Nurburgring'e gidiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafacatalbas

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
36
144
685
Arkadaşlar selamlar ben Mustafa Çatalbaş

Forumda pek vakit geçiremiyorum ama arada çektiğim videoları paylaşıyorum otopark.com aracılığıyla.

23 yaşımdayım, hayatımda sadece 2 kere piste çıktım.ikisi de İstanbul Park tecrübesiydi.3-4 senedir de shift2, assetto corsa (200 saat) , p cars( 100 saat) gibi similasyonlarla vakit geçiriyorum.

Bir otomobil tutkunu için yapılcaklar listesi başlarında olması gerektiğini düşündüğüm Nordschleife Nurburgring ziyretini 26Nisan da gerçekleştireceğim inşallah :)

Tavsiye ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar selamlar ben Mustafa Çatalbaş

Forumda pek vakit geçiremiyorum ama arada çektiğim videoları paylaşıyorum otopark.com aracılığıyla.

23 yaşımdayım, hayatımda sadece 2 kere piste çıktım.ikisi de İstanbul Park tecrübesiydi.3-4 senedir de shift2, assetto corsa (200 saat) , p cars( 100 saat) gibi similasyonlarla vakit geçiriyorum.

Bir otomobil tutkunu için yapılcaklar listesi başlarında olması gerektiğini düşündüğüm Nordschleife Nurburgring ziyretini 26Nisan da gerçekleştireceğim inşallah :)

Tavsiye ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Hocam aracı oradan mı kiralayacaksınız bir de gittiğiniz zaman video çekin bol yorumlu biz de izleyelim.Dediğinizde haklısınız her otomobil tutkunu en az bir kere Nurburgring yapmalı...

mustafacatalbas

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
36
144
685
Hocam aracı oradan mı kiralayacaksınız bir de gittiğiniz zaman video çekin bol yorumlu biz de izleyelim.Dediğinizde haklısınız her otomobil tutkunu en az bir kere Nurburgring yapmalı...
Evet aracı ordan kiralayacağım. Video kesin çekeceğim. Kanalımdan bilrimleri açıp takip edebilirsiniz :)

https://www.youtube.com/channel/UCMg8aEwMfpS0jG-XIXhppyA

mustafacatalbas

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
36
144
685
@mustafacatalbas hocam, burada pek ring e gitmiş adam yok.
O sebeple biz sana tavsiye vermek yerine sen bize anlat, nasıl gidiyorsun, neler tavsiye edersin? :)
İlk iki gün stutgartta porsche ve mercedes müzesini gezeceğiz okuldan arkadaşımla birlikte. 28 nisan perşembe akşamı da bir golf kiralayıp yaklaşık 300km mesafedeki nurburgringe süreceğiz. Cuma ve cumartesiyi ringde geçirip pazar da köln havalimanına kiralık arabayı teslim edip ankaraya döneceğiz.

Stuttgart ve nurburgring için otel rezervasyonlarını bookingden yaptık. Otel yorumlarına ve müzelere olan mesafesine dikkat ettik.
Ringde ne kiralayacağımıza karar vermedik lakin, benim aracım 2012 Suzuki Swift Sport ve ringdeki Rent 4 Ring şirketinde bolca ring için özel hazırlanmış Swift Sport var. Kendi aracımla kıyaslamak için bunu deneyebilirim

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İlk iki gün stutgartta porsche ve mercedes müzesini gezeceğiz okuldan arkadaşımla birlikte. 28 nisan perşembe akşamı da bir golf kiralayıp yaklaşık 300km mesafedeki nurburgringe süreceğiz. Cuma ve cumartesiyi ringde geçirip pazar da köln havalimanına kiralık arabayı teslim edip ankaraya döneceğiz.

Stuttgart ve nurburgring için otel rezervasyonlarını bookingden yaptık. Otel yorumlarına ve müzelere olan mesafesine dikkat ettik.
Ringde ne kiralayacağımıza karar vermedik lakin, benim aracım 2012 Suzuki Swift Sport ve ringdeki Rent 4 Ring şirketinde bolca ring için özel hazırlanmış Swift Sport var. Kendi aracımla kıyaslamak için bunu deneyebilirim
Hocam bol bol Nurburgring videoları izlediğimden az biraz tecrübeliyim genellikle yapılı Swift ve Scirocco var kiralık önden çeker olarak bence kiralayabilirseniz Scirocco kiralayın derim Swift'in kötü olduğundan değil bilakis otopark.com da And Scirocco ile dönmüştü ringi ve çok eğitici ve hata telafi eden bir araç olduğundan bahsetti çok defa testlerde.Bol bol Autoaddiction-EMS Nurburgring kanallarını seyredin.:D:D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kanka bol bol çekim yapın, gelince sizi sorguya çekicem :) bugün papillon'da kulağını çınlattık :D

Ha bu arada, arabayı sökmek için 1-2 çok özel aparat daha aldım, kapını istersen kırmadan sökebiliriz artık :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bir de aklıma bir şey daha geldi olur mu bilmiyorum sadece bir düşüce...Araç kirası için verilen parayı Almanya'da bir araç alıp işiniz bitince orada bırakabilir ya da satabilirseniz çok mantıklı olur ucuza BMW compactlar dolu kira parasına kocaman araba alıp sabaha kadar dolanırsınız.;)

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford

benim de kişisel tercihim fiesta st olacak gibi. duruma göre gt86 da olabilir. ikisi arasında gidip geliyorum

mustafacatalbas

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
36
144
685
Bir de aklıma bir şey daha geldi olur mu bilmiyorum sadece bir düşüce...Araç kirası için verilen parayı Almanya'da bir araç alıp işiniz bitince orada bırakabilir ya da satabilirseniz çok mantıklı olur ucuza BMW compactlar dolu kira parasına kocaman araba alıp sabaha kadar dolanırsınız.;)
Düşünmemiştim hiç olabilir ama uğraşmayız muhtemelen

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Mercedes Müzesi'ne gidince Porsche Müzesi bileti indirimli olur, tersi de geçerlidir. Müzelerde baya güzel şeyler oluyor para ayırın alışveriş için. Otobanlara dikkat edin, hız sınırı çok değişken oluyor. Otobanlarda benzinlikler arası baya mesafe oluyor bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım