Otomobil Videoları

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Abimiz neden korkup el frenini çekmiş o kadar yüksek hızda anlamadım. Video sonunda kendince doğru bir hareket yaptığını düşünüyor ama bu durumda yapılacak en mantıklı hareket freni bırakıp aracın dengesini korumasına yardımcı olmak olurdu sanırım.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Abimiz neden korkup el frenini çekmiş o kadar yüksek hızda anlamadım. Video sonunda kendince doğru bir hareket yaptığını düşünüyor ama bu durumda yapılacak en mantıklı hareket freni bırakıp aracın dengesini korumasına yardımcı olmak olurdu sanırım.
Hem gereksiz hızlı hem de emniyet kemerini takmak yerine bir tarafa sıkıştırmış sanırım, kemerin ucu darbe anında hemen kucağına zıpladı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kemeri cebine mi sokmuş napmış :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlla Toma'nın arkasında duracağım diye frene fazla basınca araç kızaklamış. Kızaklamasından panik yapıp el freniyle durmaya çalışmış belli ki. Toma'ya yardım etmek istiyorsan niye illa arkasında durma zorunluluğu hissettiğini anlamadım. Toma'yı geç önünde dur ? Ek olarak Toma yolu hafif kaplasa da sol şeride geçemeyeceğini düşünmesine gerek yoktu bence. Şu görsele bakıldığında kendi şeridinde de geçebileceği kadar alan varmış aslında.
Ekran Görüntüsü (16).png

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Ya arkadaş bu adamlara kim öğretiyor yolda giderken el freni çekildiğini ? Bu adam beşikte öğrenmedi el freni çekeceğini.

Şoförlükten çok anladığını sanan bazı tipler forumlarda atıyor ortaya bir şeyler. Sonra böyle arkadaşlar da el freni çekip patlıyor. Allahtan insana vurmadı.

İnsanlar, yazdıklarının veya anlattıklarının nereye gideceğini öngöremiyor işte. O yüzden böyle bilinçsizce yazılar görürsem, anında haşlıyorum. Haşlamak da zorundayım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

@diablo1905 geçen günkü konuda biraz haksızlık yapmışım sanırım. Gerçi ben görsel olarak tam bir SUV gibi olmadığından bahsetmiştim videoda da görünüş olarak heçbek gibi durduğunu ancak 183cm lik bir yüksekliği olduğundan bahsediyorlar (ki zaten günümüzdeki çoğu SUV aşağı yukarı bu kadar yerden yükseklik sunuyor) ancak bu videodan sonra iyi bir tercih olabilirmiş gibi geldi. Özellikle 1.0 TGDI motorlu DCT şanzımanlı seçeneğin rakiplerinden düşük fiyatlı olduğu ve Kia gibi sağlam (dünya çapındaki bağımsızlık şirketlerin gerçekleştirdiği sorunsuzluk araştırmalarına göre) bir markanın ürünü olduğunu düşünürsek kesinlikle bakılmayı hak ediyor.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault

Frene basıyor ABS devreye giriyor el freni çekmeden önce bile arabanın arkası kaymaya başlıyor direk. ESP yok mu Accent'lerde?

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Frene basıyor ABS devreye giriyor el freni çekmeden önce bile arabanın arkası kaymaya başlıyor direk. ESP yok mu Accent'lerde?
Zemin oldukça kaygan anladığım kadarıyla, esp olsa da kayması mümkün, abinin yaptığı bi çok yanlış var, en büyüğü paniğe kapılıp elfrenini çekmesi. Video sonunda yazdıklarına bakılırsa kendince o an bütün seçenekleri düşünmüş de en mantıklısını yapmaya karar vermiş ama korku ve panik yüz ifadesinden çok belli.O ruh haline geçtikten sonra düşünmek vs mümkün değil. Pilotajı kötü ve aracın ağırlık dengesi, lastiğin yapısı, ileri sürüş teknikleri vs bunlardan bihaber olduğu için saçma sapan bişey denemiş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım