Motor Tamiri Hakkında

mr.39

Eren Cenkci
Asfalt Kurutucu
18 May 2020
5
22
595
Karabük
Marka
Peugeot
Merhabalar.1996 E39 5.20İ manuel ( lpgsiz) aracımı 2 yıldır kullanmaktayım. motor yaptırmam gerektiğini söylüyor tanıdığım birkaç usta. Arabam yağ yakıyor ve silindir basınçları eşit değilmiş. Şimdi sormak istediğim soru şu, ustama rektefiye yaptığınız zaman ne kadar ömrü olur diye sorduğum zaman 120 bin km falan olur bunlar eski araçlar elbette fabrika ayarında olmayacak dedi. Sıfır 6 silindirli motorlarda oldukça pahalı. 2. el çıkma 5.30 yada 5.28 motoru almalı mıyım ? hemde gücü artmış olur. Yada motorumu rektefiye yaptırıp öyle kullanmam daha mı sağlıklı olur? rektefiye yaptıracağım zaman 12- 13 bin tl zaten tutacak dediler. sizin fikriniz nedir? arabamı satmaya hiç niyetim yok. amacım sağlıklı ve uzun yıllar binmek.
XSPC4555.JPG

Son düzenleme:

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Merhaba, motor yapıldıktan sonra 120 bin km gider diye bir şey yok, motorunuz 10 bin de gidebilir 500 bin de gidebilir bunun garantisini kimse değil ancak bakımlarını zamanında yapan siz verebilirsiniz. 2.8 makina çok keyiflidir 9 sene boyunca E39 5.28 sahibi olduk ben sizin yerinizde olsam 2.8 makina alır koyarım yada 3.0 zaten 5.20 keyif vermiyor E39'da. İsterseniz size maslakta kendi ustamı önerebilirim, gidin görüşün bir de onlardan fikir alın baksınlar belki motor yapmaya gerek bile yoktur.

mr.39

Eren Cenkci
Asfalt Kurutucu
18 May 2020
5
22
595
Karabük
Marka
Peugeot
Merhaba, motor yapıldıktan sonra 120 bin km gider diye bir şey yok, motorunuz 10 bin de gidebilir 500 bin de gidebilir bunun garantisini kimse değil ancak bakımlarını zamanında yapan siz verebilirsiniz. 2.8 makina çok keyiflidir 9 sene boyunca E39 5.28 sahibi olduk ben sizin yerinizde olsam 2.8 makina alır koyarım yada 3.0 zaten 5.20 keyif vermiyor E39'da. İsterseniz size maslakta kendi ustamı önerebilirim, gidin görüşün bir de onlardan fikir alın baksınlar belki motor yapmaya gerek bile yoktur.
gerçekten çok iyi olur. ustanızla görüşmek isterim. fakat siteye yeni üyeyim o yüzden size mesaj atamıyorum.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ustanıza güveniyorsanız orijinal ve kaliteli parçalarla rektefiye yaptırın.Ustanıza güvenmiyorsanız, motorunuzu çıkarıp parça parça satın fırsat bu fırsat deyip daha yüksek hacime geçin.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Motor yeniden toplanırken 2.8 stroker yapabilirsiniz. Gücü oldukça artar. Oldukça yaygın yapılan bir işlem. Düzgün işçilikle rektefiye yapılan motor fabrika çıkışlı kadar olmasa da bence gayet uzun ömürlü olur. Bunda kaliteli malzeme ve işçilik de büyük rol oynuyor tabi.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Motor yeniden toplanırken 2.8 stroker yapabilirsiniz. Gücü oldukça artar. Oldukça yaygın yapılan bir işlem. Düzgün işçilikle rektefiye yapılan motor fabrika çıkışlı kadar olmasa da bence gayet uzun ömürlü olur. Bunda kaliteli malzeme ve işçilik de büyük rol oynuyor tabi.
Stroker'da olabilir evet daha mantıklı.

mr.39

Eren Cenkci
Asfalt Kurutucu
18 May 2020
5
22
595
Karabük
Marka
Peugeot
Tanıdığım bir usta stroker yaptı fakat yağ kaçakları ile uğraşıyor hala. Stroker yapıldıktan sonra kesinlikle sağlıklı yürümeyeceğini söylüyorlar. Aklım gerçekten çok karışık, motor alınacaksa ikinci el alınacak o motorun nasıl olduğunu nerden anlayacağım yada o alınan motora işlem yapılması gerekecek mi cidden hiç bilmiyorum. Büyük hacime geçmek elbet isterim ama bu arabanın ömrünü kısaltacaksa istemem. Son olarak ne düşünüyorsunuz?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
aldığınız motoru da komple yaptırmadan koymanız pek mantıklı olmayacaktır, haliyle sizin motora çıkarılan masrafın büyük bir kısmını yeni motorunuza da yapmanız gerekecek bunu unutmayın düşünürken

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım