Pedal Box hakkında

Egehan

Egehan Şirin
Asfalt Kurutucu
21 Ara 2017
20
14
595
24
Tokat
Marka
Volkswagen
Hayırlı akşamlar otopark.com ailesi pedal box anlattıkları gibi yakıtta tasarruf sağlar mı sağlasa bile gözle görülür bir azalma olur mu

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Pedalbox un hiçbir zaman yakıt tasarrufu iddiası olmadı ki, oldu mu yoksa? Pedalbox sadece sizin bastığınızdan daha fazla gaza basar ne gücü artırır ne tüketimi düşürür

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,832
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pedal box, stok aracın gaz pedal ayarını değiştiriyor sadece. Araçta güç arttırmıyor, var olan gücü pedalda daha erken bulmanızı sağlıyor. Bu bağlamda bakıldığında pedal box ile tüketimin azalmasını geçtim, ayağına hakim olamayanlar için tüketimin artma ihtimali bile olabilir. Ayrıca otomatik vitesli araçlarda şanzıman yazılımı ile gaz pedalı senkronize çalıştığından pedal box yüzünden şanzımanın kafasının karışması gibi geri dönüşler de duymuştum.

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
PedalBox yerine gaz tepkime süresini azaltmak için yazılım yapan firmalar var. PedalBox ile aynı işi görüyor sadece hep tepkime en düşükte kalıyor ayarlayamıyorsun. Daha mantıklı bence. 2CR Performance yapıyordu sanırım.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Benim E60 530i aracımda mevcut ve deneme harici açmadım dahi. Hep kapalı konumda bir müsait zamanda söktürmeyi de düşünüyorum. Kesinlikle yakıt tasarrufu sağlamaz, hatta kesin arttırır.
Gaz pedal tepkimesini değiştirmekten başka bir işe yaramıyor.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Düşük devirdeyken gaza yüklenmek otomobillere zarar verir, dizelse Dpf doldurur vs. Pedal Box ın tek yaptığı örneğin siz gaza %10 bastığınızda %50 basmış gibi davranmasıdır. Yani düşük devirde gaza hafif basmanız gereken durumda da gaza yükleneceğinden Zararlıdır

Egehan

Egehan Şirin
Asfalt Kurutucu
21 Ara 2017
20
14
595
24
Tokat
Marka
Volkswagen
Pedalbox un hiçbir zaman yakıt tasarrufu iddiası olmadı ki, oldu mu yoksa? Pedalbox sadece sizin bastığınızdan daha fazla gaza basar ne gücü artırır ne tüketimi düşürür

Modlarından dolayı yakıt tasarrufu olduğu söyleniyordu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,832
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yuvarlanma direnci düşük bir lastik seçerseniz emin olun pedal box'ın yapacağından daha fazla yakıt tasarrufu elde edersiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım