Opel gözünüzde nasıl bir marka?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarthWider

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
17
17
595
emin ol senden daha fazla otomobillerle iç içeyim benim mesleğim bu, türkiyede ki en iyi en ünlü tasarımcı bile olsan öncelik saygı saygı saygı :) 20 yaşında ki bir gençten bunu duymakta sana ders olsun o zaman,
saygılar
Sanada hayatta başarılar genç kardeşim :) saygılarımla

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Bkz-- > Sedan d ve e serisi için geçerli [çünkü astra corsa yeni jip tarzını pek bilmem] kalkışdan sonra bombalayan Tank

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
sanırım haklısınız, direksiyonu çevirmenize rağmen araç öne doğru gitmek istiyor, aynı durum Vectra içinde geçerli ve biz otomobil tutkunları buna önden kayma ( understeer ) diyoruz, Jeremy Clarkson ise hayatımda gördüğün en kötü şase diyor.
Opelin sürüş dinamikleri ve yol tutuşunda bu kadar ne gördünüz merak ediyorum doğrusu
Hocam bu aracın şasesi gerçekten o kadar kötü olabilir mi ? Bence klasik Jeremy yorumlarından bahsediyorsunuz, adamın gömmediği araba yok. Pardon land rover modellerini gömmüyor :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam bu aracın şasesi gerçekten o kadar kötü olabilir mi ? Bence klasik Jeremy yorumlarından bahsediyorsunuz, adamın gömmediği araba yok. Pardon land rover modellerini gömmüyor :D
Hocam jeremy'nin bahsettiği model vectra opc modeli sanırım. O da şase olarak pek beğenmediğini söylüyor ama asıl olarak ciddi derece kafadan açıyor diye öyle yorum yapıyor sanırım. 7.27 dakikada bahsediyor bundan.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam jeremy'nin bahsettiği model vectra opc modeli sanırım. O da şase olarak pek beğenmediğini söylüyor ama asıl olarak ciddi derece kafadan açıyor diye öyle yorum yapıyor sanırım. 7.27 dakikada bahsediyor bundan.
Vectra muntazam gidiyordu taaaaakiiii hunharca önden kayana kadar. Yazık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ama üçü arasından en alinası olani bana mondeo geldi ayni sizin gibi.
Ben mondeo'yu onlardan veya diğerlerinden iyidir yahut kötüdür diye sevmiyorum. Araba kullanmayı öğrendiğim ilk araç olduğu için manevi değeri var diyelim. Mondeo'nun sürüşü iyi ama diğerlerine göre motoru zayıf. Hepsinin var kusuru. Dediğim gibi manevi sebeplerden dolayı benim de gönlüm mondeo derdi :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
O zaman sıkıntı yok hocam ben astra yı Isparta-Antalya arasında bir çok kez denedim o yüzden garibime gitti :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Astra iyidir hocam, aslında vectra'lar da iyi ama vectra'nın bu opc serisinde bir sıkıntı vardı belli ki.
Gücü kaldırmıyor demekki alt yapı var mı o dönemkilerde bilmiyorum ama öne bir kilit takılırsa bu sorun birazda olsun giderilebilir zaten vectra dünyadaki sürmesi en sıkıcı bir kaç arabadan biri olabilir 250bg koysan da zevkli olmazki arabanın ruhunda :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gücü kaldırmıyor demekki alt yapı var mı o dönemkilerde bilmiyorum ama öne bir kilit takılırsa bu sorun birazda olsun giderilebilir zaten vectra dünyadaki sürmesi en sıkıcı bir kaç arabadan biri olabilir 250bg koysan da zevkli olmazki arabanın ruhunda :D
Kilitle ön taraf halledilir ama şaseyi de beğenmedi bu eleman nedense. Bir önceki kasa vectralar güzeldi sanırım b kasa olarak geçiyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kilitle ön taraf halledilir ama şaseyi de beğenmedi bu eleman nedense. Bir önceki kasa vectralar güzeldi sanırım b kasa olarak geçiyor.
Kaldıramayacağı güç bide dediğim gibi kullanması zaten zevkli bir araba değil ki

Buda aynı adamın vectra b incelemesi araba güzel ama sıkıcı diyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kaldıramayacağı güç bide dediğim gibi kullanması zaten zevkli bir araba değil ki

Buda aynı adamın vectra b incelemesi araba güzel ama sıkıcı diyor.
Bir de bu b kasaların makyajlısı da vardı. Açıkçası ben ikisini de beğenmiştim. 2.0 ve 2.5 atmosferik olanları güzel kaçıyordu, virajları da iyiydi. 2.0 mondeo vs 2.0 vectra kapışmasını defalarca yapmışızdır. Hepsinde de çok keyif almıştım, güzel araçlar ve zamanlardı.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Vectra b kullanıyorum ben. Videodaki kadar olmasa da cok güzel kafadan kayıyor :) Tabii bunda lastik faktörüde önemli. Lastiği ilk aldığım zamanlar gayet güzel beğenmiştim ama lastik eskidikce asfalt kötülestikce araba pek bişey yapamıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vectra b kullanıyorum ben. Videodaki kadar olmasa da cok güzel kafadan kayıyor :) Tabii bunda lastik faktörüde önemli. Lastiği ilk aldığım zamanlar gayet güzel beğenmiştim ama lastik eskidikce asfalt kötülestikce araba pek bişey yapamıyor.
Lastik çok önemli hocam. Bendeki primacy 3 lastikler yüzünden b segment araçlar bile daha iyi viraj alıyor benden düşün :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım