Octavia 1.0 DSG Optimal Style

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Buyrun bakın 1.6dan daha iyi hızlanması ve son hız gösteriyor tek sıkıntı yorumlarda belirtildiği gibi max torkh 2000de verdiği için yüksek devirde kullanmak lazım,ki dsg de ona göre ayarlanmıştır zaten benzinli dizele göre daha yüksek devir istiyor.1.0 değerlerde gösterildiği gibi ise mükemmel olacaktır seside gayet tatlıdır heralde :)
Buyrun. Sesi önceden dinlemiştim.Beni benden aldı :)

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Bg belli,tork belli,agirlik azalmis,0-100 belli halen 1.2 tsi kadar ara hizlanmalari,ilk kalkislari atak olmaz demek bence mantiksiz.ozellikle baslikta belirtildigi uzere hele ki 7 ileri otomatikse hantallik olacagina hic inanmiyorum.birde 1.2 tsi den daha pahali olmamaliydi deniyor ama tabiki daha pahali olacak daha yeni teknoloji,daha guclu ve daha az yakiyor.hangi aracin yeni teknoloji motoru nispeten eski nesiline gore daha ucuz olmus ki.var mi örnegi?
Fabianin 1.0 75 bg 95 tork olani 45.200 ayni donanim turbolu olan 90 bg 160 tork 1.2 tsi olani 49.400. aralarinda 4bin var ama cok büyük fark var. Bu iki motordan turbolu olanin 4 bin pahali olmasi gayet normal ama maliyeti dusurdugu halde sırf 5 beygir ve 25 nm tork artti diye daha pahali olmamaliydi bence. Bakalim bu fiyatlar nasi olacak ileride, eger 1.2 de devam edecekse ben 1.0 in fiyatinin biraz dusecegini dusunuyorum.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
1.0 motorlar diğerlerine göre daha dayanıklı üretilmek zorunda. Hacim küçülüyor ama güç artıyor. 1.0 Ecoboost'dan edindiğim tecrübe ile sürüş açısında çok zevkli ama realitede yakıt tüketiminin kağıt üstündekiyle alakası yok. Özellikle de normalin üzerinde bir performans ile kullanılırsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım