Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Uzun süredir Avrupa pazarında olan Mitsubishi, artık yeni modellerini Güneydoğu Asya’ya sunacağını açıkladı.
Mitsubishi bu karar ile sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyor. Automotive News Europe’un iddialarına göre bu karar ile yeni nesil Outlander modeli 2020’nin ikinci yarısında Avrupa pazarına giriş yapacakken bu karar ile yeni crossover modelinin Avrupa’ya girişi ise iptal edilmiş durumda.
Mitsubishi’nin Güneydoğu Asya’da çok ciddi bir pazar payı bulunuyor. Japon üretici de kendisi için en doğru olanın bu pazara önem vermek olduğuna inanıyor. Gelecekte görebileceğimiz Mitsubishi modellerinin genellikle arazi odaklı olacağı da söyleniyor.
Mitsubishi, maliyet kısmak için de ortakları olan Nissan ve Renault’nun yardımını isteyecek. Ortaklık sayesinde markaların teknolojilerini ve platformlarını kullanacak olan Japon üretici, geliştirme harcamalarını en aza indirgemeye çalışacak.
Yeni Toyota Corolla Hatchback 1.8 Hybrid e-CVT Testimizi izlemek...

Okumaya devam et...

• Üzgün
Tepkiler: fujiwara ve Akın

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ülkemiz de Lancer, L200 ve ticarileri dışında pek göremiyorduk zaten. Ama çekilmesi kötü oldu. Bu karar kullanıcılarına nasıl yansır görücez.

gockhanpasa

Takipçi
7 Tem 2019
4
4
20
38
Marka
Ford
Zaten mitsubishi 80'lerin ikinci yarisi ve 90'lari kavurdu sonra ise sus pus oldu. Mutlaka yeni bir yapilanmaya girmesi lazimdi.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Dacia vari hatta daha da kötü bir görüntü çizmenin ötesine gidememişti doğru karar vermişler. Markayı japon dacia sına çevirdiler

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Her gördüğümde tekrar dönüp baktığım , harika modellere sahip bir marka , çocukluktan beri hayalim olan EVO serisinin tasarımcısı sunucu olan bir üretici için ne üzücü bir durum... Güle güle mitsu

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
TR'de hem kamyonet hem de pickup segmentinde çok iyi konumdalardı. binek tarafın da pazarlamada zayıf kaldılar kastettiğiniz buysa doğru. Ama bu onu yine bir Dacia yapmaz.
Ben otomobile ilgisiz çevremdekiler ile konuştuğumda yani Türkiyenin %90 ına baktığımda algı bu demek istiyorum. Mitsubishi'nin bu durumuna ben de üzülüyorum. Gerçekte kaliteli bir marka olsada Türkiyede Dacia ile aynı muameleyi görüyor

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ben otomobile ilgisiz çevremdekiler ile konuştuğumda yani Türkiyenin %90 ına baktığımda algı bu demek istiyorum. Mitsubishi'nin bu durumuna ben de üzülüyorum. Gerçekte kaliteli bir marka olsada Türkiyede Dacia ile aynı muameleyi görüyor
O, otomobile ilgisiz %90'lık kesim Alman otomobilleri dışında hepsini el arabası diye gördüğünden bence ciddiye alınacak bir yönleri yok.

Son düzenleme:

Sinistra

Elit Apaçi
16 May 2019
69
36
970
43
Marka
Volkswagen
Mitsubishinin arazi araçlarına olumsuz yönde söylenebilecek pek birşey yok; ancak iş binek araca gelince yanılmıyorsam son olarak lancerı geliştirmeyi bıraktı ki tabancasıydı
Hiç unutmuyorum bir otomobil fuarında bir çok c segmentini inceleme fırsatım olmuştu ve lancerın iç mekan kaitesi mubağla olmasın dacianın biraz üzerindeydi. Motor ve karoser aksamına olumsuz birşey diyemem. Ama izolasyon ve malzeme kalitesi gerçekten gerideydi. Tabi bu durum kesinlikle markanın kötü olduğj anlamına gelmiyor ancak şu gerçek ki arazi araçlarına verdiği uğraşı keşke evolardaki gibi bineklere de yapsaydı ne yazıkki avrupa pazarında binek daha önemseniyor.
Ciddiye alınacak yönleri olmasaydı şuan Mitsubishi ye Bay Bay demiyor olurduk

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Mitsubishinin arazi araçlarına olumsuz yönde söylenebilecek pek birşey yok; ancak iş binek araca gelince yanılmıyorsam son olarak lancerı geliştirmeyi bıraktı ki tabancasıydı
Hiç unutmuyorum bir otomobil fuarında bir çok c segmentini inceleme fırsatım olmuştu ve lancerın iç mekan kaitesi mubağla olmasın dacianın biraz üzerindeydi. Motor ve karaser aksamına olumsuz birşey diyemem. Ama izolasyon ve malzeme kalitesi gerçekten gerideydi.
SUV larıda aynı. Pazarlayamadılar. Alanlar boş paket aldı, dışarıdan bakınca ucuz durdu, yaşadığım yerde 5 L200 ün 4 ü Türk Telekoma ait ve kötü duruyor.
Sedan da dediğiniz gibi. Üstüne bir de attrage mıydı neydi bir model getirdiler iyice bozdular işi

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Eskilerini iyi markalarından birini artık görememek üzücü bir durum.
Zaten son yıllarda ticari birkaç modeli harici Avrupa'da özellikle de Türkiye pazarında pek yoktular. Ürettikleri arabaları artık pek iyi olmamakla birlikte eski efsaneleri teker teker bitirip veya isimlerini hiç yakışmayacak arabalara kullanmaları da üstüne tuzu biberi oldu.

Umarım bu durumu Mazda gibi diğer Japon üreticilerde veya başka ülkelerin başka markalarında görmeyiz. (Mazda bu gidişata en yakın marka gibi)

En yakın zamanda eski efsanelerinin yeni nesilleri ile görmek ümidiyle, hoşçakal Mitsubishi...
Evo-TME_s_00.jpg
mitsubishi-lancer-wallpaper-hd-40457-5093584.jpg
mitsu-evo-ta.jpg
1607050.jpg
44262_28cc24593198163a824c3be98a5bfb02.jpg
bea9a78610cb8351c735c714a215f847.jpg

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Altın çağını 80-90'larda yaşamış bir marka, tek suçu Toyota kadar globalleşememesiydi sanırım.Halbuki şimdi koreli Hyundai bile bu işi çözdü.O değil şimdi Mitsubishi'nin ticari olmayan ve daha önce satın alınmış olan SUV modellerinin Türkiye ve diğer avrupa pazarlarında nasıl hizmet sunabilecekler?Piyasadaki durumu nasıl olacak merak etmiyor değilim.

Kısacası Orhan Veli'nin de dediği gibi ''Yazık oldu Süleyman Efendiye''.Dandik dandik markalar ortak platform ve gruplarla ayakta kalırken böyle bir markaya niye kimse talip olmuyor anlamak güç yapın bir ortaklık da ayağı kaldırın şu cengaveri.Üzücü.

Bize neler mi bıraktı?
Dakar Rallisi
images

WRC ve Tommi Makinen

images

Yol araçlarında AYC ve arazi araçlarında daha nice elektronik yol tutuş sistemi.

images

Özleyeceğiz be gerçi TR pazarında Temsa ve Canter ler harici pek bir anlam ifade etmiyordu ama olsundu :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Yalnız Dacia "kendi klasmanında ve kendini konumlandırdığı yerde" başarıdan başarıya koşan bir marka :D

@Mt.Akina Renault- Nissan ortaklığı satın aldı Mitsubishi'yi.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Yalnız Dacia "kendi klasmanında ve kendini konumlandırdığı yerde" başarıdan başarıya koşan bir marka :D

Doğru Dacia sonuç olarak fiyatına göre kalite sunan ve satışları çok iyi olan bir marka. Eğer Mitsubishi Dacia olsaydı belki başarılıda olurdu fakat sorun tam da burada. Mitsubishi Dacia değil fakat algısı Japon Daciası misali bir algı haline gelmişti. Benim insanlarda okuduğum bu

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Doğru yazarken o kısmı atlamışım ama hani daha yaşatılabilir konumda olsaydı keşke mesela PSA’in Opeli ayağı kaldırmaya çalışması gibi veya Seat-Skoda’nın VW nin gölgesinde büyümesi gibi olsa bugün daha farklı konumda olabilirdi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım