Otopark Futbol Aktüel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Tamam da bunların çoğu futbol ile alakalı şeyler değil ki.. Takıma faydası olacağını düşündüğün adamı varsa bütçen alırsın, oynatırsın, takıma katkısını yapar, ücretini verirsin evinin yolunu tutar. Takımı karıştırdığı anda da kesersin cezasını olur biter. Biz böyle herkesin potansiyel davranışlarını hesap ederek topçu almaya kalktığımız zaman nereden bulacağız iyi takım kuracak topçuları ? Arda babası yaşındaki adamı dövmüşse bu onun ayıbıdır, varsa hukuken bir yaptırımı uygulanır. Yani bunların hepsi futbol dışı konular. Ben takımımın başarısına katkıda bulunup bulunamayacağına bakarım. Taraftar Arda'yı maliyeti çok yüksek diye istemeseydi, ya da senin dediğin gibi bu oynamıyor artık hayır gelmez sebebiyle veto etseydi futbol dahilinde bunu anlardım. Ama elemanın adamlığına sarmışlar ondan istemiyorlarmış. Ee adam olmayan kaç topçuyu bağrına bastı bu taraftar tek kriter bu muydu ? Yani taraftarın Arda'yı istememe sebeplerini eleştiriyorum ben. Çünkü kendi kendilerini çürütüyorlar.
Tabi ki futbolla alakalı değil ama futbol sadece futbol oyunundan oluşan, steril bir şey değil ki. Şöyle bir örnek vereyim, çok iyi proje yapıyorum, hızlıyım, iyi para kazandırıyorum firmaya ama arkadaşlarımı patrona karşı kışkırtıyorum, şantiyede ustaları dövüyorum. Sence bu şartlarda çalışmaya devam edebilir miyim?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tabi ki futbolla alakalı değil ama futbol sadece futbol oyunundan oluşan, steril bir şey değil ki. Şöyle bir örnek vereyim, çok iyi proje yapıyorum, hızlıyım, iyi para kazandırıyorum firmaya ama arkadaşlarımı patrona karşı kışkırtıyorum, şantiyede ustaları dövüyorum. Sence bu şartlarda çalışmaya devam edebilir miyim?
Tamam iste tam da bundan bahsediyorum. Is veren ise yeni bir eleman aldiginda onun verimine, sirketine kazandirdigina bakar. Bu eleman sirketine iyi kazandiriyor olmasina ragmen ahlaki acidan sorunlu davraniyorsa cezasini verirsin ve gonderirsin. Ama daha biz adami almadik etmedik direkt eledik. Sen once bir al, baktin sorunlu davraniyor gonderirsin olur biter. Simdi mayis ayi gibi gs'nin 22 milyon euro gibi sicak paraya ihtiyaci var odemeler icin. O sebeple muhakkak sampiyon olmamiz lazim. Hatta yetmez Avrupa ligine katilmamiz lazim ki gelir olsun. Ama sen ihtiyac duydugun bolgeye futbol disi konulardan sana katki yapabilecek topcuyu almaya calismadin. Calismadigin gibi sampiyonlukta cekistigin rakibine verdin adami. Ee simdi sampiyonluktan olursak, Arda cok iyi dikis tuttururu Basaksehiri sirtlarsa yazik gunah degil mi Gs kulubune ? Yazik degil mi mayista odememiz gereken borcun kaynagini kacirdigimizda ? Kulube en buyuk zarari bu verir iste.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Tamam iste tam da bundan bahsediyorum. Is veren ise yeni bir eleman aldiginda onun verimine, sirketine kazandirdigina bakar. Bu eleman sirketine iyi kazandiriyor olmasina ragmen ahlaki acidan sorunlu davraniyorsa cezasini verirsin ve gonderirsin. Ama daha biz adami almadik etmedik direkt eledik. Sen once bir al, baktin sorunlu davraniyor gonderirsin olur biter. Simdi mayis ayi gibi gs'nin 22 milyon euro gibi sicak paraya ihtiyaci var odemeler icin. O sebeple muhakkak sampiyon olmamiz lazim. Hatta yetmez Avrupa ligine katilmamiz lazim ki gelir olsun. Ama sen ihtiyac duydugun bolgeye futbol disi konulardan sana katki yapabilecek topcuyu almaya calismadin. Calismadigin gibi sampiyonlukta cekistigin rakibine verdin adami. Ee simdi sampiyonluktan olursak, Arda cok iyi dikis tuttururu Basaksehiri sirtlarsa yazik gunah degil mi Gs kulubune ? Yazik degil mi mayista odememiz gereken borcun kaynagini kacirdigimizda ? Kulube en buyuk zarari bu verir iste.
Kağıt üstünde şimdi al dene, tutmazsa yollarsın dediğimiz şey gerçek hayatta öyle olmuyor ki. Bkz: Rvp, Tarık Çamdal :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kağıt üstünde şimdi al dene, tutmazsa yollarsın dediğimiz şey gerçek hayatta öyle olmuyor ki. Bkz: Rvp, Tarık Çamdal :D
Ee neticede futbolcu da takımlar için bir nevi yüksek bütçeli yatırım demektir. Her yatırımın var bir riski :D Zaten Arda'nın bonservisini falan alamazdık da en azından 1-2 sezon kiralardık. Zaten yeteneği ortada, form tutarsa ne ala. He arıza çıkarıyorsa da kiralık sözleşmesi bittiği an dönerdi kulübüne. Yakında sezon sezon kademe şeklinde yabancı sayısı düşürülecek bizim ligde. Sol açık için en azından bu sorunumuz kalmazdı neticede daha 30 yaşında. Hele bir de güzel bir sponsor bağlayabilseydik işi tamamen kotarmış olurduk. Oynarsa çok iyi, oynamazsa gönder kulübüne geri.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ee neticede futbolcu da takımlar için bir nevi yüksek bütçeli yatırım demektir. Her yatırımın var bir riski :D Zaten Arda'nın bonservisini falan alamazdık da en azından 1-2 sezon kiralardık. Zaten yeteneği ortada, form tutarsa ne ala. He arıza çıkarıyorsa da kiralık sözleşmesi bittiği an dönerdi kulübüne. Yakında sezon sezon kademe şeklinde yabancı sayısı düşürülecek bizim ligde. Sol açık için en azından bu sorunumuz kalmazdı neticede daha 30 yaşında. Hele bir de güzel bir sponsor bağlayabilseydik işi tamamen kotarmış olurduk. Oynarsa çok iyi, oynamazsa gönder kulübüne geri.
Bence burda kar-zarar hesabı yapıldı. Arda tutarsa ne kazandırır, tutmazsa ne kaybettirir gibi. Tabi biz farazi konuşuyoruz, Fatih Terim'in olduğu yere Arda'nın gelmesi biraz zordu zaten.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bence burda kar-zarar hesabı yapıldı. Arda tutarsa ne kazandırır, tutmazsa ne kaybettirir gibi. Tabi biz farazi konuşuyoruz, Fatih Terim'in olduğu yere Arda'nın gelmesi biraz zordu zaten.
Tabii, maddi etkenler + Terim - Arda sorunu + taraftarın istemiyor oluşu + tamda seçim zamanına denk gelmesi + özellikle çok eksik olan sol bek için hala topçu alınamamış olması gibi etkenler bu işi başlamadan bitirdi bile denebilir. Zaten her şey uygun olsaydı bile taraftarın karşı çıktığı bir topçuyu alamazlardı. Taraftar olur verseydi en azından bir denerler, nabız yoklarlardı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ya hiç sorma. Visca'dan tek devrede 2gol 2asist :)
Annem daha 1-0 iken Bursa'ya 4 atan bunlara ne yapmaz demişti, haklıymış :D Kadıncağızı da 2 senede NTVSpor'luk donanıma getirdim =)
Bu gidisle sampiyon olacaklar bu sene. Hayir biz de cayir cuyur topcu satiyoruz sanirsin yedekler on numara. Yine kaldik beceriksiz lato'ya, artist yasin'e, kofti belhanda'ya :D
Hanim sultan bu islerden anlar olmus artik belli. Bizim ihtiyarlar da fenerli hezeyanlari yasayip duruyor :D

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
nOrLyN.jpg

Bende memet, zeytinburnu cocuguyum. Kazlıçeşme de deri atölyesinde çalışıyorum :D

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Fenerbahçe puan kaybetti, bu gece Atkut Kocaman'ı harcayacak spor programlarında. Yarın Galatasaray da puan kaybederse Başakşehir şampiyon.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
ADAM bütün takımın dengesini tek başına alt üst ediyor. Solda hiçbir faydası olmadığı gibi sistem dışı Quaresma'nın yaptığı gibi keyfi şekilde içeriye girip bir şey yapamadan pozisyonunu kaybediyor, bütün takım ona göre pozisyon kaydırmaya çalışıyor. İrfan Can da yetersiz kaldı şu ana kadar. Chedjou'nun ilk maçı sanırım.
Kerim Frei girene kadar Başakşehir'den iş çıkmaz.

Başakşehir o golü yemeyi çoktan hak etmişti :) Rakibe amatör küme takımı muamelesi yaparsan bir yerde illaki denk getirip sıkıştırırlar =) Daha fazlasının olmadığına dua etsinler.

Adam sahanın en kötüsüydü. Adam 3 haftada Başakşehir'i dibe çekti.
Visca denilen futbol katili hiç yatmadı. GS maçında yerden kalkmamıştı.
Abdullah Avcı GS maçında kenarda maçı yaşıyordu, bu maç sanki uyuşturucu kullanmış gibiydi.
Fener sezonun en iyi topunu oynadı. Dirar'da ne ciğer varmış yalnız.
Lig inanılmaz zevkli hale geldi. Yarın GS 45.000 kişiye oynar, stada giden metro bana zehir olur :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İzlemek isteyen Galatasaray'lılar için Uefa kupası finalinin 3 saatlik uzun çekimi. Arada nostalji yapmak insanı duygulandırıyor.

Bu arada Arsenal'in kadrosu Fifa 2000-2001 oyunundaki rüya kadro gibiymiş. Gençler belki bilmez ama Bergkamp, Henry, Vieira ve özellikle de Overmars Dünya futbolunun ciddi yıldızlarındandı.

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
FB haftaya gs yi yine yener ve sezonu kapatır. Neden kapatır. Çünkü taraftar bile şampiyon olmak istemiyor. Sadece Aziz gitsin istiyor

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
2. yarı için de özet beklerim hocam güzel oldu :)
Macin galibi hakem oldu bence. Ozellikle sonlara dogru iyice is cigirindan cikti.
Ikinci yari GS daha canliydi, topu paylastilar dersek yanlis olmaz saniyorum.
FB son dakikalarda (10-15 dk) cok ciddi geldi, her an gol gelebilirdi. bu arada MAiconun direkten donen frikik i var (bence kaleyi bulsa Volkan kurtarirdi)
bence macin en komik ani Serdar aziz in uzatmalarda hakem dudugunden sonra topa mudahale ederek sari kart gormesiydi. coook daha once bir kac sari gormesi gerekirken, millete gereksiz sari kartlar gostertip az kalsin kartsiz maci tamamlicakti.
Bence macin en iyileri nagatomo ve volkan oldu.
Neyse sonuc 0-0, BJK ve BSBK ye yaradi sonuc, her iki takimda cok buyuk bir avantaji kacirdi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O statta hep bir halt vardı zaten. Onca yıldır bir sürü topçu geldi geçti deplasman fobisi mi bilir, kalır topçularda. Desen ki kariyersiz topçular bunlar, bir sürü dünya yıldızı ve o atmosferlerden etkilenmeyecek topçular da geldi. Ona rağmen o statta hep bir şanssızlık var. Ya kötü oynuyoruz ya da iyi veya iyiye yakın oynasak bile direğe takılıyoruz. Fark ettiyseniz Arena'da ki maçlar hiç böyle olmuyor, maçlar böyle gelişmiyor. Saraçoğlu'nda ki fb-gs maçlarını açıklamaya ne futbol kavramları ne atmosfer ne başka bir şey yeter. Başka bir iş var o statta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım