ortalığı karıştıracak iddia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Skoda-Seat modellerinde yaşanan tarzda bir değişim yaşatacaksa eğer Fiat grubunun ulaşılabilir, nispeten daha düşük bütçeli araçlarında, o zaman bence gayet güzel olabilir. Zira Fiat grubu araçlarına karşı ciddi bir ön yargı var. Vw destek verirse bu kırılabilir. Ama vw'nin opel'i neden Psa'ya bıraktığını bir türlü anlayamadım. Pazar payı konusundaki Fiat'ı alacak kadar titizlerse Opel'i almaları daha mantıklı olurdu. Tabii işin arka planında neler döndü, ne oldu bilinmez. Fakat, müşteriye yarayacak her türlü birleşmenin destekçisiyim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Skoda-Seat modellerinde yaşanan tarzda bir değişim yaşatacaksa eğer Fiat grubunun ulaşılabilir, nispeten daha düşük bütçeli araçlarında, o zaman bence gayet güzel olabilir. Zira Fiat grubu araçlarına karşı ciddi bir ön yargı var. Vw destek verirse bu kırılabilir. Ama vw'nin opel'i neden Psa'ya bıraktığını bir türlü anlayamadım. Pazar payı konusundaki Fiat'ı alacak kadar titizlerse Opel'i almaları daha mantıklı olurdu. Tabii işin arka planında neler döndü, ne oldu bilinmez. Fakat, müşteriye yarayacak her türlü birleşmenin destekçisiyim.
Opel'e almama sebepleri paralarının olmayışı. Emisyon krizinden sonra daha anca yeni yeni belleri doğrulmaya başladi. Porsche ailesinin hayallerinden biri Alfa Romeo'yu gruba katmak diğeri Ducati'yi sayın almak ki aldılar ve bir diğeri de Fiatı satın almaktı. Bence önümüzdeki 1 yıl içerisinde kalan iki hayalleri gerçekleşebilir. Bence gerçekleşmesi her markaya fayda sağlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Opel'e almama sebepleri paralarının olmayışı. Emisyon krizinden sonra daha anca yeni yeni belleri doğrulmaya başladi. Porsche ailesinin hayallerinden biri Alfa Romeo'yu gruba katmak diğeri Ducati'yi sayın almak ki aldılar ve bir diğeri de Fiatı satın almaktı. Bence önümüzdeki 1 yıl içerisinde kalan iki hayalleri gerçekleşebilir. Bence gerçekleşmesi her markaya fayda sağlar.
Ee peki Fiat'ı alabiliyorlarsa Opel'i de alabilirlerdi diye düşünüyorum.. Belki biraz daha borca girilirdi ama yine de alınabilirdi. Çünkü Vw-Opel birleşiminden bir makine çıkarılsa ortaya satış rekorlarını alt üst eder.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ee peki Fiat'ı alabiliyorlarsa Opel'i de alabilirlerdi diye düşünüyorum.. Belki biraz daha borca girilirdi ama yine de alınabilirdi. Çünkü Vw-Opel birleşiminden bir makine çıkarılsa ortaya satış rekorlarını alt üst eder.
Fiatı anca 1 yıl sonra alabilir zaten eğer şimdi alma imkanı yok. Açıkçası ben Opel ile birleşmesini pek istemezdim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Niye ki ? Sağlam güzel altyapıları var, yeni insignia ve passat'ın güçlü yönlerinin birleştirildiği bir d segment otomobili düşünemiyorum ben.
İyide VAG grubunun o kadar iyi araba yapacak kapasitesi var zaten. Opel'i istememe sebebim ilerde yaşanabilecek sorunlar yoksa iki marka da Alman ve Opel bu sayede gerçek Alman reklamını daha rahat yapabilirdi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İyide VAG grubunun o kadar iyi araba yapacak kapasitesi var zaten. Opel'i istememe sebebim ilerde yaşanabilecek sorunlar yoksa iki marka da Alman ve Opel bu sayede gerçek Alman reklamını daha rahat yapabilirdi.
Zaten şöyle.. Opel de vw de istediğinde birbirlerine denk araç üretebilirler. Diğer markalar da bu şekilde bir üretim yapabilir ama her markanın gittiği yol, oluşturduğu tarz ve bunlara ayırdığı bütçesi başka.
Şimdi vw satışları malum güzel seviyede, sen opel'i alacaksın ve onun eksik olduğu yönleri tamamlayacaksın. Misal İnsignia modelinde iç mekan konusunda bir eksik varsa orayı tamamlayacaksın ve onu piyasaya süreceksin. Opel'in satışları zaten fena değil, alman arabası imajı herkeste olmasa da öyle ya da böyle devam ediyor. Seat ve skoda gibi komple bitmiş bir markayı yeniden doğmuş ve iyi satışlar yakalamış bir marka haline getiren, Opel gibi hala güncelliğini koruyan bir markayı satın aldığında satış rekorları kırar.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Açıkçası Opel'i almalarının pek bir mantığı yok. Hali hazırda aynı segment araç satışlarında Opel'in bir hayli önünde VAG. Ayrıca ürettikleri araçlar ve hitap ettikleri kitle birbirine denk. Yani elinde Seat ve Skoda ve VW varken bir de Opel'in olması saçma olurdu
Diğer tarafta FCA grubunda çok daha büyük cevherler var..Maserati,Ferrari ve Alfa Romeo. Alt segment olarak da Fiat..Vag'a geçiş sonrası Lamborghini'nin nasıl şahlandığını söylemeye gerek yok. Aynı gelişim FCA'da da olursa mükemmel olur

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ben bu haberden bir şey anlamadım, detaylıca akşam incelelemek lazım yabancı kaynaklardan. Ama kafamı kurcalayan ilk soru şu. Bu iş bir satın alma mı olacak yoksa ortak strsteji/is birliğimi?

Bir de bu olay sağ gösterip sol vurma da olabilir. Sergio Marchionne akıllı adam, başka gruplara da mesaj veriyor bence. Ortalığı kızıstırmak için bile yapıyor olabilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Ben satın alacaklar. Hem başlık parası verip evleniyor olamazlar mı? :p

olm vwde para yok diyon nasıl olacak :p

Ben bu haberden bir şey anlamadım, detaylıca akşam incelelemek lazım yabancı kaynaklardan. Ama kafamı kurcalayan ilk soru şu. Bu iş bir satın alma mı olacak yoksa ortak strsteji/is birliğimi?

Bir de bu olay sağ gösterip sol vurma da olabilir. Sergio Marchionne akıllı adam, başka gruplara da mesaj veriyor bence. Ortalığı kızıstırmak için bile yapıyor olabilir.

bana da bi bit yeniği var gibi geldi,

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yabancı kaynaklarda bu tarz bir haber yok valla. Akşam belli olur herhal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım