KAPALI Ne alsak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese merhabalar. Çoğunuzun bildiği üzere Tiguan'ımızı satmış bulunuyoruz. Bütçemiz maksimum 85.000TL (Malum sitede aratırken maks. fiyatı pazarlık payı için 87.500 yapıyorum). Ben isteklerimizi ve baktığım bazı araçları yazayım onların üzerinden ve sizlerin vereceği tavsiyeler üzerinden konuşalım. Benzinli istiyoruz ne kadar yakıt tükettiği fark etmez, otomatik olmak zorunda, hasar kaydı mümkünse hiç olmasın varsa bile pertten dönme olmasın, maks. kilometre 50k km tercihen çok daha altı olmalı. Herhangi bir hacim kısıtlamamız yok.

Baktığımız ve düşündüğümüz arabalar;

Evet sayın forum halkı bu seçenekler arasından siz olsanız finale hangisini koyardınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,026
1,997
2,770
Marka
Subaru
Hiçbiri anne arabası değil :)
eğer ekonomik olarak gelecekte risk az ise bir 70k ya gelmeden sürekli araç değişimi yapılmasını tavsiye ederim dolayısıyla mazda gibi uzun dönemde çok avantajlı kısa dönemde çok farkı olmayan araçlardansa düşük km li mini alfa gibi nisbeten hızlı ve eğlenceli araçlar bakılabilir.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben 2 değişen 2 boyalı mercedes aldı intercity den ve çok memnunum araçtan, intercity 2. el e şiddetle bakmanı tavsiye ederim, pazarlık yapmıyorlar ama fiyatlar uygun, ben artık hatasız araba falan almam, kalıcı hasarı olmayan her türlü arabayı alabilirim, benim için hiçbir problem teşkil etmez. Ben mercedesi 90 a aldım, hatasız isteseydim 105 liraydı, e o kadar param yoktu ve mercedes istedim, paşa paşa
aldım ve bundan sonra hasarsız araba almayacağıma net olarak eminim.

http://intercity2.com/araclar/vitrin?sayfa=1&siralama=akilli&gorunum=katalog

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben 2 değişen 2 boyalı mercedes aldı intercity den ve çok memnunum araçtan, intercity 2. el e şiddetle bakmanı tavsiye ederim, pazarlık yapmıyorlar ama fiyatlar uygun, ben artık hatasız araba falan almam, kalıcı hasarı olmayan her türlü arabayı alabilirim, benim için hiçbir problem teşkil etmez. Ben mercedesi 90 a aldım, hatasız isteseydim 105 liraydı, e o kadar param yoktu ve mercedes istedim, paşa paşa
aldım ve bundan sonra hasarsız araba almayacağıma net olarak eminim.

http://intercity2.com/araclar/vitrin?sayfa=1&siralama=akilli&gorunum=katalog

http://intercity2.com/arac/103894/alfa-romeo-giulietta-2014-benzin-otomatik
Bu fiyatına göre baya iyiymiş aslında.Hem hatasız boyasız km de iyi.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bu benim arkadaşın dayısının aracıydı bunla ağaç bile çektiler ondan aman diyim :D.

yuh, nası ya :D valla diyeceğim adamlar 6 ay garanti veriyor arabalarına, ilk 10 gün içinde filo içerisindeki istediğin araba ile değişebilirsin. Yalnız VAG dan inip de Alfa ya binme ya, 3 ay sonra bu heyecanı almayacaksın arabadan, hatırlatayım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
yuh, nası ya :D valla diyeceğim adamlar 6 ay garanti veriyor arabalarına, ilk 10 gün içinde filo içerisindeki istediğin araba ile değişebilirsin. Yalnız VAG dan inip de Alfa ya binme ya, 3 ay sonra bu heyecanı almayacaksın arabadan, hatırlatayım.
Ooo burasi canlancak

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şöyle aslında Tiguan'ı pek sevmiyorum ama gerek donanımı ve yüksekliği olsun annem araca bayılıyordu. Bana göre hava hoş mis gibi 7.7 0-100'ü olan orta dolulukta sexy ve yol tutuş konfor dengesi muazzam olan bir C Hatch e geçiyoruz :D.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Açıkçası iç mekan ambiyansı yüzünden Yeti'yi pek düşünmüyorlar. 2 kapı boyaliyi bile kabul etmeyen babam tavan hariç boyaliyi görünce ne tepki verir bilemiyorum :D. Şu an için çok sıradışı olmadıkça VAG almayı düşünmüyoruz ama Golf gerçekten çok mantıklı eğer Alfa olmazsa ona bakarız muhtemelen :).

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
İlk mesajdaki seçenekler arasından, eğer güç ve performans beklentiniz yüksek değilse, Mazda yı alırdım.

Vag harici diyince de aklıma 308 geldi, mini düşündüğünüz için iç hacim beklentiniz de pek yok sanırım... eğer benzinli otomatik bir 308 bütçeye girebiliyorsa neden olmasın ..

Çok sıradışı gibi gelebilir ama son alternatif olarak Hyundai I30 da olur... benzinli otomatik versiyonları vardı sanırım ... sürüş kalitesi yüksek bir araç ...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ceyhun öncelikle kolay gelsin araç almak bir zoro_O, babaya beğendirmek iki zor,:) çok iyi bilirim bu senaryoları saç baş yoldurur neyse ki aradığınız fiyat dilimi temiz araç bulunacak dilimlerden.Bunun haricinde arkadaşların da dediği gibi bunların çoğu Anne aracı değil ama bana sorarsan ki ben de ekmek yiyeceğim liste o sebepten böyle amenna,:DGünlük 10 km yakıt problemi yok, C hatch bu seçeneklerden ben Mini'ye daha yakınım Giu(sanırım böyle yazılıyor) biraz çakma bir Alfa gibi duruyor.(Kişisel yorum).Mito dahi daha alfamsı kıpır kıpır bir araç.:)Mini hem anne için, hem de senin için biçilmiş kaftan ki siz Tiguan'dan indikten sonra keşke demeyeceğiniz güzel kıpır kıpır bir araç olur.Motor hacim/beygir dilimlerini bilmiyorum ama yeni kasa ağır Mini'lerden zevk almak isteniyorsa bence en az 150 bg olmalı.Bir de bunların otomatik şanzımanı 1 Serisi ile aynı mı?ZF?

Mazda,308 vs vs daha aklıma gelmeyen bilumum orta sınıf kahramanı normalde uygun seçenekler ama bu uygun seçenekler evin tek aracı orta sınıf aileler için kahraman araçlar Tiguan'dan sonra bu alternatiflerle sürece alışmak bir hayli zor olur alışılır da keşkeler düşebilir dillere.:)

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
İlk mesajdaki seçenekler arasından, eğer güç ve performans beklentiniz yüksek değilse, Mazda yı alırdım.

Vag harici diyince de aklıma 308 geldi, mini düşündüğünüz için iç hacim beklentiniz de pek yok sanırım... eğer benzinli otomatik bir 308 bütçeye girebiliyorsa neden olmasın ..

Çok sıradışı gibi gelebilir ama son alternatif olarak Hyundai I30 da olur... benzinli otomatik versiyonları vardı sanırım ... sürüş kalitesi yüksek bir araç ...
308'lere baktım ama 1.2 motor yerine 1.4 Alfa çok daha ağır bastı. Eski nasıl Uzak Doğu arabalarına baya uzağız valla ondan dolayı hiç İ30'a bakmadım bile :(.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
308'lere baktım ama 1.2 motor yerine 1.4 Alfa çok daha ağır bastı. Eski nasıl Uzak Doğu arabalarına baya uzağız valla ondan dolayı hiç İ30'a bakmadım bile :(.
I30 ikinci elde pek yokmuş... 0km içinde bütçe yetersiz gelecek büyük ihtimal... o yüzden eleyelim onu .,,
Gulietta güzel bir araç.. ama bence biraz eskidi.. iç mekan vs olarak ya eski kaldı... altyapısının çok modern olduğu söylenemez, bildiğim kadarıyla o bölgede de bir revizyon olmadı ... ben 1.4 Gui yerine
daha modern, daha hafif, muhtemelen daha giden, tutan ve az yakan 308 i tercih ederdim.. tercih sizin tabi..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şöyle aslında Tiguan'ı pek sevmiyorum ama gerek donanımı ve yüksekliği olsun annem araca bayılıyordu. Bana göre hava hoş mis gibi 7.7 0-100'ü olan orta dolulukta sexy ve yol tutuş konfor dengesi muazzam olan bir C Hatch e geçiyoruz :D.

1.4T 170 lerde multiair ünitelerinin kronik sıkıntılı olduğunu biliyorsun değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım