Otoparkta Volvo sahibi kac kisiyiz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Evet arkadaslar. Bu konuyu bir Volvo sahibi olarak Ben acmak istedim. Eger sayimiz fazla ise Whatsapp grubu acip Volvo hakkinda bilgi, parca vs. gibi paylasimlar yapmak üzere sizlerin kullanimina sunacagim.

1-thebadman97: 2007 model S80 D5 AWD Geartronic Momentum

böyle böyle listeye Volvo sahiplerini ekleyecegim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Evet arkadaslar. Bu konuyu bir Volvo sahibi olarak Ben acmak istedim. Eger sayimiz fazla ise Whatsapp grubu acip Volvo hakkinda bilgi, parca vs. gibi paylasimlar yapmak üzere sizlerin kullanimina sunacagim.

1-thebadman97: 2007 model S80 D5 AWD Geartronic Momentum

böyle böyle listeye Volvo sahiplerini ekleyecegim.
Bence Whatsapp grubu acmaktan ziyade burda bilgi paylaşımı yapın ki bizde görelim. @inzfatih abi sende V40 vardı yanlış hatırlamıyorsam.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Beyaz 2015 model premium paket V40 D2 sahibiyim, ona whiteswan-beyazkuğu diyorum. Aslında buradan konuşarak volvo sahibi olmak isteyen yada volvoyu merak eden arkadaşları da bi nebze bilgilendirmiş oluruz. Ama yine de bi whatsapp gurubunun kurulması fena olmaz:)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,077
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Volvo V40 ile ilgili konusacak olursak,
artilari:
-guven hissi
-opsiyonlari bmw'ye gore daha ucuz.
-polonyada volvo servisi bmwye gore daha kaliteli hizmet veriyor
-150 beygirlik D3 motor aile icin yada bayan icin yeterli, 140dan sonra ruzgar sesi aliyor
-motoru bagirtirsaniz 5 silindir motor sesi gayet guzel. dizel olmasina ragmen guzel sesi var.
-tuketimi gayet iyi
-sanzimani hic sapitmiyor, hep dogru kararlar veriyor, 6 ileri otomatik olmasi da gayet yeterli.

eksileri:
-orta konsolu kumanda edebilecegimiz kontrolcu bir i-drive gibi yada audi gibi elinizin altinda degil, konsolda.. Sahsen bmw i-drive daha kullanisli buluyorum
-camlar acikken yagmurda iceri koltuklara su geliyor, yagmurda camlari acmiyoruz :)
-telefon bagliyken ara sira senkronize ediliyor diye mesaj cikiyor, onemsiz bisey ama neden olsun!
-bir ara cift bolgeli klimanin sol tarafi calismamisti baglantida gevseklik varmis servis hemen halletti ama olmamaliydi.
-usb baglarsaniz her mp3 calmiyor, muzik seciyor, telefon baglarsaniz sorun yok. ama neden usb baglamayalim ?
-arkasi torsiyon arka koltuktakiler performans kullanimda cok sallaniyor, ama bu arac performans icin yapilmamis bence..

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Beyaz 2015 model premium paket V40 D2 sahibiyim, ona whiteswan-beyazkuğu diyorum. Aslında buradan konuşarak volvo sahibi olmak isteyen yada volvoyu merak eden arkadaşları da bi nebze bilgilendirmiş oluruz. Ama yine de bi whatsapp gurubunun kurulması fena olmaz:)
Öncellikle aracinizi iyi günlerde kullanmanizi dilerim. Whatsapp grubundan da burdan da paylasim yapariz yine.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Volvo V40 ile ilgili konusacak olursak,
artilari:
-guven hissi
-opsiyonlari bmw'ye gore daha ucuz.
-polonyada volvo servisi bmwye gore daha kaliteli hizmet veriyor
-150 beygirlik D3 motor aile icin yada bayan icin yeterli, 140dan sonra ruzgar sesi aliyor
-motoru bagirtirsaniz 5 silindir motor sesi gayet guzel. dizel olmasina ragmen guzel sesi var.
-tuketimi gayet iyi
-sanzimani hic sapitmiyor, hep dogru kararlar veriyor, 6 ileri otomatik olmasi da gayet yeterli.

eksileri:
-orta konsolu kumanda edebilecegimiz kontrolcu bir i-drive gibi yada audi gibi elinizin altinda degil, konsolda.. Sahsen bmw i-drive daha kullanisli buluyorum
-camlar acikken yagmurda iceri koltuklara su geliyor, yagmurda camlari acmiyoruz :)
-telefon bagliyken ara sira senkronize ediliyor diye mesaj cikiyor, onemsiz bisey ama neden olsun!
-bir ara cift bolgeli klimanin sol tarafi calismamisti baglantida gevseklik varmis servis hemen halletti ama olmamaliydi.
-usb baglarsaniz her mp3 calmiyor, muzik seciyor, telefon baglarsaniz sorun yok. ama neden usb baglamayalim ?
-arkasi torsiyon arka koltuktakiler performans kullanimda cok sallaniyor, ama bu arac performans icin yapilmamis bence..
Volvo zaten belirli modelleri disinda zaten Performansli arac üretmiyor. Sanirim T5 olanlarda torisyon yok galiba. Bizde Rüzgar sesi nerdeyse hic yok gibi 180-185'e kadar.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,077
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Volvo zaten belirli modelleri disinda zaten Performansli arac üretmiyor. Sanirim T5 olanlarda torisyon yok galiba. Bizde Rüzgar sesi nerdeyse hic yok gibi 180-185'e kadar.

aynen katiliyorum
+ olarak sunu da eklemeliyim, bos bir volvo, bos bir bmwden cok daha kaliteli icmekana sahip

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Volvo sahibi değilim ama yakın arkadaşımda V60 D2 PowerShift var. Gerçekten beğendiğim çoğu lüks arabadan daha donanımlı kullanması mutlu eden bir araba.
Çok fazla kullanma fırsatım oldu sizinle bir olayı paylaşmak istiyorum genel problem dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Yukardaki belirttiğim V60 aracı ilk muayenesi için TÜV'e götürdük. Bütün bakımlarına KM'si KM'sine giren yakıtınıda sürekli aynı yerden alan (Florya Shell) arkadaşım yani ne arabalar geçiyor muayeneden hiç bir eksiğimiz de yok sıramızı aldık egzoz ölçümüne girdik.

Tatatataaaa önümüzdeki külüstür araçlar geçti bizde girdik tabii kalacak değiliz ya adam çağırdı dedi ölçüm değerleriniz yetersiz dedik nasıl olur çalışan dedi ki bizde bilmiyoruz ama Volvo araçlar genelde geçemiyor. Şaka gibi
Servisi aradık çünkü muayeneden 400 km önce çıktı araç servisten onlarda saçma sapan yok işte dışarıda yaptırın gibi onlar çok hassasmışta yani arkadaş 0 sayılacak araba bu Doblo dan daha fazla duman atıyor. Her servise girdiğinde Tanzimat Fermanı gibi değişen parça listesi veriyorlar ama sonuç belli.
Suçu kendilerinde değil de alette buldular tabi klasik Türkiye servis hizmeti
Servise verildi araç bakalım ne çıkacak.

D2 araçlarda bu gibi durum yaşanabiliyor yani eğer sahibi olan varsa gitmeden başka yerde yaptırabilir yada kontrol ettirip gitmesini öneririm. Akşama kadar soğukta bekle sıra al cart curt yani bir gün duman oluyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Volvo sahibi değilim ama yakın arkadaşımda V60 D2 PowerShift var. Gerçekten beğendiğim çoğu lüks arabadan daha donanımlı kullanması mutlu eden bir araba.
Çok fazla kullanma fırsatım oldu sizinle bir olayı paylaşmak istiyorum genel problem dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Yukardaki belirttiğim V60 aracı ilk muayenesi için TÜV'e götürdük. Bütün bakımlarına KM'si KM'sine giren yakıtınıda sürekli aynı yerden alan (Florya Shell) arkadaşım yani ne arabalar geçiyor muayeneden hiç bir eksiğimiz de yok sıramızı aldık egzoz ölçümüne girdik.

Tatatataaaa önümüzdeki külüstür araçlar geçti bizde girdik tabii kalacak değiliz ya adam çağırdı dedi ölçüm değerleriniz yetersiz dedik nasıl olur çalışan dedi ki bizde bilmiyoruz ama Volvo araçlar genelde geçemiyor. Şaka gibi
Servisi aradık çünkü muayeneden 400 km önce çıktı araç servisten onlarda saçma sapan yok işte dışarıda yaptırın gibi onlar çok hassasmışta yani arkadaş 0 sayılacak araba bu Doblo dan daha fazla duman atıyor. Her servise girdiğinde Tanzimat Fermanı gibi değişen parça listesi veriyorlar ama sonuç belli.
Suçu kendilerinde değil de alette buldular tabi klasik Türkiye servis hizmeti
Servise verildi araç bakalım ne çıkacak.

D2 araçlarda bu gibi durum yaşanabiliyor yani eğer sahibi olan varsa gitmeden başka yerde yaptırabilir yada kontrol ettirip gitmesini öneririm. Akşama kadar soğukta bekle sıra al cart curt yani bir gün duman oluyor.

Bizim golf 6 yı boşa aldı 2200 ü geçmiyo araba boşta :D
Tamam abi geç sen dedi geçtik
Ya emisyon skandalına yakalanan arabalardansa[emoji848]

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
D2 ve D3 arasında veya "D" nin yanındaki sayı arttıkça motor hacmi ve beygir guvu mü yükseliyor? Anlamı ne?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,077
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
babamada 2008 ve üstü d3 v40 bakıyoruz motorda şanzımanda sıkıntı oluyo mu

bizdeki 5 silindir dizel motor, D3 yenilerde 4 silindir olarak satiliyor burada. bizim sanziman tork konvertorlu 6 ileri, motorda sanzimanda cok guzel, gayet guzel bir motor sesi var sanzimanda sorunsuz ve kararli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım