Optimus Prime / Toyota C-hr 1.2 turbo dynamic cvt

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
O zaman 5,5 yıllık deneyimi anlatma vakti.

Bakımları corolla kadardır.
Spesifik olarak kaporta parçaları corolladan pahalı.
Mekanik olarak corolladan hassastır.
Yol tutuş yetenekleri kendi segmentinde iyidir.Corolladan kötüdür.
Şanzımanı corolla şanzımanından iyidir.
1,2 motoru 1,6 atmosferik kadar gider.
Lastik ebatları absürdtür.Pahalıdır.
Şekli şemali kadınlar tarafından çekici görülür.
Rahat 5 kişi seyahat edilebilir.
Bagaj kapasitesi yetersizdir.
Kliması yakıt tüketimine etkimez.
Frenleri iyidir.Önleri bitirme konusunda acelecedir.
Toyota servisleri tarafından el üstünde tutulan bir arabadır.
Ön ve arkadan kazalara karşı dayanıklıdır.Kolay kolay bişeyini kıramazsınız.
Müzik sistemi orta hallidir.
Yalıtımı orta hallidir.
Otoban hızlarında yere iyi basar keskinleşir.Ama size rüzgar gürültüsü olarak sağırlık bahşeder.
Virajda oynaması keyif verir.Esp tamamen kapatılabilir.
Asla arazinin a sını bile yapamaz
Süspansiyonları tc karayollarının çukurlarında asla bitmez.
Trimleri hissedilenin aksine uzun ömürlüdür.Sorun yaşamazsınız.
Elektronik sistemi bozulmaz. Ateşleme sistemi, motor içi, turbosu bozulmaz.
Soğutma sisteminde devir daim pompası soru işaretidir.Bazı serilerinde parça bozuk denk gelebilir.
Paslanma boya kalkması kapı vs fitilleri dayanıklıdır.Güneşle arası iyidir.
Gece yolculuklarında çok karanlık bir arabadır sürücüsü hariç herkes için.Gündüz sürüşlerinde de yolcular için klostrofobiktir.
Yolculuk esnası açıları dardır.Etrafınızda olanları sürücü değilseniz kestirmeniz zordur.
Sürüş modları arasında ciddi yakıt tüketimi farkı vardır. Direksiyon tepkiselliği sayesinde bayağı bir kazadan kaçabilirsiniz. Şanzımana alıştıktan sonra atik kullanabilirsiniz ama öncesinde geç kaldığını sanarsınız.
Jantları büyük olsa da hafiftir.Yürütürken arabayı hissedersiniz.
Yan koruma plastikleri hayat kurtarır.
Kaporta sacı ince ve çok fazla girintili çıkıntılıdır.Dokundurduğunuz yerde hemen gamze oluşur.
Yıkaması çok zor bir arabadır.Her yerinde gedik delik geometrik oyunlar vardır.
Boyaları kendi kendine onarabilen boyadır. Kılcal çizikleri 1-2 ay içinde kendi kapatır.
Koltukların kılıfları fermuarlıdır.Çıkartıp yıkatabilirsiniz.
Tavan bagajı oldukça yakışır.Ve bagaj eksiğini kapatabilirsiniz.
Koltukları donanıma göre değişir.Full donanımlarda gerçekten güzel koltukları var.Orta donanımlarda da deforme olmayan süngerleri var iyi bir şey.

Sonuç olarak 5,5 yılın ardından kendisi çok sempati ve çok nefret de edilmiş bir araba olmuştur. Çevrenizde tercih etmek isteyen insanlara 10-20 km kullanan insanların bilgisindense burada yazdıklarımı okutursanız iyilik etmiş olursunuz
Objektifliğin kitabı yazılmış.Sadece katılmakta arada kaldığım iki madde var oraları boldladım.Kiralık bir kere Hybrid'ini kullanmıştım,bir çukurun o kadar etki etmeyeceğini düşünerek 30-40 ile dalmıştım,öyle görünen bir çukurda değil hafif yol göçmesi diyebiliriz.Yemin ediyorum araba kırıldı sandım öyle bir amortisör vurdu ki,o zamandan beridir amortisör eşiğinin çok düşük olduğunu düşünüyorum bu aracın.

Bir de Corolla'da 1.6 Valvematic kullandım,1.2 Turbonun ona nazaran çok daha keyifli olduğunu düşünüyorum.1.6'sı kesinlikle yüksek devirlerde gezinmeyi seven biraz müsrif bir motor.Yüksek hızda 1.2'yi yer aradaki beygir farkından ancak kullanım ve yakıt olarak hiç keyifli olduğunu düşünmüyorum.1.8 Hybrid içinde aynı şeyler geçerli.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O zaman 5,5 yıllık deneyimi anlatma vakti.

Bakımları corolla kadardır.
Spesifik olarak kaporta parçaları corolladan pahalı.
Mekanik olarak corolladan hassastır.
Yol tutuş yetenekleri kendi segmentinde iyidir.Corolladan kötüdür.
Şanzımanı corolla şanzımanından iyidir.
1,2 motoru 1,6 atmosferik kadar gider.
Lastik ebatları absürdtür.Pahalıdır.
Şekli şemali kadınlar tarafından çekici görülür.
Rahat 5 kişi seyahat edilebilir.
Bagaj kapasitesi yetersizdir.
Kliması yakıt tüketimine etkimez.
Frenleri iyidir.Önleri bitirme konusunda acelecedir.
Toyota servisleri tarafından el üstünde tutulan bir arabadır.
Ön ve arkadan kazalara karşı dayanıklıdır.Kolay kolay bişeyini kıramazsınız.
Müzik sistemi orta hallidir.
Yalıtımı orta hallidir.
Otoban hızlarında yere iyi basar keskinleşir.Ama size rüzgar gürültüsü olarak sağırlık bahşeder.
Virajda oynaması keyif verir.Esp tamamen kapatılabilir.
Asla arazinin a sını bile yapamaz
Süspansiyonları tc karayollarının çukurlarında asla bitmez.
Trimleri hissedilenin aksine uzun ömürlüdür.Sorun yaşamazsınız.
Elektronik sistemi bozulmaz. Ateşleme sistemi, motor içi, turbosu bozulmaz.
Soğutma sisteminde devir daim pompası soru işaretidir.Bazı serilerinde parça bozuk denk gelebilir.
Paslanma boya kalkması kapı vs fitilleri dayanıklıdır.Güneşle arası iyidir.
Gece yolculuklarında çok karanlık bir arabadır sürücüsü hariç herkes için.Gündüz sürüşlerinde de yolcular için klostrofobiktir.
Yolculuk esnası açıları dardır.Etrafınızda olanları sürücü değilseniz kestirmeniz zordur.
Sürüş modları arasında ciddi yakıt tüketimi farkı vardır. Direksiyon tepkiselliği sayesinde bayağı bir kazadan kaçabilirsiniz. Şanzımana alıştıktan sonra atik kullanabilirsiniz ama öncesinde geç kaldığını sanarsınız.
Jantları büyük olsa da hafiftir.Yürütürken arabayı hissedersiniz.
Yan koruma plastikleri hayat kurtarır.
Kaporta sacı ince ve çok fazla girintili çıkıntılıdır.Dokundurduğunuz yerde hemen gamze oluşur.
Yıkaması çok zor bir arabadır.Her yerinde gedik delik geometrik oyunlar vardır.
Boyaları kendi kendine onarabilen boyadır. Kılcal çizikleri 1-2 ay içinde kendi kapatır.
Koltukların kılıfları fermuarlıdır.Çıkartıp yıkatabilirsiniz.
Tavan bagajı oldukça yakışır.Ve bagaj eksiğini kapatabilirsiniz.
Koltukları donanıma göre değişir.Full donanımlarda gerçekten güzel koltukları var.Orta donanımlarda da deforme olmayan süngerleri var iyi bir şey.

Sonuç olarak 5,5 yılın ardından kendisi çok sempati ve çok nefret de edilmiş bir araba olmuştur. Çevrenizde tercih etmek isteyen insanlara 10-20 km kullanan insanların bilgisindense burada yazdıklarımı okutursanız iyilik etmiş olursunuz
önden arkadan darbeleri de deneyimlemedin dimi ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Objektifliğin kitabı yazılmış.Sadece katılmakta arada kaldığım iki madde var oraları boldladım.Kiralık bir kere Hybrid'ini kullanmıştım,bir çukurun o kadar etki etmeyeceğini düşünerek 30-40 ile dalmıştım,öyle görünen bir çukurda değil hafif yol göçmesi diyebiliriz.Yemin ediyorum araba kırıldı sandım öyle bir amortisör vurdu ki,o zamandan beridir amortisör eşiğinin çok düşük olduğunu düşünüyorum bu aracın.

Bir de Corolla'da 1.6 Valvematic kullandım,1.2 Turbonun ona nazaran çok daha keyifli olduğunu düşünüyorum.1.6'sı kesinlikle yüksek devirlerde gezinmeyi seven biraz müsrif bir motor.Yüksek hızda 1.2'yi yer aradaki beygir farkından ancak kullanım ve yakıt olarak hiç keyifli olduğunu düşünmüyorum.1.8 Hybrid içinde aynı şeyler geçerli.
1.2 ile 1.8 in süspansiyon sistemi farklı olabilir. Ben bir süre 1.8 kullanma şansı buldum konfor çok kötüydü.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota

1,2 ile 1,8 in yayları farklı süspansiyonlar aynı

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Detaylı bilgiler için teşekkürler.A'dan Z'ye her noktaya değinmişsiniz.4 yıl önce serviste (Corolla) aracımı beklerken eşimle üst donanımlı olana bir göz atmıştık.Öndeki kahve deri kaplama çok hoşumuza gitmişti.Yalnız şekli şemali kadınlar tarafından çekici görülür demesek iyiydi.😂
Çok çekici napabilirim 😄

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,206
5,320
İzmir
Marka
Toyota
EAB3D2D8-A793-466B-A654-55EAA48A9DB3.jpeg

Birlikte Tam 7 sene olmuş.Nice yaşlara Optimus

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
  • Haha
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım