KAPALI Maksimum 100 Bin TL'ye Benzin veya LPG'li Tıp Öğrencisine Araç Tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
İyi günler dilerim forum sakinleri, 90-95-100 BİN TL gibi bir bütçeye sahibim. Tıp fakültesi öğrencisi olarak iki kapılı bir araba istiyorum. Benzin veya benzin+lpg olması kesinlikle tercihimdir. Aldığım arabayı uzun süre kullanıcam. Bundan dolayı kesinlikle az km ve temiz bir araba ariyorum. Aklımda birkaç model var.OPEL Corsa 1.0 Sport *Hundai İ20 1.4MP * Honda Crz Hybrid * Ford Fiesta Tecrübelerinizi,önerilerinizi bekliyorum.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
Araba uzerinde ameliyat yapmayacaksiniz herhalde diye umit ediyorum
Birde siradan ogrenci yoktur her meslek saygiyi gerektirir .
Her meslek saygı gerektirmez demedim,aynı şekilde araba üzerinde ameliyat da yapıcam demedim. Tekrar dediğim gibi tıp fakültesi veya herhangi bir fakulte okuduğum için yakıt olarak tercihlerim bir öğrenciye göre olmalı. Tıp işini de bir başka açı ile şöyle açıklıyım: arabamı sık sık sanayiye götürecek zamanım olmayacağı için az km temiz ve uzun yıllar beni uğraştırmayacak bir araba istiyorum. Tekrardan teşekürler

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Her meslek saygı gerektirmez demedim,aynı şekilde araba üzerinde ameliyat da yapıcam demedim. Tekrar dediğim gibi tıp fakültesi veya herhangi bir fakulte okuduğum için yakıt olarak tercihlerim bir öğrenciye göre olmalı. Tıp işini de bir başka açı ile şöyle açıklıyım: arabamı sık sık sanayiye götürecek zamanım olmayacağı için az km temiz ve uzun yıllar beni uğraştırmayacak bir araba istiyorum. Tekrardan teşekürler
Ben tesekkur ederim bu belirtme daha spesifik oldu haliyle bundan sonra basliga yardim edecekler kisiler icinde daha acik ve net olacaktir

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
136
303
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Ford Fiesta 1.0 Gtdi Black çok güzel bir tercih olabilir motor sesi ve sürüş dinamikleri olarak tatmin eder fakat uzun ömürlülük öncelikse atmosferik bir motor daha mantıklı olabilir.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
208 Gtı olabilir
seat ibiza olabilir dsg şanzumanlı
Ama en mantıklı seçenek bence 1. 0 fiesta Red veya Black
Opelin 1.0 motorlu corsası motor bakımından bir kaç yerde sorunlu olabileceğini duydum fordun ki kadar başarılı değil diye biliyorum
Kia proceed ler var o fiyatlara temizi bulunabilirse güzel bir alternatif olabilir

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
1.4 i20 kullanıcısı olarak Corsa ve Fiesta'dan daha geniş olduğunu söyleyebilirim. Tabi söylediğim Corsa ve Fiesta'nın bir önceki kasaları. Kalite olarak bence daha iyi ve konforu da gayet iyi. Sadece uzun yolda giderken biraz fazla ses alıyor gibi camlardan. Onun dışında 1.4 otomatik çok yakıyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Konuyla ilgili tüm alakasız mesajlar silinmiştir.

YÖNETİM EKİBİ, konuyu dağıtmamanız gerektiği konusunda gerekli olan uyarıyı yaptığı halde troll davranışlarda bulunan bu konudaki bütün üyeler, önümüzdeki dakikalar içerisinde uygun şekilde uyarılacak ve gerekli olanlar cezalandırılacaktır.

Konuyu açıyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.4 i20 kullanıcısı olarak Corsa ve Fiesta'dan daha geniş olduğunu söyleyebilirim. Tabi söylediğim Corsa ve Fiesta'nın bir önceki kasaları. Kalite olarak bence daha iyi ve konforu da gayet iyi. Sadece uzun yolda giderken biraz fazla ses alıyor gibi camlardan. Onun dışında 1.4 otomatik çok yakıyor.
Güncel kasalarına göre de i20 açık ara daha geniş.
Ben de i20 öneririm.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
1.4 otomatik tercih etmeyeceğim çünkü fiyatları daha yukarıda ve km ler çok yüksek. 1.4 manuel şuanlık genişlik ve LPG uyumu olarak 1. tercihim.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
208 Gtı olabilir
seat ibiza olabilir dsg şanzumanlı
Ama en mantıklı seçenek bence 1. 0 fiesta Red veya Black
Opelin 1.0 motorlu corsası motor bakımından bir kaç yerde sorunlu olabileceğini duydum fordun ki kadar başarılı değil diye biliyorum
Kia proceed ler var o fiyatlara temizi bulunabilirse güzel bir alternatif olabilir
208 Gti aslında olabilir ama volkswagen ve grubu şuan pek tercihim değil.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,434
2,645
Marka
Ford
15 Ocakta 2014 Fiesta 1.5tdci Titanium X araç aldım. Kısaca yorum yapabilirim. Öncelikle benimde aralarında kaldığım araçlar ve bütçeler seninle hemen hemen aynıydı. Clio 1.5dci Icon, Polo 1.6tdi comfortline, Hyundai i20 arasında git gel yaşıyordum. 7 senedir Focus 2 1.6tdci ghia kullanıyordum ve clio, i20 gibi daha hissiyatsız ve daha yumuşak araçlara geçmenin beni çokta rahatsız etmeyeceğini düşünüyordum. Bu kadar yanılacağımı hiç düşünmemiştim. Clio test sürüşüne çıktığımda direksiyondan hiçbir geri bildirim alamıyordum, vites kolu benim alışık olduğum gibi kısa yollu ve tak tak yerine oturan bir vites değildi artık. Tamam motor 90ps ama nedense bana öyle çokta atik gelmemişti. Virajlarda fazlaca yatıyordum. Çok çabuk soğudum araçtan. i20 lerde de style paket ve 1.4crdi lara inanılmaz paralar çekiyorlardı vaz geçtim. Şansıma Konya'da 28bin km'de bi fiesta denk geldi kazasız, boyasız değişensiz ilk sahibinden. 75beygir oluşu kafamı çok kurcalıyordu ama yinede gittim ve beğenip aracı aldım.

Şimdi sana kısaca Fiesta'nın + ve - lerinden bahsedeyim.

+Sürüş dinamikleri ve direksiyon hissiyatı çok güzel
+Standart ses sistemi b sınıfı standart ses sistemlerine göre daha başarılı
+Donanım olarak gayet zengin
+Görünüşü gayet sportif

-Multimedya ekranı yok, anca Sony paketli denk getirirsen ufak bir multimedya ekranla geliyor.
-Bagaj ufak ama benim gibi bekarsan çok rahatsız etmiyor.
-190 boyundaysan koltuğu kendine göre ayarladığında arka koltuğa oturmak biraz zorlaşıyor.(tüm b segmenti için geçerli sayılabilir)
-Ses sisteminde yüksek ses ile dinlerken basslarda ön kapı tutamaçlarından ses gelebiliyor.

Tavisye eder miyim fieastayı ? Eğer araba sürmekten keyif alan, virajlardan virajlara arabayı atıp limitlerini zorlamaktan hoşlanan biriysen b segmentinde alabileceğin en iyi araba. Motoru 75 beygir fakat gidişi gayet yeterli. Ama alacağın araçta biraz daha konfor ve bagaj hacmi arıyorsan başka araç bakmanı öneririm.

mehmethanylmz

Mehmethan Yılmaz
Senkromeççi
12 Nis 2020
15
0
60
24
Çorum
15 Ocakta 2014 Fiesta 1.5tdci Titanium X araç aldım. Kısaca yorum yapabilirim. Öncelikle benimde aralarında kaldığım araçlar ve bütçeler seninle hemen hemen aynıydı. Clio 1.5dci Icon, Polo 1.6tdi comfortline, Hyundai i20 arasında git gel yaşıyordum. 7 senedir Focus 2 1.6tdci ghia kullanıyordum ve clio, i20 gibi daha hissiyatsız ve daha yumuşak araçlara geçmenin beni çokta rahatsız etmeyeceğini düşünüyordum. Bu kadar yanılacağımı hiç düşünmemiştim. Clio test sürüşüne çıktığımda direksiyondan hiçbir geri bildirim alamıyordum, vites kolu benim alışık olduğum gibi kısa yollu ve tak tak yerine oturan bir vites değildi artık. Tamam motor 90ps ama nedense bana öyle çokta atik gelmemişti. Virajlarda fazlaca yatıyordum. Çok çabuk soğudum araçtan. i20 lerde de style paket ve 1.4crdi lara inanılmaz paralar çekiyorlardı vaz geçtim. Şansıma Konya'da 28bin km'de bi fiesta denk geldi kazasız, boyasız değişensiz ilk sahibinden. 75beygir oluşu kafamı çok kurcalıyordu ama yinede gittim ve beğenip aracı aldım.

Şimdi sana kısaca Fiesta'nın + ve - lerinden bahsedeyim.

+Sürüş dinamikleri ve direksiyon hissiyatı çok güzel
+Standart ses sistemi b sınıfı standart ses sistemlerine göre daha başarılı
+Donanım olarak gayet zengin
+Görünüşü gayet sportif

-Multimedya ekranı yok, anca Sony paketli denk getirirsen ufak bir multimedya ekranla geliyor.
-Bagaj ufak ama benim gibi bekarsan çok rahatsız etmiyor.
-190 boyundaysan koltuğu kendine göre ayarladığında arka koltuğa oturmak biraz zorlaşıyor.(tüm b segmenti için geçerli sayılabilir)
-Ses sisteminde yüksek ses ile dinlerken basslarda ön kapı tutamaçlarından ses gelebiliyor.

Tavisye eder miyim fieastayı ? Eğer araba sürmekten keyif alan, virajlardan virajlara arabayı atıp limitlerini zorlamaktan hoşlanan biriysen b segmentinde alabileceğin en iyi araba. Motoru 75 beygir fakat gidişi gayet yeterli. Ama alacağın araçta biraz daha konfor ve bagaj hacmi arıyorsan başka araç bakmanı öneririm.
Yorumalrınız ve tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim. Aklımda bulunuyor olucak. Tek sorun baktığım fiesta 3 silindir 999cc .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım