KAPALI Mazda MX-5 Alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Selam arkadaşlar,

Kardeşime ufak çaplı bir araba aldıktan sonra(Nissan Micra 1.2 Benzin), sıra bana geldi. Babam coupe tarzı araçları sevmez fakat şansımı deneyim Mazda MX-5'i göstereyim dedim, çok sevdi. İstediğimiz rengiyle vs araç 160 bin tl. Kafamın karıştığı nokta da burası, sizce bu fiyata değer mi, araç okula git gel de kullanılacak, beni uzun seneler götürür mü, satınca rahat satabilir miyim, daha iyi alternatifleri var mı(sadece roadster olması zorunlu değil) gibi sorulara cevap verebilecek Mazda ve otomobil hastalarını bekliyorum.

Sevgiler.

Aracın resmi internet sitesi: https://www.mazda.com.tr/modeller/mazda-mx-5/
maxresdefault.jpg

03.6_OVERVIEW_Gallery_Highlights_Medium_LHD_468x318px.jpg

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Benimde ciddi olarak düşündüğüm araçlardan birisi. İkinci eli, yedek parçası vs. hiçbiri umrumda olmuyor bu arabayı görünce. Öyle bir moda giriyorum otomatik.

Belkide OTOPARK incelemesi yüzündendir..
Otopark.com incelemesini babama izlettim dedi ki bunlar Mazda'dan para alıyorlardır :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Araba çok güzel. Olumlu yanları arkadan itişli olması ve tasarımının rakiplerine göre güzel olması. Onun dışında az çok piyasası oluşmuş bir araç satarken diğer coupe'lere göre çok zor satılmaz. Olumsuz yanları ise coupe olduğundan dolayı bir nebze zor satılması, gücünün fazla olmaması ve kalite olarak fiyatının altında olması.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Ben de şu an MX-5 almak için arabamın satılmasını bekliyorum, tek kişi kullanılacaksa bence çok mantıklı(ben de günlük okula git-gel kullanacağım, benzer konumdayız). Skyactiv motor gayet az yakıyor otomobilin hafifliğiyle de birleşince. Tek problem boyutları, o da sığıyorsanız ve rahat ediyorsanız, eşya gözleri yeterli gelirse problem değil. Eğer bir C hatch düzeyinde yalıtım vs. beklentisine girmeden alırsanız bence çok uzun süre kullanırsınız. Yukarıda biri yazmış, benim de tavsiyem temiz ikinci el olur sıfırdan ziyade eğer RF düşünmüyorsanız.

Aslında bir teste çıkmak lazım ama, nerede test aracı var bilmiyorum

Son düzenleme:

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Ben de şu an MX-5 almak için arabamın satılmasını bekliyorum, tek kişi kullanılacaksa bence çok mantıklı(ben de günlük okula git-gel kullanacağım, benzer konumdayız). Skyactiv motor gayet az yakıyor otomobilin hafifliğiyle de birleşince. Tek problem boyutları, o da sığıyorsanız ve rahat ediyorsanız, eşya gözleri yeterli gelirse problem değil. Eğer bir C hatch düzeyinde yalıtım vs. beklentisine girmeden alırsanız bence çok uzun süre kullanırsınız. Yukarıda biri yazmış, benim de tavsiyem temiz ikinci el olur sıfırdan ziyade eğer RF düşünmüyorsanız.

Aslında bir teste çıkmak lazım ama, nerede test aracı var bilmiyorum
Test aracı sorgulatmak için bayiilerle telefon görüşmesi yaptım ama iki kere Borusan'dan araç aldıktan sonra buralar çok gayri resmi geldi açıkçası. Araç çıkartmam diyor kendi başına, "aracın kıçı kayıyor yağmurda" gibi tabirleri kullanmaktan çekinmiyorlar. Sen ikinci el 2016 model mi düşünüyorsun, veya düşündüğün bir ilan var mı, varsa paylaşırsan sevinirim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,293
1
9,444
4,970
kocaeli
Aracın 2 kisilik olmasi sizin için problem teskil etmeyecekse alınır ...

Hayranı oldugum bir araç , geçenlerde izmit sanayide apaçi eline düşmüş bir tane gördüm baya üzüldüm .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Test aracı sorgulatmak için bayiilerle telefon görüşmesi yaptım ama iki kere Borusan'dan araç aldıktan sonra buralar çok gayri resmi geldi açıkçası. Araç çıkartmam diyor kendi başına, "aracın kıçı kayıyor yağmurda" gibi tabirleri kullanmaktan çekinmiyorlar. Sen ikinci el 2016 model mi düşünüyorsun, veya düşündüğün bir ilan var mı, varsa paylaşırsan sevinirim.
Özel mesaj gönderdim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Nerede oturuyordunuz servis onerebilirim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tereddütsüz alınır, ileride satmak isterseniz de rahatlıkla satılır. Onu düşünmeyin. Arkadaşlarla tek arabaya doluşup bir yerlere gitme gibi aktiviteleriniz yoksa alınır. İçine sığıyorsanız alınır.

Çok fazla tereddütte bırakmayan, her şeyi ortada bir araba aslında. Yukarıda yazdığım konulardaki cevaplar da net. Parasını ise mevcut piyasa düşünüldüğünde kesinlikle hak ediyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tereddütsüz alınır, ileride satmak isterseniz de rahatlıkla satılır. Onu düşünmeyin. Arkadaşlarla tek arabaya doluşup bir yerlere gitme gibi aktiviteleriniz yoksa alınır. İçine sığıyorsanız alınır.

Çok fazla tereddütte bırakmayan, her şeyi ortada bir araba aslında. Yukarıda yazdığım konulardaki cevaplar da net. Parasını ise mevcut piyasa düşünüldüğünde kesinlikle hak ediyor.
Simdi sen soyleyince simsek cakti abi hakikaten ici kucuk ya. Sanirim tek eksisi bu . Lastik bulmak zor muydu kolay miydi ikilemde kaldim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım