Otomobil Videoları

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
döneminin en inovatif, en kaliteli, en güzel tasarımlı araçlarını tasarlayıp, motorsporlarında inanılmaz başarılar elde etmiş markadan geriye bugün bir şey kalmaması üzücü. videodaki araç alüminyum alaşım 2.0 V6 motora, bağımsız süspansiyona, 50/50 ağırlık dağılımına sahip ve transaxle. 1950'lerde henüz görülmemiş özellikler.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Lancia Delta'da standart versiyonda bile tam bağımsız süspansiyon varmış. 1979 yılında bu segmentte var mı böylesi... sanmıyorum. Bu araç 6 yıl üstüste WRC'de 1. oldu ve bu seri Lancia'nın WRC'den çekilmesiyle son buldu. Lancia Rally ekibi Alfa Romeo'ya geçti ve DTM'de tarih yazdı. Ardından aynı ekip 156'yı geliştirdi ve 6 yıl boyunca Avrupa Touring Car şampiyonasını domine etti.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
nasıl içim acıdı anlatamam ya, sürücüler çok sağlam küfür etmiştir ama tamhin edebiliyorum hatatat

Hepsi kötü ama 1:53'e ayrı bir dikkat.

Önceki mesajımda bulunan kanalın sahibi muhtemelen bu videonun başındaki, kanala video çıktı diye nasıl mutlu gidiyor :D

Çukura düşen araçları çekme kültürü diye bir şey var sanırım.

İngilizlerde de sudan geçenleri çekme merakı var, örneğin:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Her ne kadar amaçları bu yönde olmasa da Escudo'nun sürüş dinamiği diğerlerine göre çok daha başarılı, Rav 4'ün çatır çatır ön tekere bindiği yerde kafayı içeri sokmaya müsaade etmesi hoş, ayrıca kalkıştaki tekerlerini sararak kalkması da kendisinden beklemediğim için güldürdü. RAV 4'e göre daha mı güçsüz versiyonu var burada? Sanırım ondan alamadı.

Bu japonların Gran Turismo havasında geçen Tsukuba Battle'ları cidden tarihi kültürel miras taşıyor, İngilizce'ye çevirilip arşivlenmesi lazım her videosunun. Maalesef Youtube'da kısmi olarak görebiliyoruz, çoğu da İngilizce çevrilmemiş Japonca yüklemeler var.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Her ne kadar amaçları bu yönde olmasa da Escudo'nun sürüş dinamiği diğerlerine göre çok daha başarılı, Rav 4'ün çatır çatır ön tekere bindiği yerde kafayı içeri sokmaya müsaade etmesi hoş, ayrıca kalkıştaki tekerlerini sararak kalkması da kendisinden beklemediğim için güldürdü. RAV 4'e göre daha mı güçsüz versiyonu var burada? Sanırım ondan alamadı.

Bu japonların Gran Turismo havasında geçen Tsukuba Battle'ları cidden tarihi kültürel miras taşıyor, İngilizce'ye çevirilip arşivlenmesi lazım her videosunun. Maalesef Youtube'da kısmi olarak görebiliyoruz, çoğu da İngilizce çevrilmemiş Japonca yüklemeler var.

Escudo=Vitara
Videodaki araçlar Türkiye'ye gelenlerle aynı mı bilmiyorum, Türkiye'de bu araçlar (tek kapılı hâlleriyle) tek motorla satıldı. Vitara 1.6 80bg, Rav4 2.0 129bg.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım