OTOPARK.COM Assetto Corsa Sunucusu 1.Sezon

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Merhabalar,

OTOPARK.COM Assetto Corsa Sunucusu 1.Sezonuna hoşgeldiniz.

Herkese başarılar dilerim. Güzel bir sezon olması dileğiyle. Yarışlarla ilgili yaşanan olayları bu konuda altından konuşmak yasaktır. Discord altından konuşabiliriz.

Her sezon başlangıcında buradaki mesajlar silinecektir.

1.Sezon 1 Mayıs 2020 - 29 Mayıs 2020 tarihleri arasında yer alacaktır.

Sezon ile ilgili tüm merak ettiklerinize;

https://otopark.com/sezon_1.pdf

adresinde bulunan pdf dosyası aracılığıyla cevap bulabilirsiniz. Eğer pdf de cevabı verilmemiş bir konu varsa (ki zannetmiyorum), buradan sorabilirsiniz.

Sevgiler,
Berkin

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Merhabalar,

OTOPARK.COM Assetto Corsa Sunucusu 1.Sezonuna hoşgeldiniz.

Herkese başarılar dilerim. Güzel bir sezon olması dileğiyle. Yarışlarla ilgili yaşanan olayları bu konuda altından konuşmak yasaktır. Discord altından konuşabiliriz.

Her sezon başlangıcında buradaki mesajlar silinecektir.

1.Sezon 1 Mayıs 2020 - 29 Mayıs 2020 tarihleri arasında yer alacaktır.

Sezon ile ilgili tüm merak ettiklerinize;

https://otopark.com/sezon_1.pdf

adresinde bulunan pdf dosyası aracılığıyla cevap bulabilirsiniz. Eğer pdf de cevabı verilmemiş bir konu varsa (ki zannetmiyorum), buradan sorabilirsiniz.

Sevgiler,
Berkin

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
Liste doldu mu acaba? Katılım linkine tıkladığımda 404 page not found hatası alıyorum

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Beklenen gün geldi çattı!

Bugün saat 21:30'da önce 30 dakika pratik, sonrasında sıralama ve yarış ile resmi OTOPARK.COM Assetto Corsa sunucusunun ilk sezonuna başlayacağız.

Değerli katılımcılar;

Sıralamaya girmezseniz, yarışa giremezsiniz. Potansiyel sorunların erken tespiti ve çözümü için lütfen pratiğe erkenden giriniz.

21:30 da açılacak olan pratikte dahi olsanız, herhangi bir sebepten dolayı kicklenmeniz durumunda (özellikle ping) sıralama ve yarışlara giremeyeceksiniz. Bu yüzden internet bağlantınızı kontrol etmenizi ve potansiyel ağ kaynağı tüketen uygulamaları kapatmanızı öneririm.

Bunun sonunda bir ödül yok. Eğlencesine yarışıyoruz. Dolayısıyla her şeyden önce centilmenliği göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Saat 21:00 itibari ile günlerden beri açık olan pratik odası kapatılacak. 21:30 itibari ile açılacak.

Herkese başarılar

• Üzgün
Tepkiler: Bedirhan

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,387
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
yer kaldı mı yaw entrantsta 1 boş slot diyo ama register falan göremedim, kaçırmışım bunu :D

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese Selamlar,

Bu akşam 21:30'da önce 30 dakika pratik, 20 dakika sıralama ve 15 tur olmak üzere Laguna Seca yarışımız olacak. Lastikler soğuk gelecek.

Ben dün gece genel olarak bir baktım, pistin bazı limitlerini biraz genişlettim. Bugün yarış öncesinde girip deneyip sorun bulan olursa hemen hallederiz.

Yine de sizlerin mağdur olmaması için, bu yarıştan itibaren "sıralamada pist dışına çıkışınız ihlal puanınıza eklenmeyecek". Eklense dahi, atılmanıza sebep olmayacak. Yani sırf sıralamada pist dışına çok kez çıktığınız için atılmanız ve yarışa girememeniz gibi bir durum olmayacak.

Ancak pisti kesmeniz durumunda, sıralama sürenizin geçersiz olacağını belirtmem gerekiyor.

Ancak yarışta her zamanki gibi pist dışına her çıkışınız 1 ihlal puanı olarak yansıyacak ve tüm haklarınızı doldurmanız durumunda yarıştan atılacaksınız.

Akşam görüşmek üzere, hepinizi sesli chat'e bekliyoruz.

Sevgiler,
Berkin

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Pistte genişletilen 2 viraj;

viraj_1.png

viraj_2.png

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Aga bi 4. viraja da bakabilir misin? sol ön teker kerb'e değince tur uyarısı alıyorum da haberin olsun

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese günaydın;

Bu akşam 21.30'da Nurburgring Grand Prix (Layout A) yarışımız var. 30 dakika pratik, 20 dakika sıralama ve 15 tur yarış gerçekleştirilecek.

Lastikler soğuk olacak. İlk gelen 24 kişi odaya girer :)

Geçtiğimiz haftalarla yaptığımız ufak kural değişikliğinden tekrardan bahsetmek istiyorum. Normalde sıralamalarda pist dışına çıktığınızda, ihlal puanı sayılıyor ve sıralamada çok kez pist dışına çıkarsanız sunucudan atılıyor ve yarışa giremiyordunuz.

Artık sıralamalarda pist dışına çıkmaktan ihlal puanı almıyorsunuz. Bu kural geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, bu ve bundan sonraki haftalarda da devam edecek. Ancak pist dışına çıktığınızda süreniz geçersiz sayılacak ve yarışta tabi ki ihlal hakları eskiden olduğu gibi devam ediyor.

Şimdiden herkese keyifli yarışlar dilerim,
Sevgiler,
Berkin

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese Selamlar,

Bu hafta gerçekleştirilen yarışımızdaki bir kişi hariç herkesin, sırasıyla ping sebebiyle oyundan düşmesi nedeniyle minimum oyuncu limiti karşılanamadığından yarış iptal edilmiştir.

Haftaya Silverstone Grand Prix'de tam gaz devam ediyoruz. Pist sıcaklıklarımız artık 26 dereceden başlıyor.

Sevgiler,
Berkin

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese Selamlar,

18 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen Silverstone Grand Prix yarışımız sonuçlanmıştır.

Yarış sonucu;
http://161.35.64.188:8772/results/2020_5_18_20_2_RACE

Turnuvada son durum;
http://161.35.64.188:8772/championship/db2a9711-01a1-48d0-b9d8-18f4de129467

Cuma günü Zandvoort pistinde birlikte olacağız. Bu pist için pratik seansı sunucumuzda açılmıştır.

Öte yandan turnuvanın %60'ını bitirmiş olmakla beraber elde ettiğimiz deneyim sayesinde, gelecek dönemde OTOPARK Assetto Corsa sunucusunda yapılması gerekilen değişikliklerle ilgili de çeşitli kararları şimdiden almaya başladık.

Mayıs ayının sonu ve Haziran ayının başlangıcı ile birlikte, yüzlerce farklı sürücüyle bizleri buluşturacak, belki de ödüllü değişik etkinliklerde birlikte olacağız.

Bu turnuva olmasaydı hiç şüphesiz burada yaşadığımız sorunlar vs. sayesinde bu ilerlemeyi sağlayamazdık.

Herkese iyi haftalar dilerim. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nız kutlu olsun.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Herkese Selamlar,

Bu akşam 21.30 itibari ile Imola odamız açılıyor. 30 dakika pratik, 20 dakika sıralama ve 15 tur yarış var.

Bu, Cuma günkü final yarışından önceki yarış. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Öte yandan sunucu yazılımını geliştirenler ile özel olarak görüşme fırsatı buldum ve bu turnuva boyunca yaşadığımız spesifik problemleri geribildirimlerimiz ile birlikte düzeltecekler. Bu bakımdan da bu mutlu oldum diyebilirim.

Cuma günü yarışın sonlanmasıyla birlikte ödüllü hotlap turnuvamıza ilişkin detayları da, sizlerle paylaşacağım.

Sevgiyle kalın,
Berkin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım