha yumuşak olacaktır. Arka hacmi de bildiğim kadarıyla sınıfının en iyilerinden. 150 bg performans olarakta kıyasladığınız arabalardan çok daha güçlü ama yakıt olarak nasıl olur kestiremiyorum açıkcası. Eksileri de var tabii ki araba bu sertlik ve ülkemizin yolları sağ olsun trim sesi yapmaya meyilli olduğu söyleniyor.

Pulsar Araba ile ilgili maalesef hiç bir bilgim yok ama 1.2t cvt visia donanımı 80k belki ilginizi çeker diye önerdim :)

Bundan sonra aklıma b suvlar geliyor ama onlarında çoğu c hb hacmini sunmuyor.

Edit: Şimdi astra fiyat listesine baktım da dizel manuel ile dizel otomatiklerin fiyatları hep aynı gözüküyor yani bir sorun var önerdiğim arabanın fiyatı 82k olmayabilir.

Ayrı bir konu olarak sonra yazsam olur mu? kısa bir özet geceyim. Iç mekan devasa geniş ama kaliteden eser yok, bagaj güzel, konfor kapak jant ile fena değil yalıtım güzel ama kalan her konuda vasat ve altı.
Kalite değil yumuşaklıktan eser yok diyelim ona.Kaliteli plastik kullanılmış belli.Çizilmelere güneşe dayanıklı olucak izlenimi var.Direksiyon hissiyatı aşırı hissiz.City drive egea diyebilirim.Koltuklar çok tatlı yumuşak ve kaliteli belli.Dizi dolduruyor.Yüksek kulllanıyorsunuz oturuş pozisyonu olarak.3 te bir sesi açarsanız yalıtımı iyi dedirtiyor.Pulsar gayet başarılı bir araba bence.65 e falan alınırsa ben tercih ederdim

bundan bir 10 sene önceye bakarsanız golf-jetta ya parası yetmeyenler genelde corolla alırlardı. gayette memnun kalır başka araba tercih etmezlerdi. toyoto dan devam ederlerdi.
şuanda duruma bakarsanız golfe parası yetmeyen gidip direk leon düşünüyor ve alıyor.
sürüş dinamiği konusu ise burda baya derin bir mevzu. dışardaki insanların umurunda değil. araba-yakıt-bakım masrafı-vergi*kaskolar derken kimse düşünmüyor artık.
süspansiyonlarıda çok kötü olsaydı leonun çıkalı kaç sene oldu şimdiye bu kadar satışları artarak devam etmezdi. en kötü sanayicilerden alfa, peugoeut.. deki gibi sürekli şunu duyardık; rot başları şöle oldu, takımlar bitik geldi...
sonuç olarak leon corolla/auris boşluğunu doldurmuş bir araba para kaygısı 2. el kaygısı varsa gider leon alırım. diğer konularda auris.
süspansiyon konusunda şunu eklemem gerek derin çukurlarda auris/corolla leondan çok daha kötü

z
Kalite değil yumuşaklıktan eser yok diyelim ona.Kaliteli plastik kullanılmış belli.Çizilmelere güneşe dayanıklı olucak izlenimi var.Direksiyon hissiyatı aşırı hissiz.City drive egea diyebilirim.Koltuklar çok tatlı yumuşak ve kaliteli belli.Dizi dolduruyor.Yüksek kulllanıyorsunuz oturuş pozisyonu olarak.3 te bir sesi açarsanız yalıtımı iyi dedirtiyor.Pulsar gayet başarılı bir araba bence.65 e falan alınırsa ben tercih ederdim
Yok yahu baya bildiğin cayır cuyur çizilecek türden plastikler vardı arabada.

Arabanın içi beton ama bu dediğim gibi 60-65e alınsa çocuklu annelere teyzelere 10 numara cvt şanzıman tam kadınların kullanması için bence akarı yok kokarı yok bastım mi gider bastım mi durur, içi geniş doldur çoluk çocuğu sinemaya, parka miss...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...