KAPALI mk5 ibiza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Merhaba,
1.0 mpi 75 hp reference versiyonu jant kombinasyonu ile yaklaşık 58bin lira civarına geliyor. Tabi bu liste fiyatı, hafta sonu gidip pazarlık için masaya oturacağım, ne kadar düşerler bilemiyorum. (seatın sitesinde sadece kırmızı renk ücretli, diğer renkler ücretsiz gözüküyor) Aracın beni çeken kısmı önce yeni kasa olması ve bir çok modelde opsiyon olan özelliklerin standart geliyor olması. İç hacmi de çok genişlemiş. Şehir içi-dışı karışık yılda 25 bin km civarı yol yapıyorum. LPG takmayı da düşünüyorum, sizce buna değer mi yoksa farklı alternatifler mi değerlendirmeliyim?

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Ali çok sağol, araştırmaların çok faydalı oldu. 2. el konusunda da biraz şüphem var ama bakalım düşünüyorum.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
58 bin TL +yaklaşık minimum 2-2.5 bin TL de lpg ye vereceksiniz etti 60 bin TL.0km aldığınız araç garanti dışı kalacak ve atmosferik ,torksuz,garantisiz bir b sınıfı benzinli araca tam 60 bin TL vermek çok mantıksız bence.peki tavsiyen ne diyeceksin hemen soyliyeyim;

Yeni Kia Rio 1.4 dizel liste fiyatı 67600 TL.bayi indirimiyle 65 civarı bir rakama gelir.az yakan,torklu ve garantili bir araç almış olursunuz.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
58 bin TL +yaklaşık minimum 2-2.5 bin TL de lpg ye vereceksiniz etti 60 bin TL.0km aldığınız araç garanti dışı kalacak ve atmosferik ,torksuz,garantisiz bir b sınıfı benzinli araca tam 60 bin TL vermek çok mantıksız bence.peki tavsiyen ne diyeceksin hemen soyliyeyim;

Yeni Kia Rio 1.4 dizel liste fiyatı 67600 TL.bayi indirimiyle 65 civarı bir rakama gelir.az yakan,torklu ve garantili bir araç almış olursunuz.
Sinan abinin yeni test ettiği araç değil mi ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba,
1.0 mpi 75 hp reference versiyonu jant kombinasyonu ile yaklaşık 58bin lira civarına geliyor. Tabi bu liste fiyatı, hafta sonu gidip pazarlık için masaya oturacağım, ne kadar düşerler bilemiyorum. (seatın sitesinde sadece kırmızı renk ücretli, diğer renkler ücretsiz gözüküyor) Aracın beni çeken kısmı önce yeni kasa olması ve bir çok modelde opsiyon olan özelliklerin standart geliyor olması. İç hacmi de çok genişlemiş. Şehir içi-dışı karışık yılda 25 bin km civarı yol yapıyorum. LPG takmayı da düşünüyorum, sizce buna değer mi yoksa farklı alternatifler mi değerlendirmeliyim?
Bence lpg'ye hiç gerek yok çünkü araba zaten neredeyse dizel araçlar kadar az yakıyor. Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı da uzun vadede satış bedeli ve bakım masrafları arasındaki farka karşılık gelir. 1 tonu bulan bir kasada 1.0 atmosferik motoru bir de lpg ile düşürmeniz, 1 ayda sizi arabadan soğutabilir. Halihazırdaki 1.25 Fiesta'nızı mumla aratır. Alacağınız ekonomik Ibiza'ya benzinli ve garantili şekilde binmeniz çok daha iyi.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Bence lpg'ye hiç gerek yok çünkü araba zaten neredeyse dizel araçlar kadar az yakıyor. Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı da uzun vadede satış bedeli ve bakım masrafları arasındaki farka karşılık gelir. 1 tonu bulan bir kasada 1.0 atmosferik motoru bir de lpg ile düşürmeniz, 1 ayda sizi arabadan soğutabilir. Halihazırdaki 1.25 Fiesta'nızı mumla aratır. Alacağınız ekonomik Ibiza'ya benzinli ve garantili şekilde binmeniz çok daha iyi.

Yıl içerisinde yaklaşık 25bin km yol yapıyorum. Eğer lpg olmazsa beni çok yoracaktır. Bu yüzden LPG'ye yönelmek zorunda kalıyorum.
Bütçem bu civarlarda peki başka önerebileceğiniz araç var mı ? Amacım sorunsuz, yeni yüzlü ve nispeten geniş bir araç almak.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yıl içerisinde yaklaşık 25bin km yol yapıyorum. Eğer lpg olmazsa beni çok yoracaktır. Bu yüzden LPG'ye yönelmek zorunda kalıyorum.
Bütçem bu civarlarda peki başka önerebileceğiniz araç var mı ? Amacım sorunsuz, yeni yüzlü ve nispeten geniş bir araç almak.
O bütçe biraz daha zorlanıp 60-65 yapılabilirse bayi indirimi pazarlıklarıyla C sınıfına çıkılabiliyor. İşin içine lpg de girecekse şöyle bir başlığa yönlendireyim: Orada en son Hyundai Elantra ağırlık kazanmıştı. Lpg uyumu açısından da atmosferik Japon ve G.Kore motorları en sorunsuzları oluyor.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
O bütçe biraz daha zorlanıp 60-65 yapılabilirse bayi indirimi pazarlıklarıyla C sınıfına çıkılabiliyor. İşin içine lpg de girecekse şöyle bir başlığa yönlendireyim: Orada en son Hyundai Elantra ağırlık kazanmıştı. Lpg uyumu açısından da atmosferik Japon ve G.Kore motorları en sorunsuzları oluyor.
Elentrayı Hyundai sitesinden inceledim. 2016 modeli 4 bin tl indirim ile 65.500 yazıyor ancak kredi kullanırsan fiyat 69.500 oluyor. 2017 modellerinde ise bu durum 77.600 TL - 71.700 TL oluyor. 2016 model sıfır alınır ama bayilerde bulunur mu emin değilim. Motoru çok iyi duruyor hafta sonu gidip bir inceleme yapayım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Elentrayı Hyundai sitesinden inceledim. 2016 modeli 4 bin tl indirim ile 65.500 yazıyor ancak kredi kullanırsan fiyat 69.500 oluyor. 2017 modellerinde ise bu durum 77.600 TL - 71.700 TL oluyor. 2016 model sıfır alınır ama bayilerde bulunur mu emin değilim. Motoru çok iyi duruyor hafta sonu gidip bir inceleme yapayım.
İllaki bulunur. İş ciddiye binince gerekirse sıra sıra bütün bayiler aranıp tek tek fiyat alınır. :) Hatta bayiler birbirleriyle çarpıştırılır. Yapanlar oluyor :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
İllaki bulunur. İş ciddiye binince gerekirse sıra sıra bütün bayiler aranıp tek tek fiyat alınır. :) Hatta bayiler birbirleriyle çarpıştırılır. Yapanlar oluyor :)
En uygun fiyat verecegini tahmin ettigim bayiiler adapazari veya bursadadir .
Toyota , Fiat , Honda hepsi öyle . seatta hic tecrubem yok .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
En uygun fiyat verecegini tahmin ettigim bayiiler adapazari veya bursadadir .
Toyota , Fiat , Honda hepsi öyle . seatta hic tecrubem yok .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Toyota Adapazarı ve Kocaeli'de,
Fiat ve Renault Bursa'da,
Honda ve Hyundai Kocaeli'de nispeten iyi fiyatlar verirler.

Ama işin içine model yılı olarak eski elde kalmış araç mevzusu girerse o zaman Türkiye'nin herhangi bir yerinden fırsat çıkabilir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Levent , biliyon ben tablolara bakar konuşurum. 1,0 mpi motorun yıllık maliyetlerini exelde işledim. Fabrika verilerini göz önüne alarak 1,0 mpi motorlu arabnın yıllık 25000 km tüketimi aşağidaki gibidir.
25000 km yakıtı ,3,9 litre tüketimle 4982tl çıkıyor
Araba lpg olursa 4,7 litre tüketimle 3066 tl oluyor
Yıllık tasarrufun 1915tl. Arabanın kasko, sigorta ve bakım parasını çıkartıyorsun.

bLAvnm.png

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Levent , biliyon ben tablolara bakar konuşurum. 1,0 mpi motorun yıllık maliyetlerini exelde işledim. Fabrika verilerini göz önüne alarak 1,0 mpi motorlu arabnın yıllık 25000 km tüketimi aşağidaki gibidir.
25000 km yakıtı ,3,9 litre tüketimle 4982tl çıkıyor
Araba lpg olursa 4,7 litre tüketimle 3066 tl oluyor
Yıllık tasarrufun 1915tl. Arabanın kasko, sigorta ve bakım parasını çıkartıyorsun.

bLAvnm.png

Çok sağol Ali, eline sağlık. Senin bu hesapların hayat kurtarır :=)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford

Ama işin içine model yılı olarak eski elde kalmış araç mevzusu girerse o zaman Türkiye'nin herhangi bir yerinden fırsat çıkabilir.
Birkaç bayii arayıp fiyat sorayım hakikaten var mı diye bakayım. Teşekkür ederim.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Ama rampada, Şantiye kamyonu sollarken Vites değiştiren bileğin de hayat kurtaracak. Haberin olsun :). 2 vites birden düşmek zorunda kalcaksın :)
Şuan da öyle :)

2017 model fiyat listesinde 77.600 kredili fiyatı, 71.900 nakit fiyat olarak belirtiliyor. Bir bayi ile görüştüm direk 68.000 liraya düştü ve krediyi bu ücret üzerinden alabilirsiniz dedi. Sanki gittiğimde daha da pazarlık yapabilirim. Sizce de mümkün olur mu daha indirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım