Baris Inselel

Yönetim
Editör
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
618
Panpa puanı
223
BMW’nin Türkiye Distribütörü olan Borusan Otomotiv’in Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, muadil parça kullanımının, otomobilin ekonomik ömrünü uzun vadede ciddi anlamda kısalttığına dikkat çekiyor.
Onaysız parça kullanımı nedeniyle sürücülerin büyük maliyetli arızalarla karşı karşıya kaldığının altını çizen BemCar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Tavelli, bu durumun milli servete ve cari açığa da direkt olarak etki ettiğine dikkat çekiyor.
 Otomotiv sektörünün lider üreticilerinden Alman BMW’nin Türkiye Distribütörü olan Borusan Otomotiv’in Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, özellikle yetki sahibi olmayan servis
ve tamirhanelerde kullanılan kalitesiz yedek parçalar konusunda sürücüleri uyarıyor. Yüksek ar-ge ve teknolojinin ürünü olan orijinal parçalar...
Okumaya devam et...
 

Alperen06

Elit Apaçi
Katılım
30 Nis 2018
Mesajlar
79
Panpa puanı
286
Konum
Ankara
Marka
BMW
Bazı parçalar konusunda haklılık payı var. Aldıktan sonra 3 ya da 6 aylık periyotlarla bozulan yan sanayi parçalar mevcut. Benim de bir çok kez başıma geldi. Ancak orijinal aldıktan sonra uzun süre dayanıyor.
Ancak işin birde o şekilde olmayan parçaları var. Orjinalleri çok pahalı, yan sanayileri de oldukça uzun süre dayanıyor. Bizlerde bu parçaları ancak deneme yanılma yolu ile bulabiliyoruz. Yoksa bakım maliyetleri 13-14 yaşında bir Bmw için çok çok pahalı oluyor.
 

S.Asil

Panpa
Katılım
16 Eyl 2016
Mesajlar
1,714
Panpa puanı
2,230
Konum
ADANA
Marka
Fiat
Parçalar pahalı değil vergiler pahalı , tşk :)
 

Ormanci

Asfalt Kurutucu
Katılım
10 Eki 2016
Mesajlar
79
Panpa puanı
41
Yaş
38
Konum
İstanbul
Başlığı görünce "klasik yetkili servis saçmalaması, yetkili servis mi yapmış açıklamayı" diye baktım. Evet yetkili servis :) Ağzımla gülmedim :)
 

bt

Takipçi
Stage 1
Katılım
8 Eyl 2016
Mesajlar
13,055
Panpa puanı
34,810
Konum
Kocaeli
Marka
Opel
Orijinal parçalar çok mu sağlammış? :D
Daha çok fazla şov var da, üşendim. İsteyen şöyle bakabilir: https://www.sikayetvar.com/bmw/borusan/servis
 

Ozgur Gunes

Panpa
Katılım
7 Eyl 2016
Mesajlar
3,908
Panpa puanı
7,264
Yaş
24
Konum
Ankara
Marka
Volkswagen
Ne güzel sallamış, koçum benim! Hem dandik ürün üret hem de pahalıya sat. Valla gidip shellde litresi 40₺ olan yağı serviste 200₺ ye satmak şov biraz bence. Doğuş grubu gibi abartmayın fiyatları gelsin millet bakıma. 320d 15 bin bakımına 3300 TL istemek neyin açıklaması? Devlet galiba bakımlara da ÖTV koymuş...
 
S

Sami Baltaş

Ziyaretçi
Bu çok önemli arkadaşlar ucuza kaçıyoruz sonra kaçan bize kaçıyor :D
 
Üst