Mazda ikinci jenerasyon SKYACTIV motoruyla ilgili ilk bilgiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İkinci jenerasyonuyla kullanıcıların karşısına 2018 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen yeni motorun yapılan geliştirmeler sonucu halihazırda sunulandan tüketim bazında yüzde 30 oranında daha verimli olacağı söyleniyor

bu verimliliği elde etmek konusunda yakıt/hava karşımının basıncından faydalanacak olan Mazda, bu sayede geleneksel motorlarda kullanılan bujilerden çok daha verimli sonuç elde etmeyi planlanıyor. İlk olarak Mazda 3’e entegre edilmesi beklenen yeni motorun bir litrelik yakıtla yaklaşık 30 kilometrelik mesafe kat edebileceği de bu yöntemin karbon salınımda daha düşük değerlerin elde edilmesinde rol oynadığı kaynaklardan gelen bilgiler arasında. Elektrikli otomobillerin üretimine 2019 yılında başlayacak olan Mazda’nın 2021 yılındaysa yeni nesil içten yanmalı motor ve elektrik motor kombinasyonlu hibrit modelleri sunması bekleniyor.

Bu teknolojiyle birlikte Mazda’nın homojen dolgulu sıkıştırma ateşlemesine sahip motorlara (HCCI) geçiş sürecinin pratiği yaptığı ifade edilirken, dizel motorun çalışma prensibiyle benzinli motorun avantajlarının tek noktada buluştuğu bu motorlar tüketim değerleriyle gelecekte çok daha verimli bir yapıyla karşımıza çıkacak.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Benzinli motorda 1 lt ile 30km yapabilirlerse (büyük olasılık baya sakin şehir dışı kullandır) ama olsun elektrikli arabaların varlığı sorgulatır

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam elektrikli arabalar güzel temizde o elektriği nasıl sağlayacağımız da önemli bence hala önü açık değil elektrikli otomobillerin
Ya adamlar amerikalilara ne bilim avrupaya gore yapiyor bizim gibi cok kalabalik metropol yerlerde giderek insanlari daracik evlere mahkum ediyorlar. Bizim karsimizda 3 gokdelen var 45 kattan fazla diye hatirliyorum. Adam arabasini nerede sarj edecek. Hadi herseyi cozduler bunca insana sarj istasyonu cok zor. Adam almis teslasini garajindan video cekio aha gel burda cek yani

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ya adamlar amerikalilara ne bilim avrupaya gore yapiyor bizim gibi cok kalabalik metropol yerlerde giderek insanlari daracik evlere mahkum ediyorlar. Bizim karsimizda 3 gokdelen var 45 kattan fazla diye hatirliyorum. Adam arabasini nerede sarj edecek. Hadi herseyi cozduler bunca insana sarj istasyonu cok zor. Adam almis teslasini garajindan video cekio aha gel burda cek yani

Hocam herkesin düşününki istasyonu da oldu peki o kadar elektriği nasıl üreteceğiz

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Fluence yurudugunde arka salinimi biliyorsun o zaman ? Hani abi nolur birak beni deyip gezinen bir araba o. Heh o hizlara herhangi bir mazda ile cik demek istedigimi anlayacaksin. O hizlara cikarsin sikinti yokda saglam eve geri donermisin o mesele :D
Hocam Fluence gibi yürüyüp Mazda gibi yol tutsun istiyorum :D Çok mu şey istiyoruz

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Performansın amacı ara hızlanmalar bide yokuşta yığılmaları engellemek yoksa ben zannetmiyorum kimsenin her ışıkta önce ben kalkmalıyım ya da işe giderken bakalım bugun kaç dk gideceğiz diye süre kasacağını :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Orası öyle ancak insan biraz yürüsün ister yani artık ciddi paralar veriliyor araçlara.

Kişiden kişiye değişir belki biraz ego meselesi ama gaza bastığın zaman o his olacak biraz :D
valla 1.6 atmosferik 120 bg arabaya sahıbım 5 defa uzun yol yaptım ucu full dolu seklınde 2 sı hafıf yukle. hıcbırınde ne sollamada gerı kaldım ne ara hızlanmada . yada sehır ıcınde ya su bıraz daha hızlı olmalı dedıgım zamanda alıyorum manuel e 2. vıtese kadar cevırıyorum 6.200 devır ıkıncı vıteste 120. bu ınsanlar c segmentınden baska ne beklıyor ınan anlayamıyorum :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
valla 1.6 atmosferik 120 bg arabaya sahıbım 5 defa uzun yol yaptım ucu full dolu seklınde 2 sı hafıf yukle. hıcbırınde ne sollamada gerı kaldım ne ara hızlanmada . yada sehır ıcınde ya su bıraz daha hızlı olmalı dedıgım zamanda alıyorum manuel e 2. vıtese kadar cevırıyorum 6.200 devır ıkıncı vıteste 120. bu ınsanlar c segmentınden baska ne beklıyor ınan anlayamıyorum :D
Bende 4 ileri otomatik 128 bg cerato kullandım bir süre ve lpg de kullandım hep 180 li hızlara rahatça çıktım ve motor bana gayet yeterli gelmişti ama çokta performans olarak etkilemediğini söylemem gerekir

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bende 4 ileri otomatik 128 bg cerato kullandım bir süre ve lpg de kullandım hep 180 li hızlara rahatça çıktım ve motor bana gayet yeterli gelmişti ama çokta performans olarak etkilemediğini söylemem gerekir
ya beklentıye baglı bırazda. sonucta benımkı 4 kapılı bır panamera degılkı aıle arabası maksatlı uretımı yapılmıs . eger hızlanıyor ve bogulmuyorsa ısteklere cevap verıyorsa o araba bana tamamdır

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ya beklentıye baglı bırazda. sonucta benımkı 4 kapılı bır panamera degılkı aıle arabası maksatlı uretımı yapılmıs . eger hızlanıyor ve bogulmuyorsa ısteklere cevap verıyorsa o araba bana tamamdır
Bir araba için her konuda öyle mesela benim kullandığım insignia kullanışlılık ve hacim ve arka baş (185cm limit) olarak sınıfının en kötüsü olabilir ama ben genelde tek kullanıyorum ve öyle bir beklentim de yok o yüzden o da beni rahatsız etmiyor mesela. Zaten mükemmel hiç bir şey yoktur sizin için en iyisi vardır.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ben iktidar olsam (tek başıma?) ve yerli otomobil yapma amacım olsa, giderim mazda'ya motor teknolojilerini paylaşmak ve ortak üretim yapmak için çabalarım.
ya mazda sahıbıyım ama servıs agı sıkıntısı var apacık ortada. mazda turkıyede yeterı kadar onem vermıyor dogus gıbı ulassanızda takan yok sızı eger servısını tanıyorsanız ısınız goruluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım