Mazda Mx-5 1.5

kadiogluakin

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
13
112
685
Otopark'ta son dönemde bolca mx-5 testi gördük ama hem biraz modifiyeli bir miata testi yapıp hem de günlük arabam olduğu için uzun süreli kullanım deneyimimi paylaşabilirim.

Aracımda Eibach Pro-Kit yaylar, Eibach 15mm spacerlar, miata'ya özel kapı burçları, iskender usta'dan bir son susturucu, 17 inç jantlar gibi eklemeler mevcut.

IMG_2414 3.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
jantlar çok hoş duruyor, Plastidip falan mı acaba ? :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Jantlar ancak bu kadar yakışabilir bir arabaya.

Ama özellikle ön disk ve balatanın küçük olması maalesef göz tırmalıyor. Araba hafif olduğundan yüksek ihtimalle yeterli oluyordur amaimkan varsa ön diskleri büyütmekte fayda var gibi.

Bir de, stock miata'da en çok şikayet yana yatmadan dolayı idi. Eibach yay ile Sinan'ın görüşlerini paylaşmasını isteriz.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@kadiogluakin çok güzel bir aracınız var iyi günlerde kullanınız, aracın her şeyi dört dörtlük gözüküyor Eibach Pro-Kit almanız mantıklı bir hamle olmuş testlerde çok kez pist kullanımında hafif yana yatması vardı, o düzelmiştir büyük ihtimalle.Jantlar konusunda emin olun ben de çok beğendim ,yalnız gövde rengi ile aynı olması jantları karanlıkta kaybettirir diye düşünüyorum, jantları öne çıkarmak istiyorsanız aşağıdaki gibi güzel bir ''Gun Metal'' rengine boyamanızı tavsiye ederim.Hayır gerek yok derseniz böyle de güzel duruyor.:)

hotness-5.jpg

Son düzenleme:

kadiogluakin

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
13
112
685
Jantlar ancak bu kadar yakışabilir bir arabaya.

Ama özellikle ön disk ve balatanın küçük olması maalesef göz tırmalıyor. Araba hafif olduğundan yüksek ihtimalle yeterli oluyordur amaimkan varsa ön diskleri büyütmekte fayda var gibi.

Bir de, stock miata'da en çok şikayet yana yatmadan dolayı idi. Eibach yay ile Sinan'ın görüşlerini paylaşmasını isteriz.
Belki disklerimi 2.0 diskleri ile değiştirebilirim. Bunlar 250 onlar 280 mm. 4-6 piston aftermarket fren seçenekleri var ama güç arttırmak için pek bir seçenek olmayan bir arabada frenlere bu kadar para harcamayı kendimi ikna edemedim.

kadiogluakin

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
13
112
685
Birkaç fotoğraf daha yüklemek istedim. Alttaki fotoğraftaki beyaz silüeti ben taktım. Normalde orada yolcu airbag uyarısı oluyor. Amerikan Miata forumundan bir adam kendi arabası için bazı ıvır zıvırlar üretiyor blogu üzerinden başkalarına da satıyor bunun gibi.

IMG_2740.jpg
IMG_2777.jpg

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
231
226
1,185
İstanbul
Marka
BMW
Hayalimdeki araçlardan bir tanesidir. Böyle güzellikleri gördükçe insan kocaman bir iç çekiyor. Kazasız belasız günlerde güle güle kullanın inşallah. Hatta bir de Maşallah.. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aracınız çok şık güle güle kullanın. Çoğu kişi gibi benim de çok sevdiğim bir arabadır.
Belki disklerimi 2.0 diskleri ile değiştirebilirim. Bunlar 250 onlar 280 mm. 4-6 piston aftermarket fren seçenekleri var ama güç arttırmak için pek bir seçenek olmayan bir arabada frenlere bu kadar para harcamayı kendimi ikna edemedim.
Fren meselesine belki ben ikna ederim :D
Eğer spacer, yay gibi ağırlık dağılımı eğlencelerini azaltıcı uygulamalar yaptıysanız muhtemelen fırsat buldukça arabanın limitlerine çıkacak şekilde kullanıyorsunuzdur. Pistlere filan giriyor olmanız muhtemel. Yolları bırakıp pistlere girerseniz mevcut disklerin, kaliperlerin ve balataların yetersiz geleceğini düşünüyorum. En azından pistte bana öyle gelmişti. Yüksek eğimli sıkı dağ yolu sürüşlerinde de, özellikle iniş esnasında frenler yetersiz kalabilir. Diskleri büyütmenizi tavsiye ederim.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Cidden çok iyi duruyor, güle güle kullanın.

Ufak bir öneri; civataları da siyahla değiştirirseniz jant renginde iyi kamufle olur, daha şık durur.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Otopark'ta son dönemde bolca mx-5 testi gördük ama hem biraz modifiyeli bir miata testi yapıp hem de günlük arabam olduğu için uzun süreli kullanım deneyimimi paylaşabilirim.

Aracımda Eibach Pro-Kit yaylar, Eibach 15mm spacerlar, miata'ya özel kapı burçları, iskender usta'dan bir son susturucu, 17 inç jantlar gibi eklemeler mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 15275

Kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım