Optimus Prime / Toyota C-hr 1.2 turbo dynamic cvt

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
Beğeni puanı
22,609
Marka
Toyota
FC0B2C69-3FAE-49EE-9F9C-66A1CE4F1A95.jpeg

Çıkan hava filtresi çok kötü durumdaydı 10.000 km de bu kadar kirlendiğini görünce 5000 km de bir hava filtresi değişme fikri cazip geldi.55.000 km de hava filtresi alacağım.
15.000 km de 20.000 km de bakıma giren arabaları anlamakta zorlanıyorum cidden.Hava filtresi bu hale geliyorsa yağları düşünemiyorum 20.000 km de

Son düzenleme:

lmter224

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
89
Ekli dosyayı görüntüle 24523
Çıkan hava filtresi çok kötü durumdaydı 10.000 km de bu kadar kirlendiğini görünce 5000 km de bir hava filtresi değişme fikri cazip geldi.55.000 km de hava filtresi alacağım.
15.000 km de 20.000 km de bakıma giren arabaları anlamakta zorlanıyorum cidden.Hava filtresi bu hale geliyorsa yağları düşünemiyorum 20.000 km de
hocam nasıl yeni koyduğun yağ 1000 km sonra kararıyor ama özelliğini yitirmiyorsa hava filtresi de aynı şekilde çok kirli olduğu hava geçirgenliğinin azaldığı veya motorun içine toz toprak ulaştırdığı anlamına gelmiyor.
bu videoyu baştan sona izlemeni tavsiye ederim. motorun çalışma şartlarını hava kompresyonu ile sağlayıp hava filtresinin üzerine kum gibi bir şey döküyor filtre yine de çok çok az partikül geçiriyor.
yeni taktığın hava filtresiyle toz bulutu olan bir yola girsen 10 dakikada 10 bin kmlik filtre gibi kirlenir ama özelliğini yitirmez.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
Beğeni puanı
22,609
Marka
Toyota
hocam nasıl yeni koyduğun yağ 1000 km sonra kararıyor ama özelliğini yitirmiyorsa hava filtresi de aynı şekilde çok kirli olduğu hava geçirgenliğinin azaldığı veya motorun içine toz toprak ulaştırdığı anlamına gelmiyor.
bu videoyu baştan sona izlemeni tavsiye ederim. motorun çalışma şartlarını hava kompresyonu ile sağlayıp hava filtresinin üzerine kum gibi bir şey döküyor filtre yine de çok çok az partikül geçiriyor.
yeni taktığın hava filtresiyle toz bulutu olan bir yola girsen 10 dakikada 10 bin kmlik filtre gibi kirlenir ama özelliğini yitirmez.
Değerli bilgiler için sağol.Bilmiyordum.Gözenekleri doldukça geçiş zorluğu yaşanmasından bahsetmiştim onun için de az çok verim kaybetmediği anlaşılabiliyor kaliteli bir filtrede.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
Beğeni puanı
43,468
Marka
Opel
Ekli dosyayı görüntüle 24523
Saf su nedir ya... Bu kadar şımartmayın arabaları. Akü dışında saf su kullanmak da ne bileyim...

yaso

TORNACI
Beğeni puanı
11,563
Marka
Ford
Verim kaybı ve küçük de olsa toz geçişleri oluyor. Kişisel fikrim aftermarket hava filtresi alarak her 5.000 kmde değiştirmek faydalı. 30-40 liralık kaliteli bir filtreyi 5.000 kmde yaptığınız yakıt tasarrufu tolere edecek, hatta daha fazlasını. Fakat Oem alınacaksa mantıksız, maddi yönden. Unutmayalım, motorun en büyük düşmanı yağ markası değil, yanma odasına, turbo türbinlerine gelen toz zerrecikleri. Gömlekte ve türbinlerde oluşturdukları hasar motor söküldüğü zaman anlaşılıyor.