KAPALI Maksimum 300.000TL'ye Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrenbaskan

Evren Başkan
Senkromeççi
18 Ocak 2021
21
9
70
34
İstanbul
Marka
Renault
Merhaba,

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Foruma yeni üye oldum; ancak Sinan Koç'u yıllardır takip ederim. Ara sıra buralara da bakmışlığım vardır.

Sahip olduğum aracı yarın satışa çıkaracağım. Sonrasında, hazırlamış olduğum bir plana göre hareket ederek, kısmet olursa, Mart ayında yeni bir araç alacağım.

Konuyu biraz erken açmak istedim. 2021 model araçlar gelecek Türkiye'ye. Muhtemelen 2.el piyasası da etkilenecek. Bu süreçte fikir alışverişleri ve seçenekler de değişiklik gösterebilir diye düşünüyorum.

Çok da uzatmadan neler aradığımı belirteyim:
- Otomatik Vites
- Benzinli
- Maksimum 15.000 KM
- Kazasız, Hasarsız, Tramersiz
- Minimum 2019 model
- Yalıtım
- Konfor
- Malzeme Kalitesi

Bunların dışında Yakıt Tüketimi'nin normal kullanımda (İstanbul'da) 8'i geçmemesi.

Arabayı uzun süre kullanmak için alacağım. Tahminen 5-6 sene kullanırım.

Kriterlerime göre araştırma yaptığımda, Golf 1.5 TSI ACT 150 PS DSG modelinin benim için en uygun seçenek olduğuna kanaat getirdim.

Çok zor gözüküyor; ancak biraz daha yukarılara çıkabilirsem Passat ve Audi A3 Sedan da bir seçenek olacak benim için.

Yukarıdaki Golf modelinin Highline donanımı ile Passat'ın ya da Audi A3 Sedan'ın boş donanımı arasında seçim nasıl olmalıdır sizce?

Ayrıyeten genel olarak önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla,

Evren Başkan

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Golf ile Audi sedan arasında çok marjinal bir fark yok(tabiyki iç malzeme kalitesi daha iyi gölge göre) ama Golf e bindiğinde de neden bunu aldım hissi yaşanmaz bütçeyi zorlamaya gerek yok, hayırlısi olsun

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
300 bin bandında tercihim direkt sıfır Elegance Civic Sedan olur. 1.5 turbo 180 hp cvt gayet güzel performans ve tüketim sunuyor. Elegance pakette ön-arka park sensörleri, led far, cam tavan, android auto gibi oldukça doyurucu donanımlar da mevcut. Kriterleriniz arasında rakiplerine oranla karşılamakta zorlanacağı tek şey yalıtım olur. Ama bunun yanında donanım, konfor, sürüş zevki, motor performansı ve tüketim dengesi gibi konularda düşündüğünüz araçların bazılarına denk, bazılarından daha iyi.

Son düzenleme:

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Sıfır km Leon bakmanızı öneririm lansaman fiyatı 1.0 dsg için 231.000 olarak açıklanmış. Kalan parayla istediğiniz donanımları fazlasıyla ekleyebilirsiniz :) Yalıtım ve malzeme kalitesine bir şey diyemem ama o fiyat farkı için ben katlanırdım.

evrenbaskan

Evren Başkan
Senkromeççi
18 Ocak 2021
21
9
70
34
İstanbul
Marka
Renault
Sıfır km Leon bakmanızı öneririm lansaman fiyatı 1.0 dsg için 231.000 olarak açıklanmış. Kalan parayla istediğiniz donanımları fazlasıyla ekleyebilirsiniz :) Yalıtım ve malzeme kalitesine bir şey diyemem ama o fiyat farkı için ben katlanırdım.

Leon ile ilgili epey trim sesi şikayeti okumuştum. Ayrıca yalıtım ve malzeme kalitesi oldukça önemli benim için. :)

300 bin bandında tercihim direkt sıfır Elegance Civic Sedan olur. 1.5 turbo 180 hp cvt gayet güzel performans ve tüketim sunuyor. Elegance pakette ön-arka park sensörleri, led far, cam tavan, android auto gibi oldukça doyurucu donanımlar da mevcut. Kriterleriniz arasında rakiplerine oranla karşılamakta zorlanacağı tek şey yalıtım olur. Ama bunun yanında donanım, konfor, sürüş zevki, motor performansı ve tüketim dengesi gibi konularda düşündüğünüz araçların bazılarına denk, bazılarından daha iyi.

Biraz göz gezdirdim. Performans olarak Golf'ten bir farkı yok gibi geldi bana. Bir de yakıt tüketimi daha fazla. Birkaç video izledim Civic ile ilgili. Videolardan bile yalıtımının Golf kadar iyi olmadığı belli oluyor. Yalıtım da benim için çok önemli. Çünkü aracı uzun süre keyifle kullanmak istiyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Bu seçeneklerden birini alacak olsam 1.5 tsi highline golf alırdım.

Favorilerimdeki Golf Highline satıldı. 2019 modeldi ve 124 KM'deydi. Aradığım kriterlerdeki Golf Highlinelar'ın en uygunu 320.000 TL civarı şu an. Hayırlısı olsun diyeyim. Umarım 2 ay sonra fiyatlar daha da artmış olmaz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz göz gezdirdim. Performans olarak Golf'ten bir farkı yok gibi geldi bana. Bir de yakıt tüketimi daha fazla. Birkaç video izledim Civic ile ilgili. Videolardan bile yalıtımının Golf kadar iyi olmadığı belli oluyor. Yalıtım da benim için çok önemli. Çünkü aracı uzun süre keyifle kullanmak istiyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim.
O zaman oyum Business Passat'tan yanadır. Bu seçenekler arasından ben kendime alıyor olsam D segment tercih ederim.

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
Çıkıntılık yapmış gibi olmayım da naçizane söylemek istedim. DSG olayından dolayı çift kavrama otomatik arabalarla hiç ilgilenmedim.Sizin golf ve passat eklemenize istinaden bmw 1 ve insignia'yı önermek istedim.

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
412
998
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Yalıtım ve genel kalite önemliyse direkt olarak Leon'dan uzak durun. Eski Leon kullanıcısıyım. İnanın Giuletta trim sesi konusunda çok daha iyi. Sürüş kalitesi konusuna girmiyorum bile

Insignia ve BMW 1'e ek olarak ben de makyajlı kasa benzinli tam otomatik bir Volvo V40 önerebilirim. V 40, süspansiyon konusunda bir tık sert ama genel konfor, koltuk rahatlığı vs gayet iyi.

Tabi sizin keyfiniz ama biraz da farklı bir araba tecrübe etmek hoş gelebilir insana artık her yer golf Passat sıkılmışızdır belki :)

evrenbaskan

Evren Başkan
Senkromeççi
18 Ocak 2021
21
9
70
34
İstanbul
Marka
Renault
Yalıtım ve genel kalite önemliyse direkt olarak Leon'dan uzak durun. Eski Leon kullanıcısıyım. İnanın Giuletta trim sesi konusunda çok daha iyi. Sürüş kalitesi konusuna girmiyorum bile

Insignia ve BMW 1'e ek olarak ben de makyajlı kasa benzinli tam otomatik bir Volvo V40 önerebilirim. V 40, süspansiyon konusunda bir tık sert ama genel konfor, koltuk rahatlığı vs gayet iyi.

Tabi sizin keyfiniz ama biraz da farklı bir araba tecrübe etmek hoş gelebilir insana artık her yer golf Passat sıkılmışızdır belki :)

Bilgilendirme için teşekkür ederim. BMW 1 serisini düşünmüyorum. Volvo markasını severim. Ancak hem aradığım aralıkta 2019 yada 2020 model bulamıyorum, hem de konsol tasarımı çok çok kötü geliyor gözüme. :)

Çıkıntılık yapmış gibi olmayım da naçizane söylemek istedim. DSG olayından dolayı çift kavrama otomatik arabalarla hiç ilgilenmedim.Sizin golf ve passat eklemenize istinaden bmw 1 ve insignia'yı önermek istedim.

Passat Business fiyatına geldiği için Insignia'yı da düşünmüyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim.

evrenbaskan

Evren Başkan
Senkromeççi
18 Ocak 2021
21
9
70
34
İstanbul
Marka
Renault

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Skoda Kamiq yalıtım ve malzeme kalitesi açısından nasıl bir araç? On binlerce km yaptıktan sonra da tok olabilecek mi?
Türkiye'de hiçbir ustaya güvenemiyorum maalesef. 300.000 TL verip de aracın sökülmesine izin veremem. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Sinan Koç'un uçan halı projesinde ço kbaşarılı sonuçlar elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Subigaraj işinin ehli yerlerin başında. Kesin kanaatiniz zaten golf/passat oluşmuş gibi, hakkınızda hayırlısı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Fiyatı 300k‘nın biraz üzerinde ama videolardan izlediğim kadarıyla çok beğendim Octi’yi. Eğer maddiyat el veriyorsa düşünebilirsiniz sıfır km olarak.
89D7A854-DC7F-49CF-9EC6-02342B52C730.png

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,816
2,085
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Fiyatı 300k‘nın biraz üzerinde ama videolardan izlediğim kadarıyla çok beğendim Octi’yi. Eğer maddiyat el veriyorsa düşünebilirsiniz sıfır km olarak.Ekli dosyayı görüntüle 33123
Sadece izlediğim inceleme videolarına göre konuşuyorum, yeni Octavia tecrübem olmadı.Yeni haliyle yalıtım konusu iyileştirilmiş, iç mekan kaliteli ve gerçekten premiuma yakın desek yeridir.Dış tasarımda bence C segmentte en şık olanlardan biri.Bu paraları verecek olsam C sedan olarak ilk bakacağım araç olur kendileri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım