KAPALI Mercedes mi, BMW mi, Audi mi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akbey51

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
1
0
535
Sizce hangisi

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Audiyi eleştirilerdi A4, A6, A8 aynı sadece boyları farklı diye. Ama baktılar adamlar satış rekorları kırıyor... 2017 model Mercedes C, E, S ye bak. Aynı şekilde 2017 model BMW 3, 5 ve 7 ye bak. Audi senaryosunu kopyaladılar.

Efendim Quattro da neymiş denirdi... Şimdi BMW her modelinde Xdrive seçeneği sunuyor...

Efendim başka premium olmayan markalardan parça kullanılır mı derlerdi. Mercedesin kullandığı Renault motor ve parçaları sayısı aldı başını gidiyor.

Neymiş? Bu Audinin bir bildiği varmış da BMW ve Mercedes de aynısını yapmaya başlamış...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Hepsini geçtim de, model dizaynındaki benzerlikler nasıl Audi'den kopya oluyor onu anlamadım. İyi bir şey olmamasına rağmen şöyle bir argüman sunayım. E36 3 serisi, E39 5 serisi ve E38 7 serisi de birbirlerine çok benzeyen araçlar. O zaman Audi de bu fikri BMW'den çaldı?

Fanboyluğun sınırlarını zorlamayın lütfen.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Mevzu modellerin kopyalanması değil. Markaların daha küçük boy araçlarının olabildiğince en büyük modellerine benzetmeleri.

Fanboy kelimesi bir otomobil meraklıları forumunda hakarete kaçıyor.
Hepsini geçtim de, model dizaynındaki benzerlikler nasıl Audi'den kopya oluyor onu anlamadım. İyi bir şey olmamasına rağmen şöyle bir argüman sunayım. E36 3 serisi, E39 5 serisi ve E38 7 serisi de birbirlerine çok benzeyen araçlar. O zaman Audi de bu fikri BMW'den çaldı?

Fanboyluğun sınırlarını zorlamayın lütfen.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Mevzu modellerin kopyalanması değil. Markaların daha küçük boy araçlarının olabildiğince en büyük modellerine benzetmeleri.
Benim dediğim de o zaten. Verdiğim örnekte de 3'ten 7'ye birbirlerine benziyorlar. Diyorum ki ben de o zaman bu küçük boydan büyük boya benzeme işini Audi BMW'den almış sizin mantığınızla.

Hakaret anlamında kullanmadım o kelimeyi bu arada, öyle algıladıysanız kusura bakmayın.

AimLeSs

Asfalt Kurutucu
17 Eyl 2016
9
3
595
İstanbul
Audi'ye vw'nin kalitelisi diyen bir kişinin otomobiller ile alakalı görüşlerini dikkate almam.

Bmw dinamizmi, Mercedes konforu arasında orta noktalarda duran Audi, her 2 gruba da yakın durmaya çalışarak günlük kullanımda ekseriyetle yüz güldüren bir marka.

Ama uçlara doğru gidildikçe işin rengi değişiyor.

Günün sonunda BMW diyorum.
Selamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım