Merhaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Pilotajla ilgili gerekli arastirmayi yaptinmi ? ben universiteden sonra THY ile fln pilot olmanin daha mantikli oldugunu duydum, hemde hali hazirda elinde 1 meslek daha olacak.

sanırım daha tam gerekli araştırmayı yapmadım,yani çok ayrıntılı araştırmadım lakin mevzuyu az çok biliyorum,bu thy ile pilotu biraz daha açar mısınız,yani mezun olduktan sonra tekrardan thy filoya katılabiliyorsak o süper birşey olur :D

Merhaba, hoş geldin. Güzel vakit geçirmen dileğiyle.. :)

teşekkür ederim hoşbulduk :)

hoşbulduk :)

Hoşgeldin keyifli forumlar :) Pilot olmak istiyorsun, harika. Keşke zamanında bende olsaydım aşırı derecede özenmişimdir 5 senedir Amerika'ya git gel yapa yapa artık Boeing 777-300ER ile bütün bilgilere sahibim :D

valla bende aynı şekilde 747 ile öyleyim,bayılıyorum ya uçağa :D hem çok trajik olaylara karışmış,hem yapısal olarak diğer uçaklardan ayrılıyor.nadiren bir yerden bir yere uçsam da dünya gözüyle 747 ye binmeyi çok isterdim.777-300ER de çok konforlu ve güvenli uçaktır o da ayrıdır bende :)

Hoşgeldin Kaan.
Havacılık ile ilgili bi sorun olursa dm atabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.

hoşbulduk,çok teşekkürler elbette :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hoşgeldin, hayalindeki otomobillere , üniversiteye ve sosyal hayata kavuşman nasip olur inşallah :)

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Okan üniversitesinde plotaj okuyan bir çocuk ile sohbet ettim yakın zamanda zayıf hafızamdan konuşmanın higlightlarını aktarayım. Yanlışım varsa uyarınız, kesinlikle bilgilerime güvenmiyorum.

- Tüm eğitim ~440kTL tutuyor.
- Göz kusuru olanların başvurması anlamsız 0,25 astigmattan yukarısı eleniyor.
- Eğitimin sonunu görüp başarıya ulaşabilme oranı %75 kalan %25 eğitim esnasında eleniyor.

Dediğim gibi yanlışım varsa affola düzeltirseniz sevinirim. Göz kusuru ticari uçuş plotlarında biraz daha töleranslı olduğunu düşünürdüm.

Keyifli forumlar.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Okan üniversitesinde plotaj okuyan bir çocuk ile sohbet ettim yakın zamanda zayıf hafızamdan konuşmanın higlightlarını aktarayım. Yanlışım varsa uyarınız, kesinlikle bilgilerime güvenmiyorum.

- Tüm eğitim ~440kTL tutuyor.
- Göz kusuru olanların başvurması anlamsız 0,25 astigmattan yukarısı eleniyor.
- Eğitimin sonunu görüp başarıya ulaşabilme oranı %75 kalan %25 eğitim esnasında eleniyor.

Dediğim gibi yanlışım varsa affola düzeltirseniz sevinirim. Göz kusuru ticari uçuş plotlarında biraz daha töleranslı olduğunu düşünürdüm.

Keyifli forumlar.

o ücretlere çıkabilmemiz mümkün değil 440k dan bahsediyoruz :D lakin gözlerim 0 zaten ticari yolcu taşımacılığında göz çok önemli o yüzden o doğru olabilir.ama 440k kadar fazla olduğunu açıkçası ben zannetmiyorum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
o ücretlere çıkabilmemiz mümkün değil 440k dan bahsediyoruz :D lakin gözlerim 0 zaten ticari yolcu taşımacılığında göz çok önemli o yüzden o doğru olabilir.ama 440k kadar fazla olduğunu açıkçası ben zannetmiyorum.
440k civarı olma ihtimali yüksek. Zaten eğer istersen çalışmaya başlayınca ödemeye başlıyabiliyorsun diye biliyorum.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
440k civarı olma ihtimali yüksek. Zaten eğer istersen çalışmaya başlayınca ödemeye başlıyabiliyorsun diye biliyorum.

Bu neredeyse 2-3 yıl ücretsiz çalışan olmak anlamına geliyor ki çok fazla bence,gerçi mesleği zor kılan sebeplerden biri de bu.Bence 100-200k da tadında bırakmalılardı en fazla o da diye düşünüyorum :)

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bu olayın çok fazla inciği cinciği farklı yolları var. Pilot olan herkesin 400k parası yok. THY Akademi bu olay için var diye biliyorum.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Aynen öyle,THY akademiyi biraz araştırmak lazım.
Okan üniversitesinin fiyatları şu şekilde. İşin içinde olan biri ile konuşmanı tavsiye ederim. Askeri pilotajda düşünebilirsin başvuru tarihleri yakın zamanda geçti sanırım.

Boy için de alt ve üst sınır var söylemeyi unutmuşum. Üst sınır 190 olması lazım.
Bu olayın çok fazla inciği cinciği farklı yolları var. Pilot olan herkesin 400k parası yok. THY Akademi bu olay için var diye biliyorum.
Bende THY akademiyi o şekilde biliyorum. Oldukça mantıklı. Lakin yanlızca göz ve fizik değil akademik anlamdada oldukça başarılı olmak lazım. Şartlar sert fakat maaşlarda bir o kadar yüksek :) ne kadar ekmek o kadar tavuk döner :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Okan üniversitesinin fiyatları şu şekilde. İşin içinde olan biri ile konuşmanı tavsiye ederim. Askeri pilotajda düşünebilirsin başvuru tarihleri yakın zamanda geçti sanırım.

Boy için de alt ve üst sınır var söylemeyi unutmuşum. Üst sınır 190 olması lazım.

Bende THY akademiyi o şekilde biliyorum. Oldukça mantıklı. Lakin yanlızca göz ve fizik değil akademik anlamdada oldukça başarılı olmak lazım. Şartlar sert fakat maaşlarda bir o kadar yüksek :) ne kadar ekmek o kadar tavuk döner :)

akademik başarı beni acayip törpülüyor bu olayda zaten :D 14.500 euro +38 bin diyor okanda ki bu da baya baya limitleri aşıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım