Opel gözünüzde nasıl bir marka?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Benim için 100 yılı aşkın başarılı geçmişi olan,70'li yıllarda Ascona 400 İle ralli parkularının tozunu hakkıyla alan,ortalama üzeri kalitede araçlar üreten,içine oturduğunuzda çok kıyaslanan aynı menşei'li rakibinden daha ''iyi''hissettiren,geçmiştede,günümüzdede oldukça alınası ve keyif alarak kullanılası araçlar üreten firma..

Ascona 400'ün torunu İnsignia Opc'yide unutmamak gerek.Ralli parkurlarında olmasada almanya,hollanda ve avrupa şehirlerinde sokakların tozunu aldığı aşikar.

http://www.opel.com.tr/deneyim-opel/opel-hakkinda/opel-gecmis-miras.html
ascona400-2.jpg
opel-ascona-b400-drawing.jpg
Opel_OPC_Insignia_Range_992x374_insopc1625_e02_002_ons.jpg

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şuanki arabaları için konuşursak fiyat/performans olarak baya iyiler 2002-2008 arasındaki kasalar biraz sorunlu onlarında dışında her zaman düşünülebilir bir marka.

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Opel 200li yillara kadar gercekten guzel araba uretti uzay kasa vectralar falan ama gel gor ki 2000li yillarin ortalarina gelindiginde artik bir cok sorunla karsi karsiya kaldi..gerek sanzuman gerekse elektronik aksamda meydana gelen bir cok sorun kullanicilari bezdirdi...simdi ise bozulan prestijini duzeltmeye yonelik bircok atilim gerceklestiriyor...bozulan prestij düzelirmi gorecez....

Tapatalk kullanarak Allahın izniyle mesaj yolladı...

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
Ayrica opelin artik iyi bir marka imaji yaratmasi gerekir...opel bir premium mudur yoksa orta sinif mıdır oncelikle buna karar verip ona gore arac uretmesi gerekir....eger premium olmak istiyorsa insigniadan daha buyuk ve konforlu 7 veya s serisine rakip bir araci olmali diye dusunuyorum...

DarthWider

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
17
17
595
Bugüne kadar 4 opel araç eskittim 2si corsa 2si astra. Özellikle astra J ve üstü araç kullananlar, opelin sürüş dinamilkerini başka araçlarda zor bulurlar, otomatik şanzımanı eleştirilir, yeri gelir kasanın ağırlı eleştirilir ama aracın sürüş limitleri ve düz gidiş kararlılığı çok az araçta vardır. Bence sunduğu kalite ve fiyat opeli gözümde orta segmentin en alınabilir markalarından biri yapıyor.

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
opel 2000 lerin başına kadar normal sınıf markalarda vw ile başı çekiyordu ve birbiriyle güzel bir rekabetleri vardı bence. ama astra g kasadan sonra şimdiki döneme kadar ciddi düşüş içinde kaldı. (bunda gm nin ekonomik sıkıntılara girmesinin de etkisi olabilir) şu anda eski ruhu olan tasarımları ve kalitesinden uzak; daha ziyade tek yönlü arabalar üretiyor. marka imajı da bu dönemde düştü. aslında vw nin emisyon skandalından sonra imaj ve üretim konusunda onu yakalamak adına bir fırsat var ama o ekonomik gücü yok sanki opelin ve diğer markaların.

Haklısınız bencede emisyon skandalından sonra opel iyi bir atak yapmalıydı ancak dediginiz gibi opelin vw ile kapismaya ne gucu var nede ekonomisi....yanlış hatirlamiyorsam and bi videoda bahsetmisti opelin peogeot a devredildigiyle alakali eger bu dogruysa çöküşü hızlandıracağının habercisi olabilir...

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Kadett ve Astra Gsi ın hayranıyım.Yenileri için de,severim ama araba alacağım zaman seçeneklerim arasında bulunmaz.Değişik bir marka.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla ben kullandığım opeller için yorum yaptım(vectra a,b,c ve astra h). Benim kullanıklarım içinde bi tanesinin bile sürüş dinamikleri dediğimiz şey yoktu. Diğer araçlarını bilemem, ama hala benim için bir şey ifade etmiyor :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Babamın ilk arabası 1984 model Opel Kadett 1.3 GLS şuan hala keyifle kullanıyor. İlk ehliyeti aldığım zamanlar lise son ve üniversite hazırlık sınıfında 2 yıl kullandım. Arkadaşlarım bayılır, hatta arkadaşlar arasında takma ismi de var 'Kadir'. Safkan Alman arabası, Türkiye'ye girişte gümrüğe düşmüş sonra bir Subay bu aracı almış ondan da babam. Boyası orjinal arka bagaj kapağında düzeltme var (geri geri giderken direğe dokundurduğu için). Yürüyeninden bahsedecek olursam aldığından bu yana ilk defa geçen ay arka amortisörlerini değiştirdi. Sadece bir kere yolda bırakmış onda da debriyaj teli kopmuş. Muzzam bir araba bazen Antalya'ya gittiğim zaman kullanıyorum. Bende de 2010 model Astra H 1.3 dizel var gayet memnunum Isparta'da bu aracı kullanıyorum. Yani olaya Alman markası açısından bakarsak hiç bir zaman iki araç da üzmedi. Leondan sonra astraya binen arkadaşlarım da Astranın daha rahat olduğunu söylüyorlar.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
6 senedir opel kullanan birisi olarak bence fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor,yol tutuşu vs konusuna gelince birçok kişi ki buna (insignia için diyorum) otopark ekibide dahil çok iyi olduğunu konforununda iyi olduğunu söylediler.

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060
eski bir opel sahibi olarak (2010 model corsa 111thy year edition 1,3 cdti easytronic) söylemeliyim ki 6,5 yıl 120k kilometre kullandım.

çok sorunsuz bir araç. devir daim pompası kaçağı ve fan resistörü dışında hiç bir sorun çıkarmadı. 6,5 yıl 120k kilometre boyunca sadece 800 tl ekstra masrafı oldu bu açıdan. benim araç b segmenti olduğu için zaten iç mekan plastikleri sert dokuluydu da, çoğu opelin iç mekan plastikleri segmentteki diğer rakiplerine göre sert. dezavantajı ucuz hissettiriyor avantajı ise iç mekan plastikleri dayanıklı olıyor, solma, kabarma (vw'lerin düğme kaplamaları kabarıyor mesela 7-8 yıl içinde), çatlama falan olmuyor.

yol tutuş muhteşem. corsa da astra da insignia da virajda inanılmaz yol tutuyor. kolay kolay koparamazsınız arkasını veya kafasını açamazsınız hemen.

eksileri:
yıllardır güzel bir otomatik şanzuman kullanmadılar.

astra k'ya kadar her aracı rakiplerinden ortalama %10-15 daha ağırdı.

konfor rakiplerine göre düşüktür.

cdti motor çok dayanıklı kabulüm ama güç çok kısa bir devir aralığına yığılı. ayrıca kabul ediyorum tüm dizellerin sesi güzel değil ama cdti içlerinde en çirkin ses çıkaranı bence güncel dizeller arasında.

özet olarak fıyatı ile beraber düşünürsek eğer manue alacaksanız kesinlikle tercih edilecek araçlar üretiyor.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Kısa süreli astra j deneyimimden sonra aracı halama sattım.çok beyeniyordum fakat gövde salınımı fazlaydı bana göre çok kaliteli bayan arabası.konforlu sürüşü kolay yeteri kadar güvenli keyifli bir araçtı

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Opel diyince aklıma ilk olarak @berkay4408 hocam geliyor sonra malzeme kalitesinin düşüklüğü ve sert oluşu geliyor daha sonra da 2000 2008 yılları arasında sık bozuluyor olmaları aklıma geliyor en son olarak ise anneanemlerin eski astra g aracı geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım