KAPALI LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Ecomotive hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan weah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weah

Asfalt Kurutucu
17
LEON 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Ecomotive hakkında bilgisi olan yada aracı kullanmış olan arkadaşlardan olumlu&olumsuz yorumları alabilir miyim? Eylül ayında bu aracı almayı planlıyorum tavsiye eder misiniz? Bu motorun çok yeni olması sebebi ile çok fazla bilgiye ulaşamadım.

Desene la valiz koyarken çiziliyor diye ne uğraştırıyorsun
Valiz dediğimde şu american tourister'ın el bagajları varya 4 tekerli onlardan büyük bişeyde değildi ki :( ama cidden yalıtım hariç pek bir artısı yoktu hatta araba kiralarken Pulsar tercih ettim diye peder bey baya sağlam fırça kaymıştı bide 1.2 CVT şanzımanlı olan versiyondu varya her ışıktan kalkışta allah belanı versin ceyhun dedi adam ya :p:p mis gibi Golf kiralicaktim ben senin aklına uymam bidaha diye kaç kere dedi valla hatırlamıyorum :D:D ama olsundu araba daha Türkiye'de yollara çıkmamıştı ve ben test etmiştim :D:D.

Bence Auris (benzinli) ve Leon karsilastirmasinda, Leon alinir...

Ben ozellikle dun Toyota basyisine gittim ... ozellikle Hybrid auris den beklentim oldugu icin ...
test surusu yapmadim lakin ic mekan kalitesi bana oyle pekte iyi gelmedi .. yani Leon kotu ise, auris kesinlikle daha iyi gibi degil ...
Birde beni kasan bir ic yapisi var.. ozellikle on cam biraz basik ve gorusu kisitli, arkasida cok parlak degildi... biraz direksiyonunda outurup, arkasindan kendi aracima gecince oh be dedim ... iscilik fena degildi ...

Leon un biraz hakki yenmeye basladi gibi forumda.. neden bilemiyorum .. fiyatina gore gayet makul... hybrid olmadiktan sonra Auris in cazip bir yani yok kusura bakmayin, sadece klasik Toyota dirayeti vardir (umarim) ... DSG de dunyanin en kotu vites kutusu degil arkadaslar :) iyiden iyiye gomuldu forumda :)

Ben ozellikle dun Toyota basyisine gittim ... ozellikle Hybrid auris den beklentim oldugu icin ...
test surusu yapmadim lakin ic mekan kalitesi bana oyle pekte iyi gelmedi .. yani Leon kotu ise, auris kesinlikle daha iyi gibi degil ...
Birde beni kasan bir ic yapisi var.. ozellikle on cam biraz basik ve gorusu kisitli, arkasida cok parlak degildi... biraz direksiyonunda outurup, arkasindan kendi aracima gecince oh be dedim ... iscilik fena degildi ...

Leon un biraz hakki yenmeye basladi gibi forumda.. neden bilemiyorum .. fiyatina gore gayet makul... hybrid olmadiktan sonra Auris in cazip bir yani yok kusura bakmayin, sadece klasik Toyota dirayeti vardir (umarim) ... DSG de dunyanin en kotu vites kutusu degil arkadaslar :) iyiden iyiye gomuldu forumda :)
Sanırım sizi allah gönderdi :).

Auris'in tasarım gerçekten garip. Ben olsam bu iki arabayı da almazdım. :) Görüş, ön cam tasarımı gibi unsurlar her arabada herkes için değişik etkiler yaratabiliyor. Çünkü dediğiniz gibi yeni nesil arabalardaki bu eğimli cam tasarımları, limitleri zorlayacak şekildeler artık. Bazı insanlar bazı arabalara bindiklerinde bu tarz tasarımsal detaylara isyan ediyor. Örneğin ben de marka model gözetmeksizin bütün Fransız arabalarında binerken kafamı vuruyorum :) Adamlar bana göre yapmıyor. Auris'te sizin yaşadıklarınızın da benzer şeyler olduğunu düşünüyorum. İç tasarım da zevk meselesi. Gerçekten seven de var :)
İkisi arasında kalınırsa Auris dedim ama önceki mesajlarımda Leon alınası araçtır diye yazdığım da oldu. Turbosu ve altyapısı zorlanmadan sakin kullanılırsa, beklenti fiyatı dahilinde tutulursa gayet iyi arabadır. Halihazırda kullanılıyor da ailemizde, sakin sakin kullanıldığı için eksileri çok değil.
Ha şu konuda hala fikrim sabit: Şehir içi trafiğine girecek hiçbir araçta çift kavrama şanzıman makbul değildir. Bunu ben değil, sonuçları söylüyor. Her türlü yol koşulunda kullanabileceğimi varsaydığım için otomatik şanzımanlı araba alacak olsam bu asla çift kavamalı olmazdı.

bundan bir 10 sene önceye bakarsanız golf-jetta ya parası yetmeyenler genelde corolla alırlardı. gayette memnun kalır başka araba tercih etmezlerdi. toyoto dan devam ederlerdi.
şuanda duruma bakarsanız golfe parası yetmeyen gidip direk leon düşünüyor ve alıyor.
sürüş dinamiği konusu ise burda baya derin bir mevzu. dışardaki insanların umurunda değil. araba-yakıt-bakım masrafı-vergi*kaskolar derken kimse düşünmüyor artık.
süspansiyonlarıda çok kötü olsaydı leonun çıkalı kaç sene oldu şimdiye bu kadar satışları artarak devam etmezdi. en kötü sanayicilerden alfa, peugoeut.. deki gibi sürekli şunu duyardık; rot başları şöle oldu, takımlar bitik geldi...
sonuç olarak leon corolla/auris boşluğunu doldurmuş bir araba para kaygısı 2. el kaygısı varsa gider leon alırım. diğer konularda auris.
süspansiyon konusunda şunu eklemem gerek derin çukurlarda auris/corolla leondan çok daha kötü

Bu tip bir sınıflandırmaya katılamayacağım. Geçmişte ve hâlâ yaşadığım yer nedeniyle fazlaca pilot görüyordum, görüyorum. Pilotlar eskiden beri genelde Renault ve Toyota'ya biniyor (premium almayanlar). Hatta tam 10 yıl önceye denk geliyor, 2007 Corolla'nın yeni çıkışı. O ara çok fazla pilotta görünce kafamda pilot aracı imajı oluşturmuştu o kasalar (tamamıda füme ve gümüş griydi). Şuanda orta yaş ve üzeri pilotları Renault ve Toyota'da görüyorum. Daha genç olanlar Golf&Polo veya Bmw 1'e biniyor. Neden bu örneği verdim, pilotlar iyi kazanan kişiler. Bu tercihi paraya dayandırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, yaşadığınız yerde öyleydiyse bilemem.

Golf'e para yetmediği için şuna bakıyor tarzı yaklaşım, herkes bir gün Golfcü olacağa gidiyor ki Golf'ü samimi olarak beğenmeyen bir çok kişi gösterebilirim.

@sputnik herkes bir gün golf alacak gibi bir yaklaşım olarak düşünüp söylemedim. sadece insanımızın genel yaklaşımından bahsettim. golf alırsan çeyrek altın almış gibi bir iş yapmışsın gibi bir yaklaşımı olur insanımızın. iyi kötü olarak bir değerlendirmekten ziyade yazımın içeriği genelde ekonomik yönüne vurgu yapmak istedim. eski pliotlar onlara biniyor farklı bir mevzu bence. onların tercihi saygı duymak lazım :)
konumuza dönüp bir toyota aşığı bir insan olarak benzinli auris mi leon mu dersek üzülerek leon derim. vag gurubu ile arasının bu kadar açılması iyi değil.
dizel leon mu yoksa hibrit auris mi diye düşünürsem auris ancak öyle iyi bir seçenek olur.

@sputnik herkes bir gün golf alacak gibi bir yaklaşım olarak düşünüp söylemedim. sadece insanımızın genel yaklaşımından bahsettim. golf alırsan çeyrek altın almış gibi bir iş yapmışsın gibi bir yaklaşımı olur insanımızın. iyi kötü olarak bir değerlendirmekten ziyade yazımın içeriği genelde ekonomik yönüne vurgu yapmak istedim. eski pliotlar onlara biniyor farklı bir mevzu bence. onların tercihi saygı duymak lazım :)
konumuza dönüp bir toyota aşığı bir insan olarak benzinli auris mi leon mu dersek üzülerek leon derim. vag gurubu ile arasının bu kadar açılması iyi değil.
dizel leon mu yoksa hibrit auris mi diye düşünürsem auris ancak öyle iyi bir seçenek olur.

Bu mtv ile onunda şansı az, baya fazla km yapmak lazım.
Bu kıyaslamada yakıt vs. Leon öne çıkıyor. Uzun dönem kullanımda Auris'e göre geride bence. Şu VAG alanlar ve almak isteyipte almaya gücü yetmeyenler gibi bir algı yaratmaya çalışanlar varda, üstteki mesajı öyle algılayıp yorum yaptım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...