Para VAR huzur YOK!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Annem aylardır bana araba alacağını söyleyerek beni oyalıyor. Bugünde araba konusunda kavga ettik ve şuan için araba almayacağını kesin bir dille söyledi. Nakit 2500TL gibi birikmiş bir param var. Sizce ne yapmalıyım. Fiat Bis falan mı alsam diye düşünüyorum. Lütfen yardımcı olun...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,256
45,862
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Neden araba almadığını da söyledi mi ? Bence biraz sabırlı olmaya çalış. 2500 lira öğrenci için büyük ama araba için küçük para. Koy köşeye elbet lazım olur.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Hiçbir sebep belirtmiyo, sadece almicam dedi kestirip attı. Beni de bu deli ediyo zaten. Araba gerçekten bir ihtiyaç haline geldi. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum :(

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Sırf araba alınmadığı için mi huzur yok? Yanlış anlama ama günü gelicek keşke huzursuz olsak da annem yanımda olsaydı diyeceksin. Tecrübe ile sabit. Yaşın kaç bilmiyorum. 2500tl ile yapabileceğin en iyi şey üstüne biraz daha koyup dil eğitimi vs. gibi kurslara yönelmek. Hayatta tek şey araba değil. Benim arabam var ama annem yok o ne olcak? Sosyal mesaj veriyor gibi gözükmek istemem ama anneni bu konu yüzünden üzme.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Sırf araba alınmadığı için mi huzur yok? Yanlış anlama ama günü gelicek keşke huzursuz olsak da annem yanımda olsaydı diyeceksin. Tecrübe ile sabit. Yaşın kaç bilmiyorum. 2500tl ile yapabileceğin en iyi şey üstüne biraz daha koyup dil eğitimi vs. gibi kurslara yönelmek. Hayatta tek şey araba değil. Benim arabam var ama annem yok o ne olcak? Sosyal mesaj veriyor gibi gözükmek istemem ama anneni bu konu yüzünden üzme.
Çok haklısınız hocam böyle şeyler için anne'yi baba'yı zorlamaya gerek yok.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
maximaorhan Çok haklısınız hocam elimizdekini kaybetmeden değerini bilemiyoruz maalesef. Önerileriniz için teşekkürler...

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Wctr Hem motor ehliyetim yok, hemde ihtiyacım olan şey araba maalesef

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
@Wctr nin dediği gibi motorsiklet alabilirsiniz. Zamanı geldiğin de 25-30 a değil 100 bin tl ye bile hatta daha fazlasına da alabilirsiniz.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
O parayla kendine yatırım yap kendini geliştir eğer illa harcayacaksan benim şuan telefonum yok yaklaşık bir aydan beri nokia 2100 kullanıyorum durumumuz da kötü değil arabamız var evimiz var babam çalışıyor ama fazla sıkıştırmak istemedim ailemi , inşallah 2-3 sene içinde kendime mazda 323 hb almak istiyorum

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
2500'e motor bile zor alırsın. Anne babanın kıymetini bil, kıçı kırık bir araba için onlarla kavga etmeye değmez. İlle arabasız yapamamanın sebebi büyük ihtimalle kız olayıdır (Değilse kusuruma bakma), emin ol arabasız da olur o işler.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
mgdedeoglu Yok kız meselesi değil :) Kütahya'da okuyorum, ailem de Eskişehir'de. Her hafta sonu gelip gidiyorum. Evden eve arabayla 1 saat süren yolu 2.5 saatte binbir zahmetle gidip geliyorum(elimde bavul yükler vs.) Bide Kütahya' da ulaşım berbat durumda. Eski köy otobüslerinini belediye otobüsü diye millete kaktırmışlar. Şehir merkezinden okula 25dk boyunca balık istifi gibi gidiyoruz. 2 senedir bu çileyi çekiyorum ve gerçekten dayanılmaz bir hal aldı diyebilirim. Bu bakımdan araba gerçekten bir ihtiyaç oldu şuan. İmkanda varken almak istiyorum ama valideyi ikna edemedim bir türlü :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
O zaman şart hocam size bir araba. Ne yapın ne edin ikna edin şahin bile aldırabilirseniz aldırın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım