Meslekleriniz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Türk-Alman Üniversitesi İşletme (Almanca) bölümünde okuyorum.
Not: Okulun önünden geçerseniz otostop çeken öğrencileri alın zararsızlar :)
Ara sıra geçiyorum ordan, hele önümde kamyon varsa kavacık yolu epey tehlikeli oluyor sollamak için. Bir de tünellerde ki eds 3 ay öncesine kadar çalışmıyordu 150-160 çatır çatır geçtim acil durumdan dolayı çok şükür ceza vs gelmedi.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Olmuyorsun tabi, Vardiya zabiti oluyorsun. Sonra emek veriyorsun Kaptan oluyorsun. Yok öyle bedava kızlara hava atmak :)
Gemide 4 kaptan (suvari 2. Kpt 3. Kpt diye gider ), yerine gore 4 makinaci vardir hocam. Denizcilikte terimler bizler icin sizin kullandiginizdan biraz daha farklidir . Anlam karmasasi olmasi normal.

Kizlara hava atmakla kimse ugrasmiyor :)

Son düzenleme:

OnurTuran

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
44
126
235
38
Ardahan
Marka
Renault
Beytepe Jandarma MYO' dan 2005 yılında mezun olup sırasıyla Çorum, Hakkari, Burdur, Ağrı ve Sakarya illerinde görev yaptım. 2015 yılında kendi isteğim ile istifa ederek Burdur Belediyesi bünyesinde memur olarak göreve başladım. 2016 yılında ise naklen atama ile Ardahan Belediyesi' ne geldim. Halen burada Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmaktayım :)

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Türk-Alman Üniversitesi İşletme (Almanca) bölümünde okuyorum.
Not: Okulun önünden geçerseniz otostop çeken öğrencileri alın zararsızlar :)
Bizim de çok arkadaş var orada mekatronik müh , inşaat müh , malzeme bil. tek. , hukuk bölümlerinde :D
Edit: bir kez biz de gittik oraya bir kaç arkadaş okula bakmaya dönüşte bir yerde otostop çektik aldılar :D:D

Son düzenleme:

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Çok uluslu bir firmada mühendislik departmanında makine mühendisiyim. Normalde Bakım departmanı lakin Ar-Ge, Proje, İnşaat işleri bizim departman üzerinden ilerlediği için mühendislik departmanı olarak geçiyor. Aynı zamanda Namık Kemal Üniversitesinde mühendislik öğrencisiyim. Bitmeyen okul yapmışlar bir gün bitecek zaten çok şey yapmamak lazım :D

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Gemide 4 kaptan (suvari 2. Kpt 3. Kpt diye gider ), yerine gore 4 makinaci vardir hocam. Denizcilikte terimler bizler icin sizin kullandiginizdan biraz daha farklidir . Anlam karmasasi olmasi normal.

Kizlara hava atmakla kimse ugrasmiyor :)
Gemilerde safe manning’e bağlı olmakla birlikte 1 kaptan,1I.zabit ve 2. Vardiya zabiti olur :) Personelin efendi kaptan demesine aldırmayın. Her şey gibi denizcilik ananesi de erezyona uğradı. Hasılı vardiya zabiti kaptan değildir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Gemilerde safe manning’e bağlı olmakla birlikte 1 kaptan,1I.zabit ve 2. Vardiya zabiti olur :) Personelin efendi kaptan demesine aldırmayın. Her şey gibi denizcilik ananesi de erezyona uğradı. Hasılı vardiya zabiti kaptan değildir.
Gemilerde calisinca durum biraz daha farkli dedigim gibi safe manning sadece yillik surveylerde onem tasir. Sadece personel degil suvaride cagirirken 4. Kaptan nerede der ornegin.veya yabanci sirketler dahil is alimlarinda 3. Veya 4. Kaptan ilani verilir . Denizcilik terimlerinin bu sekilde olmasi denizlerde iletisimin daha farkli olmasindandir normal.denizlerde calisinca insan kagit uzerindeki terimleri kullanmaz oluyor haliyle :)

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Gemilerde calisinca durum biraz daha farkli dedigim gibi safe manning sadece yillik surveylerde onem tasir. Sadece personel degil suvaride cagirirken 4. Kaptan nerede der ornegin.veya yabanci sirketler dahil is alimlarinda 3. Veya 4. Kaptan ilani verilir . Denizcilik terimlerinin bu sekilde olmasi denizlerde iletisimin daha farkli olmasindandir normal.denizlerde calisinca insan kagit uzerindeki terimleri kullanmaz oluyor haliyle :)
Konuya bi şeyler yazacaktım nerelere geldik. Gemi personel sayısı safe manning e göre belirlenir. Kimi bayrak devleti 4. Kpt yani 3. Zabit (resmiyeti 3. Zabittir, resmi evraklarda da böyle geçer) gerekli görmez. Bu arada uzak yol kaptan’ ım ben. Bizim zamanımızda deniz ulaştırma değildi. Biz birinci sınıfken olmuştu galiba. Neyse anladığım kadarıyla yenisin, meslek hayatında başarılar dilerim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım