Merhabalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaqear

Taklacı Güvercin
26 Ocak 2018
28
25
295
İstanbul
Hoşgeldiniz keyifli forumlar:), ya benim bu ayağımda bağları zorlamışız halısaha'da uzun süre şiş kaldı falan şimdide ara sıra ağrı yapıyor bunu nasıl hallederiz. :D:D:D:D:D

Hoşbulduk @CaliKaan
Ayak-bileği bağların tahminimce gereğinden fazla gergin ve kısalmıştır o zorlanma sonrası. Ağrıyı sıcaklık geçişlerinde (özellikle sıcak havadan soğuk havaya) yapıyor olabilir. Durumunun akut-kronikliğine göre bir karar verilmesi gerekir. tahminimce önce ayak-bileğini ısıtmalı daha sonra ayak-bileği bağlarını düzgün bir biçimde germeli, ayak hareket yönlerine göre kuvvet antrenmanı yapılmalı ve özellikle denge çalışmalı. Senden ricam gözlerin kapalı tek ayak üstünde denge süreni ölçer misin :D (BENCE 6 SN) en son olarak da yeniden germe ile ayak-bileği bağlarını tekrardan fonksiyonel uzunluğun bir miktar üzerine çıkartmalıyız.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Hoşbulduk @CaliKaan
Ayak-bileği bağların tahminimce gereğinden fazla gergin ve kısalmıştır o zorlanma sonrası. Ağrıyı sıcaklık geçişlerinde (özellikle sıcak havadan soğuk havaya) yapıyor olabilir. Durumunun akut-kronikliğine göre bir karar verilmesi gerekir. tahminimce önce ayak-bileğini ısıtmalı daha sonra ayak-bileği bağlarını düzgün bir biçimde germeli, ayak hareket yönlerine göre kuvvet antrenmanı yapılmalı ve özellikle denge çalışmalı. Senden ricam gözlerin kapalı tek ayak üstünde denge süreni ölçer misin :D (BENCE 6 SN) en son olarak da yeniden germe ile ayak-bileği bağlarını tekrardan fonksiyonel uzunluğun bir miktar üzerine çıkartmalıyız.
valla çok teşekkür ederim bilgi için, yaptım dediğinizi 14 saniye durdum :rolleyes:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Hoşgeldiniz. Forum ahalisinin meslek çeşitliliği kendimize küçük bir şehir kurabilecek kadar fazla. Fizyoterapistimiz eksikti, iyi oldu bu. :D

Sandalyede çok oturmak zorunda kalıyorum, arada kalkıp gezsem bile üçüncü saatin sonunda belim iş yapamayacak kadar ağrımaya başlıyor. Ders çalışıyorum, yazmak çizmek gerekince mecburen eğiliyorum. Son zamanlarda iyice arttı. Bu durumu engellemek için basit olarak ne yapabilirim ?

yaqear

Taklacı Güvercin
26 Ocak 2018
28
25
295
İstanbul
Hoşgeldiniz. Forum ahalisinin meslek çeşitliliği kendimize küçük bir şehir kurabilecek kadar fazla. Fizyoterapistimiz eksikti, iyi oldu bu. :D

Sandalyede çok oturmak zorunda kalıyorum, arada kalkıp gezsem bile üçüncü saatin sonunda belim iş yapamayacak kadar ağrımaya başlıyor. Ders çalışıyorum, yazmak çizmek gerekince mecburen eğiliyorum. Son zamanlarda iyice arttı. Bu durumu engellemek için basit olarak ne yapabilirim ?

Hoşbulduk @Samed M.
Aile kavramının henüz bozulmadığı dilerim ki bozulmayacağı bir forum burası yardımcı olmak konusunda da hiç gocunmam.
Öncelikle tahminen olduğunu belirteyim;
Otur uzan (Eriş) Testi yapılabilir. Bu test sonucunda bacağında arka grupta Hamstring'lerin kısa olduğu ortaya çıkabilir. Ayrıca Low Back olarak tanımlanan Sırtının alt bölgesinde de gerginlik olduğunu düşünüyorum. Bu iki grup kası esnetmek gerekecek, Hams'ler için Standart düz bacak kaldırma ile birlikte Hams. germe egzersizini yapabilirsin. Belindeki kaslara da Child's Pose hareketi yardımcı olacaktır. Altın not; arka ceplerinde bir şey varken uzun süre oturmaman gerektiğidir.:)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Altın not; arka ceplerinde bir şey varken uzun süre oturmaman gerektiğidir.
Bunu ilk kez duyuyorum. Sebebi nedir veya nereye zararlı ? Bundan sonra çıkarayım cüzdanı, bildiğiniz morarıyordu cüzdana denk gelen yer. İşin sırrı germeli egzersizlerde diyorsunuz anladığım kadarıyla.

yaqear

Taklacı Güvercin
26 Ocak 2018
28
25
295
İstanbul
Bunu ilk kez duyuyorum. Sebebi nedir veya nereye zararlı ? Bundan sonra çıkarayım cüzdanı, bildiğiniz morarıyordu cüzdana denk gelen yer. İşin sırrı germeli egzersizlerde diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Priformis Kası, Siyatik Sinir bunlar genelde etkilenen parçalar. Aslında olay Pelvis'in (Leğen kemiği) Anterior Tilt yapmasına engel olmak. Dengeli bir şekilde kısalan grup kasları germek, yeniden uzatmak ağrıların çoğunu alıcaktır. Cüzdan doğal oturma yüzeyini bozarak daha yukarıda ve çapraz bir zemin oluşturuyor.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Doktor babama aynısını demişti , sonra adam çantayla gezmeye basladi . 10senedir falan omuz çantası kullaniyor .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım