KAPALI Mazda MX-5 Alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Selam arkadaşlar,

Kardeşime ufak çaplı bir araba aldıktan sonra(Nissan Micra 1.2 Benzin), sıra bana geldi. Babam coupe tarzı araçları sevmez fakat şansımı deneyim Mazda MX-5'i göstereyim dedim, çok sevdi. İstediğimiz rengiyle vs araç 160 bin tl. Kafamın karıştığı nokta da burası, sizce bu fiyata değer mi, araç okula git gel de kullanılacak, beni uzun seneler götürür mü, satınca rahat satabilir miyim, daha iyi alternatifleri var mı(sadece roadster olması zorunlu değil) gibi sorulara cevap verebilecek Mazda ve otomobil hastalarını bekliyorum.

Sevgiler.

Aracın resmi internet sitesi: https://www.mazda.com.tr/modeller/mazda-mx-5/
maxresdefault.jpg

03.6_OVERVIEW_Gallery_Highlights_Medium_LHD_468x318px.jpg

Son düzenleme:

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Alınır şahsen ben almak isterdim hatta gider az km de olanlardan alırdım bir de BMW 2.18 lere bakardım 2 si arasında gidip geliyorum hayal dunyamda
218i benim de çok istediğim bir arabaydı, MX-5'le ikisi arasında çok kaldım ben de hayal dünyamda :D:D Ama gerçeğe baktığımızda aralarında hiç de az olmayan bir fiyat farkı var 2.elde de sıfırda da

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İnternet sitesinde çalışma var sanırım, açılmıyor. Test sürüşü imkanı da var mı peki?
Tabi test araclari vardi. Ama an itibari ile mx5 lansmani coktan bittigi icin artik bulunmuyorda olabilir malum mazda turkiye az sayida mx5 getirdigi icin bi ara test araclarinida satmislardi arayip onceden sormak lazim kesinlikle

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,814
1
4,142
3,770
İstanbul
Marka
MINI
İkinci el almak daha mantıklıdır diye düşünüyorum. Ya da o paralara aynı zevki vermese de sıfıra 160 verileceğine ikinci el 218i cabrio da olabilir. Mx5 in sürüş dinamikleri,hissiyatı vs apayrı tabii ki ama okula gidip gelmelik, cabrio olsun keyifli olsun derseniz, bir de 4 kişi zorla da olsa oturma imkanı olduğundan 218 de güzel seçenek.
Ayrıca okuldan bi arkadaşım mx5 ile her gün gidip geliyor, yakıtından aşırı memnun

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar yazmışlar zaten ben de biraz iddialı konuşayım bu paranın alabileceği en yüksek modelli alınası sürücü otomobilidir.Şahsen gücüm yetse iç hacmine, ikinci eline vs bakmadan alırım.Siz de bir düşünün derim yalnız sıfır almanıza gerek yok 110 bin tl sularına çok temiz ikinci elleri var.He eğer ki ikinci el problemse Türkiye gibi bir yerde BMW 2'nin her zaman müşterisi olur.Ama yine ikisi arasında Mazda MX-5 tercihi kesinlikle daha alınası benim için.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Şimdi muhtemelen karşı çıkan bir sürü insan olur fakat mx5 harika bir araç olmasına rağmen 1.5 motorlu bir araca 160 bin lira vermemi sağlayacak konumda değil maalesef.

Bunların gözümdaki tek eksisi otomatik olması. Belki bayilerle konuşulduğunda benzer fiyatlara manuel bulunabilir. Böyle seçenek varken de açıkçası ben mx5 düşünmezdim. 160 bin lira mx5 in satış mentalitesine ters bence
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2017-subaru-brz-2.0-r-premium-507758893/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-kasa-subaru-brz-2.0r-premium-508838975/detay

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şimdi muhtemelen karşı çıkan bir sürü insan olur fakat mx5 harika bir araç olmasına rağmen 1.5 motorlu bir araca 160 bin lira vermemi sağlayacak konumda değil maalesef.

Bunların gözümdaki tek eksisi otomatik olması. Belki bayilerle konuşulduğunda benzer fiyatlara manuel bulunabilir. Böyle seçenek varken de açıkçası ben mx5 düşünmezdim. 160 bin lira mx5 in satış mentalitesine ters bence
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2017-subaru-brz-2.0-r-premium-507758893/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-kasa-subaru-brz-2.0r-premium-508838975/detay
Hocam 1.5 ama araba utanmasa benden zayif. O agirlikla o motor o fiyata bedava oyle diyeyim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Mx-5 sürüş zevki konusunda gerçekten iyi bir makine olsa da, motor gücü - kasa ağırlığı dengesi yeterli seviyede olsa da 160 bin lira bayıldığım bir makinede ' yeterli 'den fazlasını isterim. 1.5 atmosferik motorlu bir araca kralı olsa 160 bin lira bayılmam. 2.0 versiyonu 160 olsa gözüm kapalı alırım.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Mx-5 sürüş zevki konusunda gerçekten iyi bir makine olsa da, motor gücü - kasa ağırlığı dengesi yeterli seviyede olsa da 160 bin lira bayıldığım bir makinede ' yeterli 'den fazlasını isterim. 1.5 atmosferik motorlu bir araca kralı olsa 160 bin lira bayılmam. 2.0 versiyonu 160 olsa gözüm kapalı alırım.
Soyledigimi video ile kanitliyorum o zaman
Eger bu mx5 hala bu haliyle yeterli degilse 2.0 olanida var. Artik oda kimi tokatlar bilmiyorum :D

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Sevgili Cenk, Türkiye'de yaşadığını unutma :)

Sadece hacimden dolayı Mtv'de ki fark 2300-TL bunun üzerine yakıt ekonomisini koyup düşününce Türkiye pazarı için mx-5 öpüpte başımıza koyulası bir model.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

Sadece hacimden dolayı Mtv'de ki fark 2300-TL bunun üzerine yakıt ekonomisini koyup düşününce Türkiye pazarı için mx-5 öpüpte başımıza koyulası bir model.
Arabanin hacim olarak biraz sikintisi var onun harici o fiyata gunumuzde bedava resmen.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Zaten problem de budur.. Gürültülü dizellere, çoğunlukla sıradan b ve c segmentlere mahkum edildiğimiz için ne paranın kıymeti kaldı ne de idrak yeteneğimiz.. 1.5 atmosferik bir araca 160 bin lira bayılmanın ne anlama geldiğini fark edemeyecek konuma geldik. Zorunlu ihtiyaçlarımızı karşılamak için aldığımız otomobillere ödediğimiz bedelleri el mecbur ödüyoruz ama iş fantazi ve zevke geldiğinde benim için zorunlu ihtiyaç diye bir şey kalmaz. İlla roadster istiyorum diyenin zaten fazla yapacak bir şeyi yok ama 160 bin lira bayılıyorsam 208 gti by ps veya yeni fiesta st alır geçerim. Mx-5'den alacağım zevki de bunlardan alamayacağımı düşünmüyorum. Üstelik daha güçlü motorla beraber.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım